איך לתמוך בילדים של אבא כלוא / | insightyv.com

איך לתמוך בילדים של אבא כלוא /

איך לתמוך בילדים של אבא כלוא /

“אחד החוויות הכי מרגיזות שלי ככומר מעורב במשפחה שבה האב נמצא אשם בפושע צווארון לבן ונכלא בבית הסוהר של המדינה”, סיפר לי אחד מחברי. “הצרכים היו כל כך גדולים והסטיגמה למשפחה ולילדים הייתה רצינית עד כדי כך שבאמת לא ידעתי איפה להתחיל, לאבד את הכנסתם, נאבקים לשמור על ביתם, זקוקים לאמא לחזור לכוח העבודה, ובאופן מוחלט שיבוש חיי המשפחה היה בין העול הגדול ביותר שראיתי אי פעם.

אם אבא כלוא שינה הכל במשפחה הזאת “.

ראיתי את הדפוס החוזר ונשנה באבות שעבדתי איתם במשך השנים, למרות שהמשפחות נמצאות בנסיבות שונות מאוד. חברי הקהילה היו משפחה נהדרת בקהילה שלהם, אבל האב מעורב הפך לא חוקי ולא מוסרי כדי לנסות לשמור על העסק שלו afloat.

במקרים אחרים, אבות נעצרים והורשעו בעבירות הקשורות לשימוש בסמים, התעללות פיזית או מינית או פשעים גלויים אחרים. במקרים מסוימים אבא נכנס לכלא ויוצא ממנו. במקרים אחרים, מדובר בעבירה ראשונה אך רצינית.

אני בטוח כי אבות המעורבים בפעילות פלילית לעולם לא לצפות את העלות צפויה להיות משולם על ידי נשותיהם וילדיהם כאשר הם מבצעים את הפשעים שעבורם הם כלואים. חלק מהאבות שמאחורי הסורגים מגלים שהחופש שהם מתגעגעים אליו ביותר כאשר הוא כלוא הוא החופש לקיים אינטראקציה עם משפחותיהם, ובמיוחד ילדיהם.

סטטיסטיקה על אבות כלואים

 • בשנת 2007, אחד מכל 43 ילדים אמריקאים היה הורה בכלא או בכלא
 • 1 מתוך 15 ילדים שחורים ו- 1 מתוך 42 ילדים לטינואים יש הורים כלואים, לעומת 1 מתוך 111 ילדים לבנים
 • מחצית מהילדים עם כלואים הם מתחת לגיל עשר
 • בין 15% ל -20% מהילדים הנכנסים למערכת הרווחה לילדים יש הורים הכלואים

  (מָקוֹר: ילדים ומשפחות של דף העובד הכלוא, מרכז משאבים לאומי על ילדים ומשפחות של הכלואים, נמצא בכתובת http://fcnetwork.org/wp/wp-content/uploads/fact-sheet.pdf)

  השפעת כליאת הורים על ילדים

  ילדים שיש להם אבות כלואים (המהווים 90% מההורים הכלואים) יש כמה אתגרים גדולים. הם לעתים קרובות לעבור תהליך של אבל על אובדן ההורה שלהם, אשר יכול לגרום לבעיות עם דיכאון. עדות למעצר ההורה היא לעתים קרובות חוויה מרגיעה מבחינה רגשית, ויוצרת חרדה רצינית שקשה להתגבר עליה ללא עזרה. ישנם גם ילדים רבים של הורים כלואים אשר חווים סימפטומים הקשורים פוסט טראומטית הפרעת מתח (PTSD).

  חוקרים Gancy לה Vigne, אליזבת דייויס, andDiana Brazzell יש מקוטלג כמה אתגרים חמורים יותר בפני ילדים של הורים כלואים. במונוגרפיה שלהם אג”ח שבורות – הבנת וטיפול בצרכים של ילדים עם הורים כלואים, הם מציעים שתוצאות אלה כוללות לעיתים קרובות תחושות של בושה, אשמה וכעס, סטיגמה חברתית, ביצועים ירודים בבית הספר, ניכור מהורה הכלוא,.

  הראיות ברורות – ילדי ההורים הכלואים נושאים נטל כבד הקשור במעשי הוריהם.

  איך אחרים יכולים לתמוך בילדים של אבות כלואים

  יועצי רווחה לילדים ועובדים סוציאליים ממליצים על מספר גישות שיעזרו לילדי אבות הכלואים.

  לבלות הרבה זמן הקשבה

  לעתים קרובות ילדים שיש להם הורה במערכת המשפט הפלילי חוששים לדבר על הרגשות שלהם. הם עשויים להרגיש קצת אחריות אישית על פעולותיהם של ההורים שלהם באופן לא רציונלי לחשוב שהם איכשהו תרמו לבעיה. האזנה אקטיבית והערכה חשובה ממבוגרים וחברים מהימנים. כאשר רגשותיהם מתבטאים, הם יכולים להתמודד עם המצב ויכולים לעבד את הרגשות בצורה פרודוקטיבית.

  לספק מודל תפקיד מוצק

  לעתים קרובות, ילדים של אבות כלואים מצאו את אמונם באביהם, והם נוטים להקרין את הרגשות הלא-מהימנים האלה על גברים באופן כללי.

  העובדה שבני משפחה מבוגרים זכרים מספקים מודלים טובים וחשובים לחיקוי, יכולים לעזור להתגבר על הרגשות הללו וליצור סביבה שבה הם יכולים להתחיל לסמוך שוב.

  עזרה עם יצירת קשר עם אבא כאשר מתאים

  כאשר מגע עם אב כלוא אינו מסוכן לילד, סיוע לילד להישאר בקשר עם אביה יכול להיות גישה חיובית. ילדים יכולים לצייר ולצייר תמונות, לשלוח מכתבים ותמונות, ואולי אפילו לבקר מדי פעם אם מעשי. לעתים קרובות יש להקל על הילדים להתחבר מחדש לאביהם; וודא שהילד מוכן ומוכן להיות מעורב בביקור אישי לפני שתנקוט בצעד זה.

  תמיכה המטפל של הילד

  בין אם הילדים גרים עם אמם, בן משפחה אחר או משפחה אומנה, המטפלים שלהם יכולים לשאת נטל משמעותי. לעתים קרובות, המטפלים עוסקים ברגשות הכעס או הבגידה שלהם, גם כשהם מנסים לתמוך בצורכי ילדיהם. בני משפחה וחברים יכולים לעזור למטפלים להביע את רגשותיהם ופחדיהם, ויכולים לתת להם הפסקה מפעם לפעם מאחריותם המכריעה.

  ילדים של אבות כלואים כמעט תמיד מרגישים תחושה של אובדן בזמן שאבא שלהם נמצא מחוץ למשפחה. תמיכה בהם חשובה כדי לסייע להם להתמודד עם האתגרים הללו ולמזער את ההשלכות של מצבו של אביהם. להיות רגיש לצרכים שלהם ולתמוך בילדים המטפלים העיקריים שלהם הם בין הדברים הכי טובים שאנחנו יכולים לעשות כדי לעזור במצב משפחתי מאוד קשה.

  No Replies to "איך לתמוך בילדים של אבא כלוא /"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   13 − = 6