האם הפנטזיות שלך גירושין רגיל? – insightyv.com

האם הפנטזיות שלך גירושין רגיל?

האם אתה תוהה אם זה “נורמלי” לחשוב על מקבל גירושין? על פי מחקר בקנה מידה גדול על ידי חוקרים מתוך המרכז ללימודי משפחה באוניברסיטת בריגהם יאנג, מחשבות כאלה הן “נורמליות” יחסית. מטרת המחקר היא להבין, אפילו למנוע גירושין על ידי חשיבה על חשיבה וקבלת החלטות לגבי גירושין. שלושה אלפי אנשים נשואים נסקרו במסגרת פרויקט קבלת ההחלטות לגירושין אֵיך אנשים רואים את האפשרות של גירושין.

איזה מין מחשבות יש לאנשים ומה הם עושים בקשר אליהם? יותר טוב, מה צריך הם כן? למחקר היו כמה ממצאים מעניינים.

רעיון הגירושין הוא לא נדיר כמו שאנשים עשויים להבין. למעשה, יותר ממחצית מהמשתתפים בסקר הנשאל מדווחים כי היו להם מחשבות על גירושים, בין אם בעבר או כיום, בין אם מדוברת או לא מדוברת. ואחד מכל ארבעה בני זוג לאחרונה (במהלך ששת החודשים האחרונים) חשב על גירושים.

“בתרבות שלנו, זה כמעט בלתי אפשרי לא לקבל כמה מחשבות.”

   ~ ד”ר. אלן הוקינס

 

החוקר הראשי של המחקר, ד”ר אלן הוקינס, פרופסור לחיי משפחה בבריגהם יאנג, יש הרבה מה לומר על הממצאים העיקריים. “רצינו להבין איך אנשים חושבים על גירושין ועל איזה תהליך נפשי ורגשי הם עוברים כאשר מחליטים”. מה שהיה הכי מעניין לדוקטור הוקינס היה ש”לא ספק שהמחשבות על גירושין הן בהחלט שם וגם בתרבות שלנו זה כמעט בלתי אפשרי לא לקבל כמה מחשבות. “במהותה, שיעורי הגירושין הגבוהים של התרבות שלנו הם האמינו להיות גורם תורם, ביצוע מחשבות גירושין כל כך נפוץ.

אנשים שחשבו על גירושים בתדירות נמוכה יותר היו גם בעלי בעיות חמורות פחות בחיי הנישואין, כגון התעללות, התמכרות ובגידה. הם היו גם תקווה יותר על הנישואים למרות הבעיות שלהם, והם היו מוכנים יותר לעבוד קשה יותר כדי לפתור בעיות בחיי הנישואין. רוב, ללא קשר לחומרת הבעיה, רצה לשמור על נישואיהם ללא פגע ולתקן את בעיותיהם.

רבים מהמשיבים שהיו להם מחשבות קודמות על גירושים, אך לא המשיכו בדרכם, דיווחו כי שמחו עדיין להתחתן. באופן מפתיע, רוב דיווחו כי הנישואים שלהם השתפרו גם ללא התערבות כלשהי. כתוצאה מכך, המחשבות על גירושין אינן תמיד סימן לכך שהגירושין מתקרבים. ד”ר הוקינס סבור כי “המחשבות על גירושים היו מפחידות מספיק שכאשר הן נכנסו למצפון שלנו, עלינו להיות ברמה גבוהה למדי [של מצוקה]”. הוא מרחיב, “בעוד שלרבים יש מחשבות על גירושים, המחשבות האלה הן די רכות, כלומר לא נדירות, ורובן אינן רוצות לוותר על הנישואים.” לפעמים, המחשבות היו לעתים קרובות מצבית, כמו אחרי ויכוח גרוע במיוחד. “אפילו ההוגים הרציניים עוד יותר לא רוצים לשחרר בערבות”.

ד”ר הוקינס מסביר שיש רעיון שיש “גירושין מזדמנים” בחברה שלנו, אך הוא מציין, “אני לא רואה הרבה ראיות לכך”. למעשה, רבים מאלה עם מחשבות על גירושין דיווחו כי מחשבות נמשכו במשך מספר שנים. את “quickie” ו גירושים מזדמנים יכול לקרות, אבל זה לא היה לראות במדגם נציג זה. “אני רואה שאנשים לוקחים את הנדרים שלהם ברצינות”, אומר ד”ר הוקינס.

