האם תוקפנות פיזית הרג את הנישואין החדשים שלך? – insightyv.com

האם תוקפנות פיזית הרג את הנישואין החדשים שלך?

רבים מן הנישואים החדשים זכו לדחף להגיע לתוקפנות פיזית – אם יגרמו להכות או לדחוף את בן-זוגו – בחום של ויכוח. אבל כמה אנשים באמת מקבלים תוקפנית פיזית? יותר ממה שאתה עשוי לחשוב. כ -25% מתוך 172 זוגות מלוס אנג’לס שהשתתפו במחקר שנערך לאחרונה על זוגות במהלך חמש שנות הנישואין הראשונות שלהם הודו כי הם תוקפים זה את זה באופן פיזי.

אריקה לורנס, מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת איווה, מבקשת להבהיר שתוקפנות מסוג זה אינה זהה לאלימות במשפחה או לחבטה של ​​בן זוג, שהיא מוסיפה שהיא בעיה חמורה מול זוגות מסוימים, אך לא היתה הנושא של מחקר זה. מה שלורנס גילה במחקר זה היה נטייה מצד הזוג הצעיר לתת לרגשות שלהם לקבל את המיטב שבהם – ולהשתמש בתוקפנות הגופנית שלהם בצורה פחות מאיימת, אך מסוכנת באותה מידה.

זוגות שפנו לקבלת רשיון נישואין קיבלו מכתב המזמין אותם להשתתף במחקר זה. לאחר שלושה חודשי נישואים, לורנס מילא את השאלון, ריאיין כל אחד בנפרד זה מזה, וביצע פעילות שעסקה בדיון בנושאים מסוימים זה עם זה. מדי שנה בחמש שנות הנישואין הראשונות, לורנס היה מראיין את הזוגות כדי לראות איך הדברים הולכים.

בשנת 2007, כתב העת של פסיכולוגיה משפחתית פירסם את הממצאים.

“אחד הדברים המפתיעים ביותר היה כמה זוגות מאוהבים מכים, דוחפים וטופחים זה לזה”, אומר לורנס. אלה זוגות, היא מוסיפה, שמדווחים על שמחתם ואינם חוששים לביטחונם. גברים ונשים כאחד עוסקים בתוקפנות הגופנית. “יש הנחה כי אם אנשים פוגעים זה בזה, הם אומללים”, אומר לורנס. “זה לא המקרה.”

עם זאת, ההתנהגות שלהם יכולה להיות השלכות חמורות. זוגות תוקפניים פיזית נוטים יותר להתגרש. לורנס בחר להסתכל על זוגות בחמש שנות נישואיהם הראשונות, כי זה הזמן הכי מסוכן. המוטיבציה לחקר הנישואין החדשים היתה כי כ -40% מהנישואים הראשונים הסתיימו בגירושין, ושני שלישים מהנישואין השני והשלישי מסתיימים בגירושין. אחרים אינם מרוצים, אבל נשארים ביחד, אומר לורנס. המטרה שלה, אם כן, היתה לקבוע כמה זוגות מאושרים להגיע אומלל במהלך חמש השנים הראשונות.

למרות הסטטיסטיקה נשמע עגום, אתה ובני הזוג שלך יכול להיות אלה כדי לעשות את זה. הנה כמה עצות לורנס, אשר מתכננת ליצור סדנאות לזוגות המעוניינים לשפר את מערכות היחסים שלהם, יש עבור זוגות חדשים שרוצים להימנע תוקפנות פיזית:

 1. להיות מודע של העמדות שלך ואת הפעולות. “שים לב איך אתה מתנהג בחום הרגע במהלך ויכוח ומבין שלתנהגויות האלה יש השלכות”, אומר לורנס.
 2. קח הפסקה מוויכוח אם אתה מקבל יתר על המידה, היא מוסיפה. הצעותיה כוללות ללכת לטיול או לעשות משהו אחר מחוץ לבן הזוג שלך כדי להתקרר. לורנס קורא את זה לעשות מעל כי אתה הולך משם קצת ואז לחזור עם ראש צונן לדון בנושא – ואת הוויכוח אם יש צורך שוב.
 1. למד כיצד לנהל את הרגשות שלך. באופן אידיאלי, היו לך מודלים לחיקוי טוב – אומרים את ההורים שלך – שהנחו אותך במחלקה הזאת. אבל לעתים קרובות זה יותר קשה ממה שזה נשמע. זה דורש שתשים לב לתגובות שלך למצבים מסוימים ולנסות לשלוט או לשנות התנהגות רעה. שליטה על מצב הרוח שלך היא התחלה טובה. אם אתה לא יכול לנהל את הרגשות שלך בעצמך, ייתכן שיהיה עליך לחפש עזרה מקצועית עם פסיכולוג או יועץ.
 2. למד לנהל את הלחץ שלך. לורנס אומר כי זוגות נוטים יותר לקבל פיזית אגרסיבי אם הם מרגישים over-stress ו עמוס. היא מציעה תרגילי יוגה או הרפיה כדי לקבוע מה יכול לעזור לך באופן אישי כדי להקל על הלחץ.
 3. לתקן התנהגות רעה. אם אתה בסופו של דבר להיות תוקפני פיזית במהלך ויכוח, אתה חייב להירגע ולדון מה קרה עם בן הזוג שלך. יחד, אתה צריך לנסות להבין למה זה קרה ומה שאתה צריך לעשות אחרת כדי למנוע את זה קורה שוב.

  No Replies to "האם תוקפנות פיזית הרג את הנישואין החדשים שלך?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.