פתרונות לבעיות נפוצות בקרקפת – insightyv.com

פתרונות לבעיות נפוצות בקרקפת

שמירה על שיער בעל מראה בריא מתחיל בקרקפת בריאה. עבור בחורים רבים, זה דבר די קל להשיג. עבור חלק אשר מוטרדים בעיות הקרקפת כגון קשקשים, פסוריאזיס, או דרמטיטיס, שמירה על הקרקפת בריאה יכול להיות קצת מסובך. למרבה המזל, יש לנו פתרונות לבעיות הקרקפת הנפוצות שלך. כמו תמיד, אנא פנה לעצה של הרופא שלך לפני שתתחיל כל סוג של טיפול או טיפול.

קַשׂקַשִׂים

קשקשים יכול להיות מעצבן, לא נוח, ומביך (וזה מבולבל לעתים קרובות עם הפשוטה לטיפול הקרקפת היבשה). קשקשים נגרמת על ידי פטרייה בשם Malassezia (אשר אוכל שומן על חייהם של הקרקפת של מבוגרים בריאים ביותר). קשקשים מתרחשת כאשר הפטרייה הזו יוצאת מכלל שליטה ומתחילה להאכיל על השמן על הקרקפת, וכתוצאה מכך מחזור תאים מוגבר ותאים מתים נוספים (המשלבים עם עפר ושמן ליצירת פתיתים).

הטיפול בקשקשים בדרך כלל מתחיל עם שמפו מעל לדלפק המכיל את החומר הפעיל אבץ pyrithione (ראש & כתפיים), סלניום גופרתי (סלסון כחול) או זפת פחם (Neutrogena T / ג’ל). השתמש אחד שמפו אלה, בהתאם להוראות, עד קשקשים נשלטת. אם השמפו נכשל, נסה סוג אחר. אם אתה לא יכול למצוא שמפו אשר עובד, לראות רופא עור שלך אשר עשוי להיות מסוגל לרשום טיפול אגרסיבי יותר.

פסוריאזיס הקרקפת

הקרקפת פסוריאזיס היא מצב של הקרקפת שבה השכבה החיצונית של תאי העור להתרבות מהר יותר מהרגיל, העור מפתחת הצטברות של תאי עור יבשים, מתים.

תאים אלה יוצרים קשקשים עבים, כסופים, אשר יכולים לגרד, לצרוב או לגרום לכאב (ולעתים קרובות עלולים להיסדק ולדמם). למרבה הצער, פסוריאזיס הקרקפת לעיתים קרובות דורש טיפול לטווח ארוך. הרופא שלך עשוי לרשום מספר טיפולים כגון משחות קורטיקוסטרואידים מקומיים, ויטמין D3 סינתטי (לא זהה תוספי ללא מרשם), רטינואיד מקומי, קרמי חומצה סליצילית, moisturizers, זפת פחם.

טיפולים אחרים כוללים טיפול באור ותרופות אוראליות או זריקות.

עבור פסוריאזיס הקרקפת, אתה בהחלט צריך לראות רופא. עם זאת, היו לי כמה לקוחות שיש להם הצלחה רבה באמצעות שמפו מבוססי זפת כגון MG217 תרופה שמפו תרופה. מומלץ גם לבקר באתר פסוריאזיס מדריך על About.com לקבלת מידע נוסף על פסוריאזיס הקרקפת.

אקנה הקרקפת

כמו אקנה אשר מופיע על הפנים, אקנה הקרקפת יכולה להיות בעיה בעייתית (עדיין, פחות מורגש). אקנה הקרקפת נגרמת על ידי רבים מאותם גורמים כמו אקנה בפנים – נקבוביות סתומים עקב בלוטות החלב overactive או על ידי פסולת השטח. העובדה כי השיער יכול לעזור מלכודת לכלוך, שמן, ופסולת, על הקרקפת מוסיף למורכבות של הבעיה. כדי לטפל אקנה הקרקפת, שמפו בתדירות גבוהה יותר באמצעות שמפו עדין כגון Menscience יומי שמפו המכיל חומצה סליצילית – מרכיב זה מסייע לשפוך את העור המתים עמוק מנקה את הקרקפת. בזמן שאתה רוצה להתרחק מוצרים המבוססים על חמצן אשר עשוי להפיג את השיער, מומלץ גם להוסיף קרם לחות המבוססת על חומצה סליצילית כגון נקי & Clear Advantage שמן חינם לחות (זמין בסופרמרקטים ובבתי מרקחת). כמובן, באמצעות moisturizer על הקרקפת יהיה הרבה יותר קל אם יש לך שיער קצר.

כמו כן, כדאי להימנע משימוש בשעווה או בשמן מבוססי מוצרי סטיילינג (אשר יכול לבנות על הקרקפת) ואני ממליץ בחום לשטוף את השיער לפני השינה כל לילה.

סבורייק דרמטיטיס

Seborrheic דרמטיטיס הוא מצב עור שכיח למדי (לפעמים קרא ערש שווי) אשר דומה מאוד לפסוריאזיס הקרקפת ואת אפשרויות הטיפול דומים. בניגוד פסוריאזיס הקרקפת, מצב זה הוא זמני בדרך כלל יכול להיות מטופלים עם שימוש של שמנת קשקשת מעל הדלפק או שמפו זפת (כגון MG217 תרופה שמפו טמפו). בעיות אחרות זמניות לטיפול של הקרקפת כוללים קרקפת יבשה הקרקפת כוויות שמש, אשר לעתים קרובות ניתן לטפל באמצעות שמפו לחות בסיסי ומרכך. לעתים קרובות, ראש בעל מראה בריא מתחיל בקרקפת בריאה, ולכן טיפול בבעיות הקרקפת וטיפול בקרקפת הם חיוניים.

No Replies to "פתרונות לבעיות נפוצות בקרקפת"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.