ציירת ביסקסואלית מפורסמת פרידה קאלו – insightyv.com

ציירת ביסקסואלית מפורסמת פרידה קאלו

1907-1954. פרידה קאלו נחשבת לאחד הציירים הגדולים ביותר של מקסיקו, אם לא הגדולה בעולם. היא בהשראת דורות של אמנים, והיא סמל פמיניסטי. היא היתה נשואה לצייר דייגו ריברה. אף על פי שהאפיל עליה בימי חייה, הפכה פרידה קאלו לאמנית נערצת מאוד מאז מותה.

חיים מוקדמים והשפעות

קאהלו גדלה במקסיקו סיטי עם שלוש אחיותיה ועם הוריה.

בגיל 6 היא סבלה מפוליו. היא בילתה 9 חודשים למיטתה. אביה עודד אותה להשתתף בספורט כדי לעזור לה להתאושש, מאוד יוצא דופן עבור בחורה באותה תקופה. ובכל זאת, היא הלכה עם צליעה כתוצאה של המחלה. 

קאלו השתתף בבית הספר הלאומי היוקרתי היוקרתי, שם עבד דייגו ריוורה על ציור קיר. קאלו היה מתבונן לעתים קרובות בריוורה, והשניים היו מכרים. בזמן הלימודים, קאלו היתה מעורבת בתאונת אוטובוס שתגרום לה לסבול במשך רוב חייה. מעקה פלדה שיפד את מותניה, והיא סבלה מפגיעות גב ואגן שפקדו אותה במשך רוב חייה. במהלך חייה היו לה ניתוחים רבים לנסות ולהקל על כאבה. לאחר שבילתה חודשים בבית החולים להחלים, היא חזרה לבית המשפחה שלה להתאושש ושם היא החלה לצייר, כולל אחד הדיוקנים העצמי הראשון שלה.

נישואין לדייגו ריברה

בשנת 1928 התאחד קאלו עם דייגו ריוורה והוא עודד אותה להמשיך לצייר.

שניהם היו פעילים פוליטית וחברי המפלגה הקומוניסטית. הם נישאו בשנת 1929 ועברו לגור, לעתים קרובות בעקבות הקריירה של ריוורה, לסן פרנסיסקו, לניו יורק ולדטרויט. 

לריוורה ולקאלו לא היו נישואים מסורתיים ולכל אחד מהם היו עניינים. אף על פי שהיו לה מאהבים משלה, היא נפצעה לעתים קרובות והטרידה את ענייניה של בעלה.

לעתים קרובות הם נפרדו, התגרשו פעם אחת ונישאו מחדש.

מאהבת נשים /

לפרידה קאלו היו עניינים עם גברים ונשים כאחד, כולל פילגשו של בעלה. היא גם קשורה כוכבי קולנוע דולורס דל ריו, פולט גודארד ומריה פליקס, בין היתר. הציור שלה שני עירום ביער (1939) מראה בבירור את המשיכה שלה ואת אהבתה לנשים. אחד מענייניה נאמר עם הצייר האמריקני ג’ורג’יה אוקיף.

In גרור

פרידה קאלו זיהתה את כוחה של ההלבשה הצולבת. בתצלום משפחתי משנת 1926 היא לבושה בבגדים זכריים מלאים. היא השתמשה בהלבשה צולבת כדרך לבטא את כוחה ועצמאותה.

דיוקנאות עצמיים

פרידה קאלו ידועה בזכות הדיוקנאות העצמיים שלה. בגלל התאונה בגיל 18, היא היתה נכה וחיה רוב חייה בכאב מתמיד. הדיוקנאות העצמיים שלה מעבירים את הסבל הזה, אבל גם את כוחה ואת ההתמדה. הדיוקנאות העצמיים שלה היו לעתים קרובות אישיים מאוד, מספרים על מאבק או זמן סוער בחייה. 

פרידה בסרט

סלמה האייק כיכבה בסרט פרידה קאלו פרידה בשנת 2002. היא קיבלה מועמדות לפרס האוסקר על תפקידה.

יצירות של פרידה קאלו

פרידה קאלו ידועה ביותר בדיוקנאות העצמיים שלה. עבודותיה מראות כאב וסבל, אך גם את עמידותה.

היא היתה אישה עצמאית, אמן, והשראה. חלק ניכר מעבודתה היא במוזיאון פרידה קאלו שנפתח ב -1958 במעון הקודם שלה.

ציטוטים

הדבר היחיד שאני יודע הוא שאני מצייר כי אני צריך, ואני מצייר את כל מה שעובר בראש שלי בלי שום שיקול אחר. “

“אוקייף היתה בבית החולים שלושה חודשים, היא נסעה לברמודה לנוח, היא לא התעלסה איתי הפעם, אני חושבת בגלל החולשה שלה.

“אני לא חולה, אני שבורה, אבל אני שמחה לחיות כל עוד אני יכולה לצייר”.

“אני מצייר את עצמי כי אני לבד לעיתים קרובות ואני הנושא שאני מכיר הכי טוב”

מוֹרֶשֶׁת

פרידה קאלו “גילתה מחדש” בתנועה הפמיניסטית של שנות השבעים, והיא נקראה כסמל של עצמאות ואמנות נשים. היא עוררה השראה לדורות של אמנים, נשים דו-מיניות, סטודנטים ופעילי הלהט”ב.

 

מקורות: glbtq.com, Almanac לסבית, גאווה גאווה, חגיגה של כל הדברים הומואים לסביות על ידי ויליאם ג ‘מאן., Biography.com

No Replies to "ציירת ביסקסואלית מפורסמת פרידה קאלו"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.