תגידי את הולא לאבולאס

תגידי את הולא לאבולאס

כמו הגרמני אומה ואת האיטלקי נונה, הספרדים Apuela הוא שם ידוע לסבתא. לפעמים הוא מקוצרbuelita, אשר פשוטו כמשמעו "סבתא קטנה", והוא משמש לעתים קרובות כמושג של חיבה. אבוליטה הוא מקוצר לפעמים lJ אוֹ lJao.

מונחים לא רשמיים נוספים שניתן להשתמש בהם כוללים tאתא ו- yאיה.

בשפה הספרדית, מילים רבות משתמשות ב - oo-end עבור גברים ו - סיום לנשים.

בדרך כלל, רבים מהקוראים לוקחים את הסוף. כך נכד ניטו, הנכדים ידועים nietos, אבל נכדה ניטה. בספרדית יש גם מילים עבור סבתא רבא -  ביסבולה - ואת סבתא של סבתא -  tátara abuela

ספרדית היא שפה רשמית בספרד, קולומביה, פרו, ונצואלה, אקוודור, גואטמלה, קובה, בוליביה, הונדורס, פרגוואי, גיניאה המשוונית ופוארטו ריקו. אף על פי שספרדית היא השפה המדוברת ביותר במקסיקו, היא אינה מוכרת כשפה רשמית, אלא היא שפה לאומית, מעמד שהיא חולקת עם עשרות שפות מקומיות. בארצות הברית יש את המספר הגדול ביותר של אנשים דוברי ספרדית אחרי מקסיקו. 

ראה גם מילים ספרדית עבור סבא, רשימה מקיפה של שמות סבתא, שמות אתניים עבור סבתות או ללכת לדף שבו אתה יכול לשמוע את ההגייה של Apuela

תפקידים מגדריים במדינות דוברות ספרדית

ברוב המדינות דוברות ספרדית, משפחות נוטות להיות גדולות וחברים נהנים מקרוב, יחסים חמים עם בני משפחה אחרים.

בני משפחה נוטים לפנות לבני משפחה אחרים לעזרה ולא לממשלה או לסוכנויות חברתיות.

אמנם נשים רבות עובדות מחוץ לבית, בתוך הבית תפקידים מסורתיים המגדר נמשכת. נשים לוקחות על רוב המטלות בישול ומטפלת בילדים, בעוד גברים דואגים לרכב, מדשאות ותחזוקה חיצונית.

הסבתות מכובדות מאוד, אבל אם הן במצב בריאותי לא טוב, הן מעורבות לעתים קרובות בעבודה הקשה של חיי המשפחה.

סבתא וטיפול בילדים

בספרד, סבתות רבות מספקות טיפול לילדים לנכדיהם. ההערכה היא כי מחצית הסבים לטפל הנכדים על בסיס יומי. יש תמיכה ממשלתית קטנה לטיפול בילדים, וזה יכול להיות יקר מדי. בשנת 2010 מנהיגי האיגוד קראו לסבים לצאת לשביתה. בשנת 2012 אחד סוציולוג שכותרתו את התופעה "תסמונת עבדים סבתא", ואמר כי זה יכול לגרום לבעיות בריאות.

סביר להניח כי מצבים דומים קיימים במדינות אחרות דוברות ספרדית, אם כי סבתות לא סביר להתלונן. רוב abuelas, כמו הרוב לא, אומה וסבתות בכל מקום, מעריצות את נכדיהן ונהנות מלהיות מועילות. 

אבואלאס במטבח

הסבתות ידועות בדרך כלל בזכות מומחיותן במטבח, ו abuelas אינם יוצאי דופן. מאז abuelas הם מפוזרים בכל רחבי העולם, מנות שלהם perzed ומתכונים משתנים מאוד. הנה כמה מאכלים מסורתיים כי Apuela עשוי לבשל. 

 • Paella עשוי להיחשב המנהג הלאומי של ספרד. זה היה מבושל במקור עם ארנבת אבל היום לרוב תכונות פירות ים ובשר אחר, כמובן, אורז.
 • Tamales הם אוכל מקסיקני מסורתי המורכב סתימות שונות עטוף בבצק עשוי תירס מאסה. 
 • שעועית אדומה ואורז יוצרים שילוב טעים בצלחת הקולומביאנית המסורתית.
 • קובאנו הוא כריך קובני מסורתי שמציעות בשר חזיר צלוי.  
 • שרימפס ואורז משולבים בתבשיל פורטו ריקה זה. 
 • Solterito תירס סלט לימה הוא מאכל קל ומזין מפרו.
 • ביין לי sabe היא עוגה ונצואלה המסורתית דומה tres leches.
 • גאלו פינטו הוא שעועית קוסטה ריקה וצלחת אורז. 

אתר PBS לילדים יש משחק שנקרא בישול עם Abuela וגם תכונות מתכונים עבור סבים לעשות עם נכדים. 

No Replies to "תגידי את הולא לאבולאס"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  15 − = 12