איך אני יכול לדבר עם בן / בת הזוג שלי כאשר אני כועס כמו לעזאזל?!? – insightyv.com

איך אני יכול לדבר עם בן / בת הזוג שלי כאשר אני כועס כמו לעזאזל?!?

כולנו יכולים להיות “מופעלות” זמן במערכות היחסים שלנו. “גורם רגשי” הוא נושא או פעולה שיכולים להעלות תגובות רגשיות חזקות, לעתים קרובות מתוך פרופורציה למעשה עצמו מנקודת מבט אובייקטיבית. התגובות שלנו מושרשות לעתים קרובות בחוויות העבר – הנטייה הרגשית או הרגלים המותנים שפיתחנו לאורך זמן. 

כאשר משהו “מגדיר אותנו”, זה יכול להיות היסטוריה ארוכה שתחילתה לפני הקשר הנוכחי שלך.

זה כביש נסע יתר על המידה לאורך המסלולים העצביים של המוח שלנו שיוצר הרגישות שלנו למשהו שעלול לא להפריע למישהו אחר בכלל. הדרך שבה אתה מגיב כאשר בן / בת הזוג שלך עושה משהו שאתה לא אוהב, וכתוצאה מכך להשפיע על כמה טוב או רע הם יתייחסו אליך בעתיד. לכן, חשוב לנו להיות מודעים יותר שלנו מעורר ומגיב באופן המסייע, במקום כואב, את היחסים.

להלן תשעה צעדים שיעזרו לכם לתקשר כאשר אתם מופעלים על ידי בן הזוג שלכם:

1. נסה משהו אחר.  לפתח מודעות עצמית, כי משמרות את המיקוד שלך איך מרגיז או מטריד את בעלך או אשתו, כדי להתמקד במקום שֶׁלְךָ התגובות אליו. אתה לא רוצה להגיב בדרכים שמעולם לא עובדות עבור אף אחד, בכל מערכת יחסים. דרך חדשה של התנהגות יכולה לעזור לבן הזוג שלך להיות יותר הבנה ושיתוף פעולה.

2. תמיד לתת את היתרון של הספק. אין צורך לקפוץ למסקנות שליליות.

הישאר פתוח וסקרן למה בן הזוג שלך עשוי לחשוב או מתנהג בצורה כזאת. המצב הוא לעתים קרובות לא רק לגבי נכון או לא נכון, אלא על סדרי עדיפויות שונים באופן לגיטימי. נסה לא לקבל הגנה במהירות תוך כדי לשמוע את נקודת המבט של בן הזוג שלך.

3. מצא את החלק שאתה עשוי להיות מסוגל להבין.

היו נחושים למצוא כל סיבה שפירה, אפילו חלקית, לחשיבה או למעשים של בן זוגכם, ולהכיר בהם.

4. שאל את עצמך: מה מפעיל את התגובה שלי?  זה בסדר לספר לבן הזוג שלך למה אתה כועס. לחלופין, תאר מדוע קבלת התנהגותו היא מאתגרת עבורך. מה מונח על כף המאזניים בשבילך כי אתה חייב לתקשר?

 5. הצעת הרגעה. הרגיע את בן / בת הזוג שלך כי אתה לא מנסה להצביע מי צודק או לא נכון או כי הרגשות שלו לא משנה. כמו כן, בואו השותף שלך יודע שאתה לא אומר כי הדברים צריכים להיות לגמרי הדרך שלך. אתה צריך להיות פתוח לפשרה.

6. להיות משתף פעולה. לראות את זה כבעיה “אנחנו”. תן לבן הזוג שלך לדעת שאתה מוכן לעשות כמה שינויים גם ולעבוד איתו / לה כדי למצוא פתרונות מקובלים הדדית.

7. אם זה לא עובד, להישאר רגוע. אין פאניקה או להסלים רגשית. זה בסדר להביע גירוי על העמדות של השותף שלך ולהבהיר כי אתה מוכן להיות גמישים לשמור על ראש פתוח, ואתה רוצה שהם יעשו זאת, כמו גם.

8. אם זה עדיין לא עובד, אולי זה הזמן לקבל קצת כועס.  דגש כי אתה מצפה מבני הזוג שלך לעבוד כצוות איתך, ואת הגישה שלו היא לא מקובלת.

9. נסה שוב מאוחר יותר. קח הפסקה ונשימה. לחזור מאוחר יותר לבן הזוג שלך ולומר משהו כמו, “זה לא הלך טוב מדי, אתה רוצה לנסות שוב?” אל תלך לאיבוד תוך התמקדות איך להשיג את השותף שלך כדי לראות איזה אידיוט הוא / היא ולא להתעקש על התנצלות. חזור לשלב הראשון ונסה שוב.

ההיתקעות במחזוריות של “מי נכון או לא נכון” יוצרת רק מרחק ומצוקה בינך לבין בן / בת זוגך. קשה כמו שיש שליטה רגשית ברגעים אלה, זה מיומנות מערכת יחסים קריטית. צעדים אלה הם מדריך כדי לעזור לך לתקשר ולהישמע במהלך אותם רגעים כאשר נראה הכי קשה. נסה אותם ולראות מה עובד הכי טוב בשבילך ואת בן הזוג שלך. 

No Replies to "איך אני יכול לדבר עם בן / בת הזוג שלי כאשר אני כועס כמו לעזאזל?!?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.