כישלון נישואין לטווח ארוך משפיע על ילדים בוגרים, נכדים – insightyv.com

כישלון נישואין לטווח ארוך משפיע על ילדים בוגרים, נכדים

בבריטניה זה נקרא “הפרדת כסף”. בארצות הברית המונח הפופולרי ביותר הוא “גירושין אפורים”. אם נראה לך כי אנשים מבוגרים יותר מתגרשים, אתה על גבי המגמה האחרונה. על פי מאמר ב AARP עלון, שיעור הגירושין בקרב אלה מעל גיל 50 הוכפל מאז 1990. בבריטניה חלה עלייה תלולה של גירושים בקרב אלה אפילו יותר, מעל 60, על פי דו”ח טֵלֶגרָף.

כאשר זוגות מתגרשים בגיל כה מתקדם, הנכדים עשויים להיות מושפעים, כמו גם ילדים בוגרים.

למה סבא וסבתא גירושין?

לבני משפחה צעירים יותר, הרעיון של סבים להתגרש עשוי להיראות מגוחך. למה להיפרד כאשר יש לך היסטוריה משותפת של עשרות שנים ביחד, ילדים ונכדים עשויים לתהות. מספר גורמים גורמים לגירושים מאוחרים בחיים, כולל:

  • עם העלייה בתוחלת החיים הבריאה, אלה בשנות ה -50 וה -60 שלהם מבינים כי הם כנראה יש הרבה חיים שנותרו לחיות.
  • אלה שאינם מאושרים בנישואים שלהם חשים כי עכשיו או לעולם לא.
  • פרישה עשויה להדגיש את חוסר ההתאמה הבסיסי של בני הזוג, אשר אולי לא היה כל כך ברור כאשר הם היו עסוקים עם שכר מרוויח וגידול משפחה.
  • לזוגות מבוגרים יש לעתים קרובות מספיק משאבים כספיים כי הגירושין לא יפגע אף אחד מהם.

כמובן, עבור כל oldster המבקש הקלה מן הקשרים כי לאגד, יש פוטנציאל אחד הוא עיוור על ידי הרעיון.

והאמת העצובה היא שגם הגירושים אפילו בגיל מתקדם עוזבים את העוני בעקבותיה. נשים חשופות במיוחד למצוקות כלכליות, על פי מומחה המצוטט במאמר של AARP. היידי הרטמן ממכון הנשים לחקר המדיניות מעריכה כי 20% מהנשים “מבוגרות ובודדות” חיות בעוני.

מה לספר לנכדים

עובדות ומספרים לא להקל אחד המעברים הקשים ביותר עבור סבים וסבתות: לספר לנכדים. מומחים מסכימים כי מה הנכדים צריכים לשמוע הוא גרסה של מה ההורים אמרו לומר כאשר הם מתגרשים: זה בין סבתא לסבא. זה לא קשור אליך. סבא וסבתא שלך עדיין אוהב אותך, אתה תמיד תהיה הנכד שלהם, ואת הגירושין לא ישנה את היחסים שלך. ייתכן מאוד, עם זאת, עם זאת, הדבר האחרון לא יכול להיות נכון.

איך גירושין שינויים סבא וסבתא /

סבים אשר עברו גירושין צפויים לחיות רחוק יותר מנכדיהם ולהיות בעלי קשרים קלים יותר עם ילדיהם הבוגרים, המשפיעים על היחסים שלהם עם הנכדים. גירושין יש השפעה חזקה במיוחד על הסבים, על פי מחקר של מדינת פן. הסבים הגרושים נוטים יותר להיות סבים וסבתות רחוקות יותר מאשר הסבתות הם פחות סביר להיות מעורב סבים.

עצה עבור סוחרי סמים

בראש ובראשונה, סבא וסבתא לא צריך להתרחק מפגשים משפחתיים רק בגלל שהם עשויים לערב רמה מסוימת של אי נוחות. סבים רבים גרושים משתתפים באירועים גם אם בני זוגם לשעבר יהיו נוכחים, במיוחד אם האירועים צפויים להיות גדולים וחגיגיים.

