נעליים של שנות ה -70 – insightyv.com

נעליים של שנות ה -70

Friday
של 07

נעליים אנחנו חפרו בשנות השבעים

התקרבות photo of block heel oxford shoes with thick platform soles and contrast stitching.


הם היו ללא ספק מגמת הנעליים הגדולה ביותר בשנות ה -70, אבל סוליות הפלטפורמה לא היו הסוג היחיד של נעליים שלבשנו. בדוק את שאר הצגת שקופיות עבור יותר של מגמות ההנעלה החמים של העשור.
ערב רגיל / Getty תמונות

מהיר: מה היו סגנונות הנעל הפופולריים ביותר של 1970?

אם אתה כמו רוב האנשים מארה”ב, התמונות הראשונות שעלו על הדעת היו כנראה אלה של סוליות פלטפורמה עבות, וחבריה לבושים עקב עם חליפות לבנות.

ובמידה מסוימת הייתם צודקים – אלה בהחלט היו שני מגמות הנעליים החמות ביותר בעשור.

אבל אלה אינם הסגנונות היחידים שהשבטים והפושעים התחפרו עליהם בשנות השבעים.

ללא שם: Jonesin ‘עבור שאר רזה? רק לשמור על המשאית ‘דרך שאר מצגת זו עבור מבט מקרוב על פלטפורמות, נעלי עקב גבוהות של גברים, ועוד של סגנונות הנעל grooviest של שנות ה -70.

02
של 07

נעלי עקב של גברים של שנות ה -70

1974 photo of hockey player Gary Unger receiving a new car in a checkered suit and heeled platform shoes.


זו תמונת 1974 של כוכב NHL גארי אונגר מראה כי העקב של גברים ושיגעון פלטפורמה של 1970s לא היה מוגבל רק למוסיקאים ותלבושות הבמה.
ברוס בנט אולפני / Getty תמונות

זה בהחלט אחד המגמות הבלתי נשכחות ביותר של העשור, אבל ההיסטוריה של העקבים של גברים של שנות השבעים לא יכול להיות בדיוק מה שאתה חושב.

אם כי הרבה אנשים לקשר את העקבים של גברים באופן בלעדי עם עידן הדיסקו, הם דווקא זכו לפופולריות עם המיינסטרים הרבה לפני שג’ון טרבולטה הניח אי פעם רגל רכה על הרצפה המוארת. למעשה, העקבים של הנעליים בוגי של טוני מנרו היו למעשה נמוך לעומת כמה סגנונות גברים שהגיעו מוקדם יותר בשנות ה -70.

הקלטה וביצוע של אמנים של גלאם, רוק ונפש, כמו דייויד בואי, מארק בולאן, פיטר פרמפטון וחברי ג’קסון 5 היו רק כמה מן הסלבריטאים הגברים שעזרו לפופולרי את המגמה של “העקב הגבוה” לגברים בתחילת דרכם 1970.

באותן שנים קודמות, גבוה מאוד, בלוק או עקבים chunky היו בדרך כלל לזווג עם סוליות פלטפורמה עבה מאוד. אולם בעשור שלאחר מכן, גובה העקבים ירד, בעוד סוליות הפלטפורמה היו דקות יותר, או בוטלו לחלוטין.

03
של 07

נעלי פלטפורמה של שנות ה -70

תמונה of Bianca Jagger's platform sandal with backstage pass clipped to ankle strap.


סנדלי פלטפורמה אלה של ביאנקה ג’אגר היו אופייניים למדי למה שהנשים האמריקאיות לבשו גם בשנות ה -70. למרות שרובם לא כוללים את מאחורי הקלעים של האבנים המתגלגלות.
כריסטופר סיימון סייקס / הולטון ארכיון / Getty Images

מגמה נוספת, כי הוא קשור בטעות אך ורק עם 1970s היא פלטפורמה מודרנית הבלעדית.

