קוויר Word | insightyv.com

קוויר Word

קוויר Word

המילה “קוויר” משמשת כיום ביותר כדי להגדיר את התרבות LGBT. אבל זה לא תמיד היה ככה. “קוויאר” שימש לעתים קרובות במהלך המאה ה -16 ואילך כדי לתאר משהו מוזר, אקסצנטרי או מוזר. אני עדיין זוכר שקראתי את דבריו של בראם סטוקר דרקולה ולעתים קרובות נתקלים בקווים כמו “הוא היה במצב רוח מוזר כל כך באותו בוקר”. אבל למרות הווריאציות שהמילה ‘קוויר’ לקחה לאורך ההיסטוריה, היא משמשת כיום בצורה לא גועלית.

“קווייר” היה פעם בשימוש על ידי הומופובים כדי לתאר באופן שלילי הומו או אישה. שינוי זה החל להתרחש בראשית המאה התשע-עשרה, כשהמילה החלה לשמש כעלבון כלפי גברים ונשים העוסקים ביחסים חד מיניים ועם אלה שהציגו ביטויים מגדריים לא נורמטיביים. 

המונח מאוחר יותר הוחזר על ידי הקהילה ההומואים, בתחילת שנות השמונים, והפך למילה נרדפת למאבק הלהט”ב כלפי שוויון – הוא משמש לתיאור חיובי או נייטרלי זה מזה. על ידי אימוץ מילה ששימשה לתקוף או להשפיל, הקהילה ההומואים יש demagnetized את כוחה של המילה, מה שהופך אותו מונח יומיומי משותף. זה מקטין את ההשפעה של המילה כאשר נעשה שימוש נגדם.

אפיזודה אחת סייעה לשנות את האופן שבו מגיבה קהילת LGBT למילה: במהלך שנת 1990, הופצה והופצה טייס המתאר מדוע הקהילה צריכה לאמץ את המונח “קוויר”.

זה לקרוא:

“אה, אנחנו באמת צריכים להשתמש במילה הזאת, זו צרה, כל אדם הומוסקסואל לוקח את זה על עצמו, כי זה קצת מוזר ואקסצנטרי ומסתורי … וגם עבור אחרים” משונה “מעלה את הזיכרונות הנוראים האלה של סבל מתבגר … טוב, כן, “הומו” הוא גדול, יש לו את מקומו, אבל כאשר הרבה לסביות והומואים מתעוררים בבוקר אנחנו מרגישים כעס וגועל, לא הומו, אז בחרנו לקרוא לעצמנו “הומו” הוא דרך להזכיר לנו כיצד אנו נתפסים על ידי שאר העולם “.

תהליך זה שבו משמעות המילה משתנה מ שלילי או ניטרלי לחיובי יותר נקרא שיפור. המילה “סיגריה” גם השתפרה על ידי ההומואים עצמם. קהילות אחרות מאמצות מילים המשמשות להשחתתן גם כן, כגון נשים המשתמשות במילה “B” כדי לתאר זו את זו או אפרו-אמריקנים המשתמשים במילה “N” כדי לתאר את עצמן.

עם זאת, טיפול רב יש לנקוט בעת שימוש מילה משופרת כמו כמה עלול להיפגע. לדוגמה, רק בגלל gays יש אימצו את המילה “queer” לא אומר שזה לא יכול לשמש מונח של שנאה על ידי homophobe, אשר למרבה הצער ממשיך לקרות. אלה שלעתים קרובות משתמשים במונח זה צריכים להתחשב בתולדותיה החשובות. 

אף על פי כן, המילה “קוויר” היא דוגמה יוצאת דופן לאופן שבו אנחנו יכולים להפוך משהו רע למשהו טוב, איך נוכל לקבל את הכוח להתעמת עם המכשולים ולהביא את הטוב ביותר למצב נורא. וזה כשלעצמו מטאפורה לכל דבר אחר שקורה בחיינו.

הצג את החיים Gearossary חיים!

No Replies to "קוויר Word"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 4 = 1