למה אנשים הומואים נמצאים בסיכון מוגבר לסרטן המעי הגס

למה אנשים הומואים נמצאים בסיכון מוגבר לסרטן המעי הגס

הערה: מאמר זה פורסם במקור באוגוסט 2007, הרבה לפני פסיקת יוני 2015 של בית המשפט העליון בארה"ב הדורשת מדינות לאפשר נישואים חד מיניים. יתר על כן, תחת Affordable Care Act (Obamacare), קבוצת בודדים בשוק בודדים לא יכול להכחיש את ההרשמה לזוגות מאותו מין שהם נשואים כחוק. לפיכך, מאמר זה מציע תיאור היסטורי של חוקים ומדיניות שאינם ישימות עוד. עם זאת, עדיין נותר לראות האם השינויים האחרונים במדיניות החברתית יהיו יעילים בסיוע לתיקון פערים בשירותי בריאות בקרב גברים ונשים הומוסקסואלים.

הסיבה העיקרית לכך שגברים ונשים הומוסקסואלים נמצאים בסיכון מוגבר לסרטן המעי הגס בארה"ב, משום שהם אינם מקבלים זכויות שוות. פער זה מגדיל את המחסומים הבריאותיים של אנשים הומוסקסואלים, מקטין את הגישה לטיפול מונע ומגדיל את הסיכון למספר מצבים, כולל סרטן המעי הגס.

מעסיקים של אנשים הומוסקסואליים

מאחר ומעסיקים רבים (כולל המעסיק הגדול ביותר באמריקה - הממשלה הפדרלית) אינם מתירים כיסוי של בן זוג מאותו מין על מדיניות העובד, אנשים הומוסקסואליים נמצאים לעתים קרובות בעמדת נחיתות בהבטחת טיפול רפואי. אם אחד מבני הזוג עובד, בעוד השני נשאר בבית לגידול ילדים, ההורה ב-בבית ההורה יהיה גם צריך להישאר מבוטחים או לשלם מחוץ לכיס לביטוח עצמי.

אנשים הומואים ביחסים בין לאומיים

בני זוג של זוגות דו-לאומיים מושפעים במיוחד כאשר הלא-אזרח אינו יכול להישאר בארה"ב. במקרה זה, האזרח אינו יכול לשלם עוד כדי לבטח את בן זוגו, משום שהאזרח אינו זכאי לכיסוי בארה"ב.

מה אתה יכול לעשות?

אם אתה רוצה ללמוד יותר על מחסומי בריאות הומואים נתקלים, בקר הקואליציה הלאומית של LGBT הבריאות של האתר. אחת המטרות העיקריות של הקואליציה היא להעלות את המודעות הציבורית לחששות ובפערים הבריאותיים הייחודיים בקרב קהילות הלהט"ב.

מקורות:

קורטניי, וויל. "גורמים התנהגותיים הקשורים למחלות, לפציעות ולמוות בקרב גברים: ראיות והשלכות למניעתן".כתב העת ללימודי גברים9.1 (אוגוסט 2000): 81-142. 26 יולי 2006

לעזאזל, ג'וליה וסל, רנדל. "גישה לטיפול רפואי בקרב אנשים המעורבים ביחסי מין."היום.20 יולי 2006. 26 יולי 2006

שוורץ, מרטין. "גברים הומואים ומערכת הבריאות."היומון של שירותי הומואים לסביות ולסביות5.1 (1996): 19-32. 26 יולי 2006

פיטרסון, ק 'ג'יי ובריקר-ג'נקינס, מ' "לסביות ומערכת הבריאות".היומון של שירותי הומואים לסביות ולסביות5.1 (1996): 33-47. 26 יולי 2006

רוברטס, ס 'ג' וסורנסן, L. "התנהגות בנושא בריאות וסרטן הקרנת לסביות: תוצאות של פרויקט בריאות לסביות בוסטון."נשים ובריאות28.4 (1999): 1-12.PubMed.26 יולי 2006.

No Replies to "למה אנשים הומואים נמצאים בסיכון מוגבר לסרטן המעי הגס"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    8 + 2 =