נעליים עם פלטפורמות בשמים, כמו chopines, תאריך חזרה לפחות המאה ה -15. ואפילו נעלי פלטפורמה מודרניות, כמו הסגנונות שאנו רואים היום, היו באופנה בשנות השלושים והשישים, לפני שהשתלטו לחלוטין בשנות ה -70.

אבל, אל תטעו, נעלי פלטפורמה, מגפיים וסנדלים היו ענקיים מאוד בשנות השבעים. למעשה, אני לא בטוח שמישהו נמלט המגמה.

במהלך תקופה זו, נעליים עם פלטפורמות היו פופולריים עם גברים ונשים. בתחילה הם היו מלווה בעיקר גבוהה chunky, או לחסום עקבים. אולם, ככל שהתקדם העשור, החלו הסוליות העבות להתמזג עם עקבים גבוהים ואפילו עקבים – אף שהשילוב האחרון היה מוגבל לסגנונות של נשים.

04
של 07

נעלי אתלטיקה ונעלי ספורט של שנות ה -70

דֶגֶם wearing denim shorts, white shirt, and blue fashion sneakers. Photo taken in 1973.


הדגם בתצלום זה, מ -1973, מראה כי נעלי ההתעמלות הפכו למכשירי אופנה למבוגרים.
דיוויד רדפרן / Redferns / Getty Images

למרות ששיגעון ההתעמלות של שנות ה -70 נראה קל בהשוואה למה שהיה אמור להגיע בשנות ה -80, העשור “אני” עדיין ראה עלייה חסרת תקדים בפופולריות של נעלי אתלטי.

ריצה ומעקב אחר סגנונות היו פופולריים במיוחד. ו, בפעם הראשונה בהיסטוריה, נעלי התעמלות היו משוחק כמו ללבוש ברחוב אופנתי למבוגרים – במקום רק להינצל על המסלול המתאים אירועים שדה, או להיות משוחק על ידי ילדים למשחק או P.E.

מגמה זו היתה, לפחות חלקית, בשל העובדה כי אירועי ספורט היו בטלוויזיה ברחבי הארץ כמו מעולם. הספורטאים המקצועיים והאולימפיים הפכו להיות שמות ביתיים וסלבריטאים מחוץ לספורט שלהם.

ג’ו נמת ‘, האנק אהרון, מוחמד עלי, בילי ג’ין קינג, “ממוצע” ג’ו גרין, דורותי המיל, ומארק שפיץ, יחד עם כמה אחרים, כולם עשו את חותמם על העשור. אבל, אם אתה רוצה לזכות את הפופולריות של נעלי ריצה בפרט רק אדם אחד, זה יהיה קל ליצור קשר ברוס ג ‘נר.

למעשה, המגמה ריצה הנעליים של שנות השבעים יכול להיות מתואמים ישירות עם ההצלחה של ג ‘נר ואת מעמד מפורסם שלאחר מכן. המסלול והשדה מתחילים במקום השלישי באירוע הדקאתלון באולימפיאדת הקיץ של 1972, והמשיכו לקחת את מדליית הזהב במשחקי מונטריאול ב -1976.

באותן ארבע שנים חלה עלייה בפופולריות של נעלי ספורט אתניות – מגמה שתמשיך לצמוח עד היום, כאשר כמעט בלתי אפשרי להאמין שהן לא תמיד היו חלק מהארון היומיומי שלנו.

05
של 07

נעלי נוחות וסנדלים ארציים של שנות ה -70

שתיים models, photographed in 1973, wearing mini dresses, one with platform sandals, the other in flat exercise sandals.


ריי צ’אנס (בתמונה עם שחקנית קובי צ’זה, בנעלי פלטפורמה) לובשת סנדלים.
גרהם ווד / ערב רגיל / Getty Images

כתנופה מן התנועות הארציות / היפיות / חזרה אל האדמה שהתחילה בשנות השישים, כל הדברים טבעיים; אורגני; יָלִיד; Sustain ומרכז סביב בריאות היו פופולריים בתחילת 1970s.