אירועים קטנים ואינטימיים יותר הם קצת יותר מאתגרים. במוקדם או במאוחר, חתונה של נכד או מקרים אחרים יחייבו את exes או פנים אל פנים או לדלג על האירוע. באופן כללי, הסבים הקדומים יותר יהיו פנים אל פנים, טוב יותר, לא רק עבורם אלא גם עבור שאר בני המשפחה, שאולי היו מחזיקים את נשימותיהם הקולקטיביות.

יחד עם לא לזנוח אירועים משפחתיים, סבים צריך לשמור גם צורות אחרות של מגע. חשוב להבין שכל שיחה עם ילדים בוגרים אינה צריכה להסתובב סביב הגירושים, אפילו בשלבים המוקדמים, כאשר זה על דעתם של כולם. הסבים צריכים לעשות כמה סיעור מוחות לפני שהם קוראים הנכדים שלהם. זה טוב שיש רשימה של נושאים ניטרליים לשיחה בראש, כדי למנוע שתיקות מביכות ונושאים רגישים.

הפעילויות של הנכדים הן בדרך כלל הימור בטוח.

אתגרים לבני משפחה אחרים

הילדים הבוגרים של ההורים המתגרשים יהיו באופן טבעי סקרנים לגבי מה שהוביל לצעד דרסטי שכזה. סקרנות זו עשויה להוביל אותם לעודד “לספר הכל” שיחות עם הוריהם. שיחות כאלה עשויות להיות טעות. הם עשויים לכלול מידע כי אלה מחוץ לנישואין לא צריך לדעת. בנוסף, להורה המלווה יש כנראה מניע נסתר, שהוא להביא ילדים בוגרים לצדו.

הילדים צריכים להתנגד לקחת צד בכל מחיר. לאחר שחיו עם הוריהם במשך שנים רבות, ייתכן שהם כבר יש כמה רעיונות לגבי איפה השבר עשוי לשקר. גם אם האינסטינקטים שלהם נכונים, לא מדובר בצדק. זה על החזקת המשפחה יחד. ילדים מבוגרים המעודדים סודות אינטימיים ומתאימים עצמם עם הורה אחד או אחר מאפשרים דפוס להתפתחות אשר יכול להיות הרסני לא רק לכידות המשפחה אלא בסופו של דבר להורה, אשר יכול להיות תקוע במעגל של האשמה והאשמות.

קבלת שינוי

בגלל הסבים הם המאגרים של מסורות משפחתיות רבות, גירושין סבתא יכול להרגיש קטסטרופלי כמו מוות סבתא. גירושין, לעומת זאת, הוא לא רק סוף אלא גם התחלה עבור אנשים רבים. לעתים קרובות הם יוצאים למאמצים חדשים שהם הרגישו, בצדק או שלא בצדק, שהם לא יכולים לחקור בזמן הנישואין, לפעמים להיות מאושר יותר ויותר מילא כתוצאה מכך. יחסים חדשים גם הם אפשרות עבור סבים וסבתות. למרות שנישואים שניים פחות לאחר גירושים מאוחרים בחיים, זה קורה. כאשר הסבים מתחתנים מחדש, הם הופכים לעתים קרובות לסבא וסבתא, ומביאים ילדים ונכדים חדשים למעגל המשפחתי. כל השינויים הללו יהיו קלים יותר עבור כל המעורבים אם הם לא ייחשבו כהפסדים, אלא כאפשרויות חדשות.

למרות גירושין סבתא נמצאים במגמת עלייה, סטטיסטית הם עדיין מהווים אחוז קטן של גירושים.

זה הרבה יותר סביר כי סבים צריך להתמודד עם גירושין של ילד או נכד. ובכל זאת, כאשר גירושין סבתא מתרחשת, כל המעורבים צריכים לשאוף להתמודד עם התוצאות עם החסד הרבה ככל האפשר.

No Replies to "כישלון נישואין לטווח ארוך משפיע על ילדים בוגרים, נכדים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.