היתרונות והחסרונות של להישאר יחד למען הילדים – insightyv.com

היתרונות והחסרונות של להישאר יחד למען הילדים

אם אתה מוצא שאתה נישואים אומללים, אתה עשוי לתהות אם עדיף להישאר יחד למען הילדים שלך או לקבל גירושין “טוב” ולהגדיר מודלים לחיקוי חיובי עבורם. השאלה היא האם זוגות גרושים יכולים לגדל ילדים החיים טוב יותר בחיים כבני אדם, לעומת זוגות אומללים שנשארים יחד ומניחים אותו במאמץ לשמור על שלמות המשפחה. 

מקובל בדרך כלל שילדים לומדים דפוסים והתנהגויות טובים ובלתי מתפקדים מהוריהם.

אבל מה ילדים לומדים מהורים גרושים ומה הם לומדים מהורים שמקריבים את אושרם לילדיהם? תלוי איך אתה ובן הזוג שלך להתמודד עם גירושין שלך ואת ההורות אחריות, זה יכול להיות בטוח לומר כי את הבריאות הרגשית בעתיד של הילדים שלך הוא כנראה על כף המאזניים לא משנה מה אתה מחליט. 

כמה חוות דעת מקצועית 

כפי שדווח על ידי אנדרסון קופר בראיון “360 מעלות” בשנת 2005, פרופסור קונסטנס אהרונס ערך מחקר אורך 20 שנה, ראיון הורים שלוש פעמים במשך חמש שנים, ולאחר מכן ראיון הילדים הבוגרים שלהם 20 שנה מאוחר יותר. המחקר שלה הראה ש -80% מהילדים “עברו גירושים כמבוגרים בריאים מבחינה רגשית”. 

יוסף נובינסקי כתב ב -2011 על מחקר נוסף בנושא: “… אפשר לילדים לא רק לשרוד את המשבר הזה, אלא לצאת ממנו חזק ואושר בטווח הארוך”.

להישאר יחד למען הילדים 

עד שנת 2005, הגאות התנודדה לטובת הורים בנישואין נמוכים, ששהו יחד למען הילדים. אליזבת מרקוארד, מחברת “בין שני עולמות”, אמרה אז:

“אפילו גירושים טובים מבססים את ילדותם של הילדים ומשאירים אותם בין שני עולמות נפרדים, זה הופך את עבודתם, לא את הוריהם, להבנת שני העולמות”.

Marquardt גם אמר:

“אם אתם בנישואין נמוכים, הרעיון של גירושין” טובים “הוא מטעה מאוד, זה גורם לכם לחשוב שכל עוד תתגרשו בדרך הנכונה, הילדים שלכם יהיו בסדר, זה פשוט לא נכון. הגירושין הטובים הם חזון שמרכזו מבוגר … לא משנה מה רמת הסכסוך, משפחה מפוצלת דורשת לעתים קרובות ילדים להתעמת עם מגוון שלם של אתגרים שילדים בהורים-נשואים, משפחות שלמות לא צריכים להתמודד איתם.

“לא משנה עד כמה שמחים על הפנים שאנחנו מעלים על זה, ילדי הגירושין אומרים עכשיו, אנחנו מתעללים בעצמנו, גירושין ידידותיים טובים יותר ממרירות, אבל אין דבר כזה גירושין” טובים “. בעוד ש”גירושים טובים “טובים יותר מאשר גירושין גרועים, זה עדיין לא טוב, לא משנה כמה הורים גרושים יכולים להיות בני-זוג, וכמה הם אוהבים ולטפל בילד, נכונותם לעשות את הדברים האלה לא עושה דבר כדי להצטמצם השינוי המבני הרדיקלי של היקום של הילד “.

ד”ר יהושע קולמן, פסיכולוג וסופר, אומר: “בניגוד לחוכמת הפסיכולוגיה של הפופ, זה לא הכרחי לרווחת ילדיכם או של ילדיכם כדי שתהיו לכם נישואים גדולים”. ד”ר קולמן מייעץ כי הרמוניה מושלמת בבית מאפשר לכל הורה לאהוב ולדאוג לילדים במשרה מלאה.

בחירת גירושין 

פרופסור קונסטנס אהרונס, מחבר הספר “הגירושין הטובים”, קבע בראיון כי ישנם שני גורמים לגירושים טובים:

“האחת היא שההורים מסתדרים די טוב, שהם יכולים להתמקד בילדים שלהם כהורים ולהיות הורים, והאלמנט האחר הוא שילדים ממשיכים לקיים יחסים עם שני ההורים”.

רוברט אמרי, מנהל המרכז לילדים, המשפחות והחוק באוניברסיטת וירג’יניה הצהיר: 

“בעוד שצעירים רבים ממשפחות גרושות מדווחים על זיכרונות כואבים ועל בעיות מתמשכות ביחסים המשפחתיים, הרוב נורמלי מבחינה פסיכולוגית”.

נראה שיש לא מעט מחקרים המראים כי הורים אומללים השוהים יחד יוצרים ילדים אומללים. כפי Ahroons אמר “USatoday”:

“יש ידע מצטבר המבוסס על מחקרים רבים שמראים רק הבדלים קלים בין ילדי הגירושין לבין אלה של משפחות שלמות, ושהרוב המכריע של הילדים עם ההורים הגרושים מגיע לבגרות כדי לנהל חיים הגונים באופן סביר”.

כפי שדווח על ידי “ההורה של היום”, קרולין אשר, מנהל פרסומים במועצת קולומביה הבריטית למשפחות בוונקובר, מרגיש כי:

“זה לא גירושין כשלעצמם שגורם לכל הנזק, ילדים יכולים בדרך כלל להתמודד עם הפרדה ולהתאים לסידורי מגורים חדשים, זה רמת הסכסוך המתמשכת שמכאיבה להם”.

איפה זה עומד ב 2023 

הקונצנזוס בקרב מומחים רבים לנישואין הוא שלמרות הגירושים הוא תהליך קשה, רוב הילדים מבתים שבורים יגדל למבוגרים מוצלחים. “The Guardian” דיווח בשנת 2015 כי 82 אחוזים מההורים להיפרד ולא להישאר יחד עבור הילדים. 

אם יש לך חששות, הנה כמה ספרים טובים כי לחקור את הדילמה של להישאר יחד למען הילדים לעומת ניסיון גירושים טובים: 

  • “גירושין טובים: שמירה על המשפחה שלך ביחד כאשר הנישואין שלך מגיע חוץ” על ידי פרופ ‘קונסטנס אהרונס
  • “בין שני העולמות: חייהם הפנימיים של ילדי הגירושים” מאת אליזבת מרקוארד

No Replies to "היתרונות והחסרונות של להישאר יחד למען הילדים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.