מנטליות זו התפשטה להנעלה בגדול. אמנם לא כל אלה חששות יכול לטפל בהכרח זוג אחד של נעליים. אולי בגלל זה כל כך הרבה מותגים וסגנונות היו הציג ו / או popularized במהלך החלק הראשון של העשור.

Kork- קלות, מותג אשר זכה לפופולריות עם אקולוגי ביותר של שיק בשנות ה -60, הציג סגנונות עם עקבים טריז הפקק ואת סוליות פלטפורמה – מבט כי סיפקו הן את כדור הארץ אמהות, ניצני מלכות דיסקו.

בינתיים, החבר ‘ה היו נופלים על הראש עבור קלארקס’ קלאסי המגפיים Wallabee, בזכות תפירה השראה מוקסין שלהם,.

כמה מן המותגים הפופולריים ביותר והסגנונות של התקופה כללו:

בירקנשטוק סנדלים: בשנות ה -60 המאוחרות, אלה “סנדלי הכושר”, היו כל הזעם עם סוגי הארציים המחפשים נוחות בתחילת שנות ה -70. סנדלי בירקנשטוק הציגו את רגלי האנטומיה, שהציעו תמיכה רבה יותר מנעלי הרחוב הממוצעת, ונאמר כי הם משפרים את היציבה – וכתוצאה מכך, התחושה המלאה של הרווחה.

נעלי כדור הארץ: אף על פי שהחנות הראשונה של נעלי קלסו נפתחה בניו יורק, ב -2 השנים הראשונות של העשור, זה לא היה עד 1974, כאשר מגזין TIME פרסם מאמר על המותג, שהשיגעון התחיל לטאטא את האומה – במידה שהיצרנים לא יכלו לעמוד בביקוש לסגנון האיקוני. הנעליים הוצגו עקב “שלילי” שנוצרו במקור על ידי מורה יוגה דנית בשם אן Kalso.

סקולס המקוריים של ד”ר שול: כמו כן פיתח בסוף שנות ה -60, סנדלים אלה בהשתתפות שתי חתיכות vamp כי היו מכורבלת באמצע להרכיב להקה אחת vamp. בנוסף לפסגה מוגבהה, שקופיות אלו הציגו סוליות מכווננות שנועדו לאלץ פעולות אחיזה טבעיות ומתיחות בעת הליכה.

פעילות גופנית סנדלים כאלה היו קשורים פחות עם התנועה היפית / כדור הארץ, והם היו למעשה יותר מבשר את שיגעון הבריאות הקרובה.

בסופו של דבר, כמה סגנונות ומותגים אלה עשו את דרכם לתרבות המיינסטרים, ורובם עדיין פופולריים כיום.

06
של 07

כמו קאובוי ריינסטון

שָׁחוֹר and white photo of country singer Dottie West, wearing fancy dress and cowboy boots.


מגפי בוקרים עם שמלות מהודרות אולי תמיד היו תחפושות עבור אמנים מוסיקליים כמו Dottie West, אבל בשנות השבעים, השילוב היה עושה את דרכו לתוך הרבה של ארון הבגדים של המדינה.
הולטון ארכיון / Getty תמונות

תמונה: זה בסוף 1970, וכל “מדינה” הוא מגניב. זמרי מוסיקה כפרית כמו קני רוג’רס, דולי פרטון, רוני מילספ ואדי ראביט חלפו מהתרשימים של המדינה, והשליכו פגע אחד אחרי השני.

אבל זה לא היה רק ​​מוסיקה כפרית שזכתה לפופולריות עם ההמונים במהלך שנות השבעים.

בסוף שנות ה -70 הביא עמו פרץ של בגדי מערבי לגברים ולנשים כאחד. המגמה החלה באמת צובר תאוצה בשנת 1978, כאשר תוכנית הטלוויזיה דאלאס הפך ענק, והמשיכו עד 1981, כאשר שיגעון חווה התעוררות עם שחרורו של הסרט קאובוי עירוני.

