איך להתמודד עם חבר שמדבר עלייך | insightyv.com

איך להתמודד עם חבר שמדבר עלייך

איך להתמודד עם חבר שמדבר עלייך

אחד הצרכים הבסיסיים לכולנו הוא פשוט להישמע. אנחנו רוצים חברים להקשיב באופן מלא על מנת להבין את הרגשות שלנו ואת הדעות. כדי לעשות זאת, חבר צריך להיות בקיאים בהקשבה פעילה, שם הם לא רק להשהות כדי לאפשר לך לדבר, הם לוקחים את הרמזים הלא מילוליים שאתה נותן להם גם כן.

אנשים לעיתים רחוקות טובים בהקשבה. זה נכון אפילו של החברים הכי טובים שלנו לפעמים.

אנחנו חיים בעולם עסוק, והיכולת לשים את הכל בצד ולהתמקד במישהו אחר חסר בחברה שלנו בכללותה.

הבעיה היא, הידידות מת כאשר אחד החברים לא מרגיש מאומת. אם יש לך חבר מדבר כל הזמן עלייך, הנה כמה טיפים על איך להתמודד עם זה.

“אתה מדבר עלי” או “נא לשמוע מה אני אומר”

אנחנו צריכים לחנך אנשים איך לטפל בנו. אולי חבר לא מבין כי מדבר על מישהו אחר הוא דבר רע. אולי הם גדלו במשפחה שבה כולם הפריעו זה לזה והם חושבים שזאת התנהגות נורמלית. אולי הם מרגישים מדברים על התלהבות של מישהו, או אולי הם באמת מאמינים שהם יודעים טוב יותר ולא רוצים לשמוע מה את אומרת.

אם לאדם זה יש הרבה חברים ותיקים או חבר קרוב אחד קרוב, רוב הסיכויים שהם פיתחו הרגל להפריע. זה נכון של חברים מוצקים אשר מכירים זה את זה זמן רב ומבינים זה את אישיותו של זה.

הפרעה מקבל תכופים יותר וסלחו כי הם יודעים הידידות שלהם לא ייפגע על ידי זה.

אבל גם עם חברים לטווח ארוך, יש פעמים כאשר אדם אחד רק צריך לשתוק ולתת את מלוא תשומת הלב לחבר השני. אם ההפרעה המתמדת של החבר שלך פוגעת בחברות שלך (גם אם אין הם מתכוונים לפגוע במערכת היחסים), עליך להודיע ​​להם.

אם תמשיך לומר דבר ובמקום לקבל מתוסכל בשקט כאשר הם blab מעל לך, אתה נותן להם את ההודעה כי זה בסדר. אז זה תלוי בך כדי לתת להם לדעת שזה לא.

ראשית, להתחיל קטן עם ברור. כמה דברים לומר כדי להפסיק את ההפרעות שלהם:

 • “אתה מדבר עלי”
 • “בבקשה להקשיב למה שאני מנסה להגיד”
 • “בבקשה לשמוע מה אני אומר לך”

תגיד אחד מהביטויים האלה בשלווה לתת לחבר שלך הזדמנות לקחת צעד אחורה ולהבין כי הדרך שהם אינם מגיבים לא מקובל עליך. זה נותן הפסקה ברורה לשיחה המאפשרת להם לדעת שאתה צריך להישמע.

כאשר ההפרעה נמשכת

כמה חברים עושים הרגל להפריע אשר הופך להיות חלק האישיות שלהם. אם נתת להם לדעת שאתה לא מעריך את זה והם ממשיכים, אתה צריך לדבר ביתר רצינות על זה.

ראשית, להשתמש במקרים ספציפיים כאשר הם קטעו אותך. אל תגיד “אתה תמיד קת” או “אתה תמיד לחתוך אותי.” תן להם דוגמה של כאשר הם לחתוך אותך ואיך זה גרם לך להרגיש. למשל, “דיברת עלי כשניסיתי לספר לך על אחותי. אני מרגישה כאילו לא ממש שמעת מה ניסיתי להגיד על המצב שלה “.

