איפה הם לבזבז את החגים?

איפה הם לבזבז את החגים?

סבא וסבתא באופן טבעי רוצה לבלות את החגים עם ילדיהם ונכדיהם. ילדים מבוגרים רבים, לעומת זאת, balk לבלות את החגים עם הוריהם. במקום זאת, הם בוחרים להישאר בבית, לחגוג עם חברים או אפילו לבלות זמן באתר נופש.

העברת חגיגה משפחתית למועד מוקדם או מאוחר יותר הוא פתרון שעובד עבור משפחות רבות. כאשר סבא וסבתא אינם מסוגלים לקבל את כולם הביתה לחגים, לראות את כל בני המשפחה שלהם בשלב כלשהו במהלך החג הוא הדבר הטוב הבא.

ובכל זאת, זו לא התשובה בכל המצבים.

הנה כמה בעיות חג משותף, יחד עם כמה פתרונות אפשריים.

הדילמה של הצד האחר של המשפחה

לפעמים ההורים הצעירים אינם רוצים להכות את צדי המשפחה. מרחק, לוחות זמנים לעבודה, תקציבים ונושאים אחרים עשויים להפוך את זה בלתי אפשרי עבור הורים צעירים לבקר בשני הצדדים של המשפחה. כדי למנוע לפגוע ברגשות של מישהו, הם בוחרים לבלות את החגים בבית או רחוק מהבית.

 • פתרון אפשרי: אחת הדרכים להסתגל היא לסבים לכלול את "הצד השני" בתוכניות החג. זה יכול לעבוד גם כאשר הצד השני של המשפחה הוא קטן, במיוחד אם הסבא השני הוא אלמן או גרוש. זה כמעט לא מעשי כאשר שתי המשפחות הן גדולות.

יותר מדי משפחות

כאשר היו גירושים ונישואין מחדש במשפחה, משפחות צעירות עשויות למצוא את עצמן מתוחות ממש רזה. כמה משפחות צעירות צפויים להשתתף חגיגות משפחתיות מרובות במהלך יומיים או שלושה ימים.

לעתים קרובות כל חגיגה יש דרישות משלה gifting - מתנה פיל לבן עבור אחד, בן דוד מתנה חילופי אחר, שמות נמשך אחר. אין פלא כמה הורים צעירים להיות המום לבטל את כל המפגשים המשפחתיים.

 • פתרון אפשרי:זו בעצם בעיה שהצעירים יצטרכו לפתור. הם יצטרכו ללמוד כי הם לא צריכים להגיד כן לכל ההזמנות וכי זה גם בסדר כדי לבטל את חילופי מתנה. הסבים יכולים לעזור על ידי ביצוע חגיגות שלהם כמו מתח נמוך ככל האפשר.

  סוגיות יחסים

  לפעמים בני משפחה מסוימים לא מסתדרים. ייתכן שהבעיה אינה הסבים עצמם - אם כי זו אפשרות. הבעיה עשויה להיות מישהו אחר שבדרך כלל משתתף בחגיגה. מאז אלכוהול הוא חלק חגיגות החגים רבים, אדם שהוא מוכן overindulge יכול להיות בעיה. אורחים בחופשה שיכורה עשויים להיות מצחיקים בסרטים. בחיים האמיתיים, הם נוטים יותר להיות מפריעים ואפילו מגעילים.

  • פתרון אפשרי: סבא וסבתא אולי צריך לבחור בין הילדים שלהם נוכחות שיש אורחים אחרים. זה יכול להיות קשה "לחסל" מישהו שהיה באופן מסורתי חלק החגיגה, אבל ניתן לעשות זאת. "החלטנו רק לקבל את הילדים ואת הנכדים השנה," היא אחת הדרכים לבטא את זה.

  הבעיה של חג למהר

  לפעמים משפחות צעירות בוחרים לצאת לחגיגות משפחתיות מורחבות לטובת חג איטי יותר. זוהי בעיה משמעותית יותר כאשר הדורות חיים זה מזה מבחינה גיאוגרפית. שתי משפחות של קריירה לא יוכלו להתמודד עם הרעיון של ההוצאות שלהם קשה זכה ימים אריזה ו נסיעה, במיוחד אם זה אומר את האריזה את כל המתנות של הילדים.

  • פתרון אפשרי: הסבים יכלו להציע להם לנסוע. הם יכולים אפילו להציע להישאר במלון כדי להפחית את הלחץ על המשפחה הצעירה. זה רק פתרון, לעומת זאת, במשפחות חד-הוריות. סבים שעוזבים את הבית לבלות את החגים עם ילד אחד מסכנים את היחסים עם הילדים האחרים שלהם.

   התשוקה למסורת שלהם

   הורים צעירים אולי ירצו לפתח מסורות משלהם. הם עשויים להרגיש כי חוגגת עם ההורים מונע מהם לפתח תרבות משפחתית ייחודית משלהם.

   • פתרון אפשרי: סבא וסבתא עשויים להיות מסוגלים למנוע את הבעיה על ידי מתן אפשרות לילדיהם להציע הצעות לגבי חגיגות החג. אין שום סיבה לדבוק במסורת מסוימת רק משום שתמיד נעשה כך.

   ערעור על נסיעה לחופשה

   לפעמים משפחות צעירות פשוט רוצה להתרחק מכל זה. חג המולד באתר נופש או יעד נופש אחר יכול להיות מושך. Resorts לעתים קרובות ללכת כל עם קישוטים מיוחדים, בידור, וארוחות. הסבים יכולים להיות מוזמנים יחד, אבל זה יכול להיות בעיה אם בני משפחה אחרים לא יכולים להרשות לעצמם את הנסיעה או מעדיפים לבלות את החג בבית.

   • פתרון אפשרי: המהלך החכם ביותר לסבים הוא כנראה לאפשר למשפחה הצעירה לנסות חופשה משם. הם עשויים לגלות כי הנסיעה לחופשה היא לא טרחה חינם, או, ולהיות מוכנים לחזור לחגיגה משפחתית בשנה הבאה. אם הם מגלים שהם באמת נהנים מהחג, סבא וסבתא יכולים להסתכל על פתרונות אחרים, כגון חגיגות מוקדמות או מאוחרות.

   אנחנו יכולים לעבוד על זה!

   בעוד מסורות המשפחה יש ערעור מוטל בספק, לפעמים מסורות צריך להיות ירד לטובת התאמת המספר המרבי של בני משפחה עם מינימום של רגשות פגועים. שני הסבים וההורים יכולים להפיק תועלת דיון גלוי של נושאים החג מעורב, עדיף להסתכל על פתרונות. מפגש משפחתי שבו אפשרויות מוצעות וכל קבוצת משפחה מציעה פתרונות יכול להיות מועיל.

   סבים יכולים להפחית את האפשרות של הפרדות החג על ידי תרגול אסטרטגיות שנועדו לשמור על קרוב משפחה מורחבת קרוב. הם צריכים גם לטפח את היחסים שלהם עם הילדים הבוגרים שלהם. שום דבר לא יכול להבטיח בית מלא בחופשה הזמן, אבל עובד על מערכות יחסים כל השנה עשוי לעזור.

   No Replies to "איפה הם לבזבז את החגים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    8 + 2 =