האם אתה מבולבל לגבי האוריינטציה המינית שלך?

האם אתה מבולבל לגבי האוריינטציה המינית שלך?

בציבור, רוב האנשים מציגים עצמם כבעלי נטייה מינית אחת. החברה, המשפחות, החברים הכי קרובים שלנו והשותפים מפעילים עלינו לחץ רב לבחור נטייה מינית אחת ולהיצמד אליה. אבל באופן פרטי, לרבים מאיתנו יש שאלות ומבוכה בנוגע לנטייה המינית שלנו, ולא רק כשאנחנו צעירים יותר.

כיצד נקבע אוריינטציה מינית?

ישנן תיאוריות רבות לגבי האופן שבו נטייה מינית נקבעת.

התיאוריה שמישהו מציע יגיד הרבה על האדם נותן אותו כפי שהיא עושה על המחקר או מחשבה כי נכנס לפתח את התיאוריה.

אלה המנויים על התיאוריה של דטרמיניזם גנטי סבורים שנמצא "גן הומו" יחיד או סמן הקובע או שולט בנטייה המינית שלנו. תיאוריה אחרת היא שלא יימצא גורם אחד שמייצג את הנטייה המינית שלנו, משום שאין גורם אחד. תיאוריה אחרת היא שהבעיה היא לחשוב על נטייה מינית כמשהו קבוע מלכתחילה. יש הטוענים כי נטייה מינית היא פחות או יותר נוזלית בהתאם לאדם, וכי הוא משתנה על בסיס שילוב של הטבע, לטפח, אינטראקציות אישיות.

קבוצות שונות דנות גם בשאלה האם או לא נטייה מינית היא בחירה. זה קשור לדיון בשאלה אם או כמה נטייה מינית היא גנטית, וכמו הדיון הזה, אין לתשובה זו תשובה אחת וייתכן שלעולם לא תיגמר.

איך אתם קובעים אוריינטציה מינית?

המחקר הוא נהדר, אבל ברמה האישית, אם אתה חושב על נטייה מינית כמו רק עניין של גנים אוֹ רק עניין של החינוך שלך, אתה סוגר שורה של שאלות שאתה צריך להיפתח. שתי האפשרויות האלה לוקחות את הסוכנות ממך.

במקום זאת, זה יכול להיות מאוד מועיל לשאול את עצמך שאלות על הרגשות המיניים שלך ואת הבחירות. אם המטרה היא להיות מאושרים ובריאים, ואתה כבר מבין שאנשים מכל הנטייה המינית יכולים להיות מאושרים ובריאים, אז המטרה שלך צריכה להיות להתקרב לאמת שלך, לא להבין אילו ציפיות של חברות אתה יכול ביותר בקלות לפגוש. כל זה הוא אומר כי אין דרך אחת לך להבין את זה בעצמך. זה תהליך שלוקח זמן ואומץ.

אחת הסיבות מדוע הרבה אנשים יכולים להתבלבל ואיבוד כאשר מנסים "להבין" את האוריינטציה שלהם היא כי נטייה מינית מסתמך על הרעיון של בינארי מגדרי. כדי למצוא את הכיוון שהוא "אתה" אתה צריך להתאים בנוחות לתוך קטגוריות זכר או נקבה מין. לא כולנו עושים, ולעתים קרובות הבעיות שלנו עם הכיוון הם באמת בעיות עם הדרך שבה החברה מציעה לנו רק שתי אפשרויות למין, כאשר למעשה יש הרבה יותר משתי.

לשאול את השאלות הנכונות

לפעמים בלבול לגבי נטייה מינית הוא למעשה בלבול לגבי משהו אחר לגמרי. לדוגמה, אני מקבל הודעות דוא"ל מאנשים שתמיד כינו את עצמם הטרוסקסואלים, הנמצאים ביחסים מאושרים ואוהבים וליהנות מהמין שיש להם, ולפעמים מפנטזים על קיום יחסי מין עם אנשים מאותו המין.

בדרך כלל הם דואגים לשאול אם זה אומר שהם הומו.