צוות המחקר עדיין בוחן את הקשר בין מחשבות כאלה לבין פעולה.

הכלים הנפוצים ביותר המשמשים אנשים כדי לפתור או פשוט outlast בעיות הנישואין שלהם סבלנות, פרספקטיבה, ו מְחוּיָבוּת. אסטרטגיות אלו היו נפוצות הרבה יותר מאשר לנקוט פעולה ישירה כדי לתקן בעיות בתוך הנישואין (למשל, כגון המבקשים ייעוץ נישואין). עם זאת, אחת או יותר של אסטרטגיות אלה פסיבית לא יכול להיות הגישה הטובה ביותר.

ד”ר הוקינס מפרש את התוצאות באופן שגורם לו לחשוב על אנשים רבים “נראה כי הוא מחכה זמן כדי לפתור דברים בניגוד לנקוט צעדים פרואקטיביים. הם לא לוקחים את היוזמה לראות מדריכים או אנשי דת לעתים קרובות מאוד. אבל זה לעתים קרובות פשוט לובש את היחסים. “מחכה לראות אם בעיות ללכת הוא אסטרטגיה” מכה או לפספס “: זה עובד עבור אנשים מסוימים, אבל עבור רבים אחרים, אסטרטגיה זו נכשלה miserably.

הטקטיקה המדויקת ביותר שדווחה היתה “לנקוט פעולה עצמאית, למשל, לסלוח לשותף או לדבר עם השותף”, אומר ד”ר הוקינס.

זה לעתים קרובות להניח כי זה לוקח הרבה אומללות ואי שביעות רצון עבור מישהו לחשוב על מקבל גירושין. עם זאת, מחקר זה מוכיח כי זה לא המקרה, וסוג כזה של מחשבות הם למעשה נפוץ מאוד. חשוב לזכור שיש הבדל גדול בין מחשבות ומעשים. למעשה, מחשבות יכולות להשפיע על אדם לנסות אסטרטגיה פרואקטיבית כדי לתקן את הנישואין, ולא לדחוף אותם לקראת גירושין או הפרדה. 

מה עליך לעשות אם אתה חושב על להתגרש?

לומר את המילה “D” בקול רם לבן הזוג שלך יכול להיות די מפחיד גם לך וגם לבן הזוג שלך. “ברור בנתונים שלנו שאפילו ההוגים הרציניים לא התייחסו לכך עם בני זוגם. זה כנראה מסוכן יותר. אנשים נראה שיש את השיחה עם בני זוגם בתוך הראש שלהם! זה בדרך כלל לא הדרך היעילה ביותר לעשות את זה, “מזהיר ד”ר הוקינס. אולי שיחה על חוסר שביעות הרצון שלך מן היחסים, לא בהכרח אזכור מחשבותיך על גירושין, הוא המקום להתחיל. מחוץ לעזרה (מטפל הנישואין, חבר כמורה), אבל אם זה לא המסלול שאתה רוצה לקחת, לנסות למצוא אסטרטגיות כדי לטפל בבעיות ישירות. ישנם משאבים מועילים מאוד עבור נישואין בעייתיים, מלבד טיפול הנישואין, אם אתה מתנגד לראות מטפל.

לא משנה את הבחירה לתקן בעיות אלה, להיות פרואקטיבית, לא פסיבית, היא האסטרטגיה הטובה ביותר. תן את המחשבות על גירושין להיות תנופה לעבוד על הנישואים שלך. קח את הצעדים הדרושים. לא רק לחכות לדברים כדי להשתפר בכוחות עצמם. דון בבעיות מטרידות עם בן / בת הזוג שלך לפני שאתה ממהר לדון גירושים, או גרוע מכך, לפני שאתה לוקח את הצעדים כדי להתגרש. זה יהיה שווה את המאמץ.

לחשוב ברצינות על גירושין? פעל לפי מקורות מומלצים אלה:

קבל עדכונים עדכניים מערוץ הנישואין שנמסר מימין לכתובת האימייל שלך … הירשם כאן!

No Replies to "האם הפנטזיות שלך גירושין רגיל?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.