3 סיבות עיקריות רוב החברות שלך לא יחזיק מעמד – insightyv.com

3 סיבות עיקריות רוב החברות שלך לא יחזיק מעמד

חברים משתנים, אנשים מתרחקים (רגשית ופיזית), ורוב החברות שלנו לא יימשכו לנצח. זה יהיה נהדר אם אתה יכול להקפיא זמן ולקחת את כל החברים הנפלאים שיש לך ולשמור אותם בדיוק כפי שהם. 

אבל לעתים רחוקות היא ידידות שנקבעה במקום, מושלמת לחלוטין וללא סכסוך. יש כנראה חברים שאתה מסתדר עם יותר טוב מאחרים, ואפילו כמה שאתה תשקול כמו “הטוב ביותר” על סולם ידידות.

אם חברויות אלה כל כך גדול, למה הם לא האחרון?

מחקרים מראים כי רובנו להחליף את החברים שלנו, בכוונה או לא, לעתים קרובות למדי. מדע חי אומר כי “כשמדובר חברים קרובים שלך, אתה מפסיד כמחצית ולהחליף אותם חדשים אחרי שבע שנים.”

הנה כמה סיבות למה זה קורה.

אין טקס רשמי לחברים בונד יחד

במערכות יחסים אחרות, כמו נישואין, יש טקס שמחבר בין אנשים מבחינה משפטית ורגשית. חברים ובני משפחה של בני הזוג מעורבים ועשויים לעזור לתמיכה בהם. זה לא כל כך פשוט לסגור לחלוטין בן זוג ופשוט לעזוב כי אתה צריך להצהיר רשמית כי סיימת. גם אז, אתה צריך להתגרש משפטית את עצמך מן האדם האחר.

בתוך ידידות, עם זאת, אין מחויבות רשמית. אנשים הופכים לחברים ברגע, ולא באמצעות טקס חוקי. חברים רבים יהיו כמו משפחה לנו, ואנחנו נהיה אסירי תודה עליהם במשך שנים, אף פעם לא נתקל בעימות גדול או בעיה.

זה הפוך. 

אבל על החיסרון, ידידות יכולה להסתיים בלי לתת סיבה. חבר אחד יכול להפסיק לדבר עם אחר. חבר אחד יכול לבגוד אחרת, ופתאום, החברות נעשית. זה גם מה שעושה ידידות ידידותית כל כך ומתסכלת.

יחסים אחרים קח עדיפות על ידידות

בעולם אידיאלי, אתה יכול לאזן את כל היחסים שלך, מחברים שלך לילדים שלך להורים שלך.

בעולם האמיתי, יש פעמים רבות כאשר המשפחה שלך זקוקה לך וכתוצאה מכך חברויות שלך יסבלו. זה קורה כאשר אתה פשוט עסוק בכלל, וגם כאשר יש אירוע טראומטי, כמו משבר בריאותי או בעיה משפחתית.

הידידות צריכה להיות גמישה כדי לשרוד. הצד השני הוא כי ללא טיפוח נכון של ידידות בהחלט יסתיים. זה לוקח קבוצה מיוחדת של חברים שיכולים לומר זה לזה “אין לי זמן בשבילך עכשיו” ולאחר מכן לחזור למקום שבו הם עזבו כאשר המשבר או הזמן המשפחה מקלה.

הבעיה היא כי מעצם טבעו, אנשים מקבלים תועלת רגשית מן הידידות שהם נהנים ובמקרים מסוימים תלויים. זה אומר שכאשר חבר צריך לשים אותך השני, זה כואב. זה גם משאיר אותך ללא חלק חשוב של מערכת התמיכה שלך.

מה עוד, אתה חושב על כל הפעמים שאתה שם את אותו חבר הראשון, ואתה תרגיש טינה כי הם לא יכלו לגמול. אבל לא תמיד יש אפילו לתת ולקחת ידידות. אתה לא יכול להסתכל על הזמן שאתה בילה על חבר אחד שווה הזמן הם בילו עליך כי רוב הסיכויים שיש דברים אחרים שאתה עושה כל אחד כדי לעשות את זה יותר מאוזנת יחסים.

שינוי באורח החיים

אחת הסיבות הנפוצות ביותר חברויות גדולות לא האחרון הוא כי החיים שלנו משתנים כל הזמן. אנחנו יכולים להתחתן, לקבל ילדים, לזוז, לקבל עבודה חדשה, או לאירוע גדול אחר וכתוצאה מכך הוא משנה את שנינו ואת החברים שלנו.

גם אם החבר שלך חווה את אותו הדבר כמו שאתה (נישואים, למשל) באותו זמן, ייתכן שיש הבדל באופן שבו כל אחד מסתכל על החיים מנקודה זו ואילך, או שינוי הדברים שאתה חווה. כמה חברויות יכולות להתמודד עם השינוי הזה. אלה הם אלה שבהם שני אנשים המעורבים עבדו דרך איזה סכסוך וניהלו את השינויים היטב.

ברוב חברויות אחרות, לעומת זאת, שינוי פירושו הקרקע החדשה שיכולה לצייר טריז בין חברים, גם כאשר היחסים שלהם הוא לכאורה טוב על פני השטח.

חברויות יכול להיות זמני בזמנים, אבל כל חבר שאתה פוגש יכול להוסיף שיעור קיימא על החיים שלך.

תהנה חברויות שלך עבור מה שהם ולכל זמן הם נשארים בחיים שלך.

No Replies to "3 סיבות עיקריות רוב החברות שלך לא יחזיק מעמד"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.