זו שאלה לגיטימית, אבל אני לא חושב שזו בהכרח השאלה שתגיע לנושאים שהם מתארים. דרך נוספת לחשוב על שאלה זו היא להתחיל, באופן זמני, להבחין בין המונחים "התנהגות מינית" (דברים שאנחנו עושים מבחינה מינית), נטייה מינית (עם מי אנחנו עושים), וזהות מינית (איך אנחנו מרגישים לגבי עצמנו ומגדירים את עצמנו העולם). בחיינו, שלושת הדברים האלה קשורים, אבל היחסים אינם חד-כיווניים. אז מה שאנחנו עושים אף פעם לא מגדיר מי אנחנו, והאנשים שאנחנו מקיימים איתם יחסי מין לא תמיד מסבירים איזה מין מין אנחנו אוהבים, או איך אנחנו מרגישים לגבי עצמנו. כדי לחזור לדוגמה של הדוא"ל לעיל, זה יכול להיות מועיל להבין כי רק בגלל שאתה מפנטז על, או אפילו לפעמים יש, סקס עם מישהו מאותו מין, זה לא אומר שאתה "הם" נטייה מינית מסוימת או שאתה צריך לקשר את עצמך עם זהות מינית מסוימת.

תשובות פשוטות כאלה עשויות להיות טובות עבור מדענים ופוליטיקאים, אבל עבור כולנו מנסים להוביל את חיינו, הדברים כמעט אף פעם לא פשוטים כל כך.

מה אני עושה אם אני מבולבלת לגבי האוריינטציה שלי?

מכיוון שהמיניות נוגעת בכל חלקי חיינו, זו שאלה קשה מאוד להשיב למישהו אחר. כמחנך מין הייתי מעודד אותך לעשות כמה דברים:

התחל בעצמך. אל תחשבי על נטייה מינית לא כאפשרות או אופציה, ואל תדאג למצוא את התווית הנכונה. במקום לנסות לתאר את עצמך כולל סתירות (למשל, אתה אוהב נשים ואתה כמו גברים, אתה אוהב מין אחד, אבל לפעמים מין אחר, כאשר אתה מסתכל סביב אנשים ישר אתה חושב שאתה יותר כמו אותם, אבל לפעמים אתה מרגיש הומו ). אתה עשוי למצוא את זה מועיל לכתוב את ההיסטוריה המינית שלך.

חפש תמיכה כלשהי. בגלל לחצים חברתיים, לא כל אחד בחיים שלך יהיה פתוח לשמוע את השאלות שלך. וזה באמת יכול להיות לא בטוח לך לדבר עם האדם הלא נכון על נטייה מינית. אם יש לך מישהו בחיים שלך אתה בטוח יהיה בטוח לדבר, לראות אם אתה יכול לעשות איתם זמן. אחרת פורומים מקוונים המאפשרים אנונימיות יכול להיות מקום טוב להתחיל בו (הקפד להשתמש בכתובת דוא"ל אנונימית ולהימנע מתן מידע מזהים). אם יש לך מרפאת בריאות מינית לידך הם עשויים להציע ייעוץ. לבסוף, מטפל מוסמך מוסמך יכול לעזור לדבר על נושאים אלה באופן שלא ינחה אותך לתשובה אחת או אחרת, אבל לתמוך בך במציאת האמת שלך.

הכירו את האומץ שלכם. יש מעט מאוד תמיכה בחברה שלנו לחשוב על עצמך כשמדובר במין או בנטייה מינית. כאשר אתה שואל את השאלות האלה על עצמך, אתה גם עושה את ההצהרה כי אתה רוצה להיות מאושר ואתה ראוי לאושר. אלה אמירות נועזות שקשה לעשות, וכשאתה יכול, זה יהיה נחמד אם אתה יכול להרגיש טוב עם העובדה שאתה מטפל בעצמך בצורה שלא כולם עושים, ונגד כוחות רבים שפשוט רוצים אתה צריך להתאים את ההעדפות שלהם ואת דעות קדומות.

No Replies to "האם אתה מבולבל לגבי האוריינטציה המינית שלך?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    8 + 2 =