החבר שלך יכול להגיב, “אני יודע מה אתה הולך להגיד, בגלל זה אני מפסיק” או “שמעתי את זה מיליון פעמים.” אם זה המקרה, לבקש מהם בבקשה לשפוט פסק הדין באמת להקשיב.

תגיד להם שלמרות שהם חושבים שהם שמעו את כל זה, אתה לא שומעים, ואתה רוצה להיות מסוגל להסביר את עצמך בלי להפריע לך.

שמור על מגניב עם מישהו שמפריע

אנשים להפריע לך כל הזמן יש בעיות משלהם, אבל זה לא אומר שאתה צריך להצביע עליהם. רוב הסיכויים הם כי חבר שמדבר עלייך הוא לא בטוח, חושש כי דעות משלהם יהיה לערער. תקיפתם מילולית בתגובה אינה מועילה לבעיה הנוכחית או לידידותך בכללותה.

אל:

 • ציין כמה פעמים ישבת והקשבתי להם. (רוב הסיכויים שהקשבת להם הרבה יותר ממה שהם מקשיבים לך, אבל הם לא יראו את זה ככה.)
 • השתמש בביטוי “תמיד” כדי לתאר את התנהגותם. (“אתה תמיד מפריע!”)
 • לדבר על דברים שהם מזכירים כל הזמן אתה חולה שמיעה. (מישהו שמפריע הרבה כנראה מדבר יותר על הבעיות שלהם מאשר חברים אחרים.)
   

  כיצד לשמור על כבוד עם אינטרופרטר

  מפריעים הם לא רק גס, הם גם מקבלים קול. ככל שאתה יכול לנסות לדבר יותר, כך הם יגיבו. זה אומר שאתה תהיה גם להעלות את הקולות שלך אחד לשני ואף אחד מכם לא יקשיב.

  במקום זאת, חזרה למטה. תישאר בשקט, להסיר את עצמך מהמצב (להתרחק מהם או לתלות בנימוס את הטלפון), להתארגן מחדש. אדם שוב ושוב קוטע או לא מודע להתנהגות שלהם או לא יודע איך באמת להיות חבר. זה נכון במיוחד אם הם מתלוננים או לפרוק לך אבל עדיין להפריע כאשר אתה צריך במרכז הבמה.

  לבלות קצת זמן מחוץ לחבר ולהגביל את השיחות איתם. אולי יש רק נושאים מסוימים אתה מוצא שאתה לא יכול לדבר על, אז אתה יכול לראות את החבר שלך רק להימנע נושאים אלה.

  אולי אתה מוצא שהם לא היו החבר הטוב שחשבת שהם. איפה שאתה צריך מישהו לתת תמיכה הם יכלו רק לשמוע את הקול שלהם. במקרה זה, להמשיך הלאה מהם לחפש אחר, חברים חביבים שמבינים מה לתת ולקחת ידידות הוא כל העניין.

  יותר מכל, לא להתרגז עם האדם הזה. סלח להם ולהבין כי לא כל חבר שאתה פוגש יוכלו להגיב כמו שאתה רוצה שהם היו. המשך לפגוש אנשים חדשים ולהציג לאט את הצד הפגיע שלך לאנשים שפיתחת בהם אמון.

  מה לומר כאשר הם שואלים מה לא בסדר

  לחבר שלך אולי אין מושג למה אתה כועס עליהם או למה אתה כבר התרחקו, אז אם הם שואלים, לספר להם בשלווה למה יש לך צעד אחורה. אל תשתמש הרגע הזה כדי לשחרר את הרגשות הפגועים שלך או כעס עליהם, אבל להגיד להם בחביבות כי נושא זה חשוב לך ואתה פשוט רוצה להישמע. (הנה עוד על להיות כנים בעדינות עם חבר.)

  זכור כי לכל אחד יש רמה אחרת של נוחות עם תקשורת ואפילו ידידות. החבר שלך עלול להיכשל לראות את הבעיה גם לאחר שתסביר או אפילו למצוא את הרגשות שלך “טיפשי”. תן להם את רגשותיהם ולהמשיך הלאה כדי לחלוק את הסיפורים שלך עם חבר אחר אשר יהיה אכפת מספיק להקשיב.

  No Replies to "איך להתמודד עם חבר שמדבר עלייך"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   + 71 = 78