בעוד כמה הצליחו לעבוד נעלי בוקרים, ונעליים בהשראת המערב לתוך הארונות הקיימים שלהם, אחרים הלכו כל כך חזיר, כביכול, לובש המערבי מלא “קופצים”, כולל חצאיות ג ‘ינס שכבות, חולצות רקומות עם yokes המערבי, ואפילו כובעי קאובוי. למשרד, כמו.

07
של 07

אחר פופולרי מגמות נעליים של 1970s

תמונה of Peaches and Herb wearing roller skates, taken in 1979.


אפרסקים ועשב לא רק אנשים גלגיליות הרים בשנת 1970, אבל הם אולי היו הכי מגניב.
אבני חן / Redferns / Getty תמונות

אנחנו כבר מכוסה כמה מגמות הנעליים הגדולות של 1970s במצגת זו, אבל רוב הסיכויים, ייתכן שכבר ידוע על אלה – הם היו biggies, אחרי הכל.

עם זאת, סוליות פלטפורמה ומגפי בוקרים לא היו רק סגנונות היינו להחליק לתוך בשנות השבעים. כמה מאיתנו גם לא יכול לקבל מילוי שלנו את המגמות הבאות וסגנונות.

גלגיליות רולר: העשור התחיל עם מספר 1 של מלאני, ניפץ את “ברנד ניו קי” (“שיר רולרסקייט”), והוא הסתיים בשתיים מכוכבות הכוכבים החמים ביותר בשנות השבעים על פני מסכי הקולנוע ברחבי הארץ: לינדה בלייר 1979 סרטי רולר בוגי, ואת אוליביה ניוטון ג ‘ון ב 1980 של Xanadu.

בין לבין, היה לנו כדורעף; מסיבות דיסקו החלקה על rinks המקומי; ו עובדות החיים “Tootie” מבלה את כל העונה הראשונה של תוכנית הטלוויזיה הפופולרית על גלגיליות. אבל בכל אחת מהתופעות האלה היית קופץ על המגמה, היה דבר אחד בטוח: אתה לא יהיה מחוץ למקום במחנה כל 1970s זוג זוג גלגיליות.

דיסקו שקופיות / סנדלים שקופיות: היית צריך להיות בגיל הנכון בזמן הנכון כדי להעריך את זה במלואו, אבל היה בסוף חלון קצר בסוף שנות השבעים, כאשר לא היה דבר קריר יותר מסנדלים שקופים, או “דיסקו שקופיות”, כפי שנקראו לפעמים. קנדי הציגה את הלהקה הקלאסית, הלהקה היחידה שלהם, שקופיות עם עקבים מעץ ב -1978, ונערות ונערות נעשו מיד מחוברות.

אולי זה היה שהם פורסמו בכל מגזין שהרמנו. או, אולי, כולנו רק רוצה להיראות כמו גירסת “ילדה רעה” של סנדי פנימה גריז. אבל, מה שזה לא יהיה, אלה מאיתנו שהם בגיל מסוים, תמיד תהיה נקודה רכה בליבנו עבור שקופיות המקורי של קנדי.

מַעֲשֵׂה טְלָאִים: מעילים טלאים, תיקים וכובעים גם חוו כישוף של פופולריות בשנות השבעים. וגם, להיות כמו בעשור היה כל על נעליים קיצוניות, זה נראה גם צריך לעשות את דרכו אל הנעלה. היא עשתה זאת בעיקר בצורת מגפיים גבוהים.

היו טלאים טלאים חם כמו, למשל, נעלי פלטפורמה? לא, אבל עבור אלה שחיו בשנות ה -70, זה היה בלתי אפשרי לראות טלאים של זמש ססגוני בלי לחשוב עליהם.

No Replies to "נעליים של שנות ה -70"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.