איפה להגיש תיק הביקור שלך סבתא | insightyv.com

איפה להגיש תיק הביקור שלך סבתא

איפה להגיש תיק הביקור שלך סבתא

סבים המבקשים לתבוע את הביקור עם הנכדים שלהם לעתים קרובות תוהה איזה מדינה יש סמכות השיפוט שלהם. אם גר סבא חי במדינה X, והנכדים גרים ב- Y, באיזו מדינה יש להגיש את התביעה? שאלה זו יכולה להיות מכרעת, שכן לכל מדינה יש חוקים משלה המסדירים את הביקור סבא וסבתא, וכמה מדינות הם הרבה יותר ליברלי מאשר לאחרים.

סבים רבים היו שמחים להגיש את המדינה שבה הם חיים.

אבל אם הנכדים לא יגורו שם, זה לא יעבוד. רוב הזמן, את התביעה יש להגיש את “מדינת הבית” של הנכד. 

כאשר הביקור מחובר לתביעה אחרת

אם סבתא היא תובעת לביקור יחד עם גירושין או תביעה משמורת, התביעה כמובן יוגשו באותה מדינה כי הוא שומע את החליפה, אשר כמעט תמיד את “המדינה הביתה” של הילד. “מדינת הבית” היא המדינה בה שהה הילד עם הורה או אדם הפועל כהורה במשך ששת החודשים שקדמו להליך בית המשפט. לאחר שמדינה קיבלה את סמכות השיפוט במשמורת / מקרה ביקור, היא שומרת על סמכות שיפוטית עד שכל הצדדים לפעולת בית המשפט עזבו את המדינה.

אם ביקורי סבתא אינם חלק מתביעה במשמורת אלא פעולה נפרדת, יש להגיש אותה במדינה שקיבלה סמכות שיפוטית בחזקת המשמורת, אלא אם כל הצדדים בחליפה המקורית עזבו את המדינה.

לא מחובר לתביעה מוקדמת יותר

לפעמים סבים להגיש לביקור כאשר לא היה שום מקרה בית המשפט שקשור למשפחה. אולי ההורים מעולם לא היו נשואים, והם נפרדו מבלי לעבור את מערכת המשפט. אולי אחד ההורים הוא נפטר, כלוא או חסר.

במקרים כאלה, הוריו של ההורה הנעדר עשויים לתבוע מגע עם נכדיהם.

במקרה של משפחות שלמות, שבהן שני ההורים מתגוררים עם ילדים, חוקי המדינה משתנים. מדינות מסוימות אינן מאפשרות לסבים להתלונן לביקור אצל נכדים החיים במשפחה שלמה. אחרים עושים. אם המדינה הביתית של הנכד שלך מאפשרת חליפות כאלה, אתה יכול להגיש באופן עצמאי כל פעולה אחרת בבית המשפט.

מהו מצב ביתו של ילד? התשובה הברורה היא המדינה שבה מתגורר הילד, אך המדינה יכולה להיחשב גם כבית, אם הילד חי שם בתוך שישה חודשים מיום הגשת התביעה ואם לפחות אחד ההורים עדיין מתגורר בה.

למרות הסבים יכולים לייצג את עצמם בבית המשפט, אם אתה והנכד שלך לחיות במדינות שונות, אתה כמעט בוודאות צריך את עזרתו של עורך דין.

תנאי לדעת

זכויותיהם של הסבים נופלות תחת הקטגוריה של דיני המשפחה, וחוקי המשפחה נחשבים בדרך כלל כמדינה שתסדיר. ברור, עם זאת, בחברה הניידת של היום, מדינות לפעמים צריך לעבוד יחד. כדי להבין כיצד הזמנות המשמורת והזמנות עבודה על פני קווי המדינה, זה מועיל לדעת קצת על PKPA, UCCJA ו UCCJEA.

חוק מניעת חטיפת הורים (PKPA) הוא חוק פדרלי שנחקק בשנת 1980 על מנת למנוע מהורים שאינם משמורת על ילדים לקחת ילדים למדינה אחרת ולתבוע במשמורת באותה מדינה. החוק קובע כי בתי המשפט של מדינה אחת לא יכול לקבל פסק דין על משמורת ללא מתן החלטה בעבר שנעשו במדינה אחרת “אמונה מלאה אשראי”. החוק תוקן בשנת 1998 על מנת לכלול ביקורים וכן משמורת ולהכלול סבים וסבתות וכן הורים. קרא את הטקסט המלא של החוק כאן.

החוק האחיד של משמורת ילדים וסמכות שיפוט (UCCJA) לקח דרך אחרת להפוך לחוק. הוא הוצע על ידי גוף שנקרא הוועידה הארצית של הנציבים על חוקי המדינה אחיד (NCCUSL). חוקים כאלה אינם נכנסים לתוקף עד שהם מועברים על ידי המחוקקים של המדינה. ה- UCCJA הוצע ועבר בשנת 1968, אך הוא לא אומץ על ידי כל המדינות עד 1981.

באותו זמן הועבר ה- PKPA.

התעוררו בעיות, כי היו כמה פערים בין PKPA לבין UCCJA. בשנת 1997 הציע NCCUSL גרסה חדשה של UCCJA, קרא את הילד אחיד משמורת שיפוט חוק אכיפה (UCCJEA). בדיוק כמו UCCJA, UCCJEA חייב להיות מאומץ על ידי מדינות להיות יעיל. רק מסצ’וסטס ופוארטו ריקו לא אימצו זאת. 

מה זה אומר לסבים הוא שאם הם מקבלים ביקור במדינה אחת, מדינות אחרות יכירו את הסדר הזה. לכן, קשה להורים לשנות את מקום מגוריהם כדי למנוע את כניסתם של סבים לסבתות לילדיהם. 

No Replies to "איפה להגיש תיק הביקור שלך סבתא"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    71 − 61 =