למה אנחנו מתנגשים עם ילדים בוגרים – insightyv.com

למה אנחנו מתנגשים עם ילדים בוגרים

ככל שסבים אוהבים את ילדיהם הבוגרים, בני שני הדורות אינם מסתדרים תמיד. כאשר נכדים נכנסים לתמונה, הם מעשירים בו זמנית את היחסים ומטעים את זרעי המחלוקת האפשרית. סבים שרוצים יחסים חמים ואוהבים עם כל בני משפחתם צריכים להיות מודעים לסיבות העיקריות לעימותים עם ילדים בוגרים, כמו גם כיצד להימנע או לנטרל אותם קונפליקטים.

אמצעי נישואין שינוי דינמיקה משפחתית

במשפחות בריאות, כאשר אנו מתחתנים עם ילדים, בן הזוג שלנו והילדים שלנו הופכים להיות החשוב ביותר בחיינו. הם נמצאים במעגל הראשון שלנו, ויהיו שם לנצח. כאשר ילדים צעירים, הוריהם נמצאים במעגל הראשון שלהם, אבל כאשר הילדים גדלים ויוצרים את המשפחות שלהם, ההורים בדרך כלל יורדים למעגל השני. שינוי זה במעמד יכול להיות קשה לדור המבוגר יותר. מבחינה אינטלקטואלית אנו עשויים לדעת כי השינוי בדינמיקה המשפחתית הוא ראוי, אבל מבחינה רגשית אנו עשויים עדיין להרגיש נטוש.

מה לעשות: אל תתלוננו על כך שאינכם רואים מספיק מהילדים הבוגרים שלכם ונכדיכם. לך, תלונות כאלה יכולות להרגיש כמו ביטוי של אהבה, אבל ילדים בוגרים צפויים לראות אותם כניסיונות לגרום להם להרגיש אשמים. אל תשב ליד הטלפון. לפתח תחומי עניין חדשים שיהפכו אותך יותר כיף להיות בסביבה.

גירושין יש השפעה

בעיות רבות עם ילדים בוגרים ניתן לייחס את הקשיים הזוגיים של ההורים. ילדים לעיתים קרובות מרגישים מחויבים לקחת צד. כאשר הם הופכים למבוגרים ואחראים על חייהם, הם עשויים לבחור לחתוך או לשחרר את הקשרים עם המפלגה כי הם רואים להיות אשם.

כאשר ההורים הגרושים לא מסתדרים, הילדים הבוגרים נמצאים באיגוד מסוים כשמדובר באירועים משפחתיים. הם יכולים לבחור לכלול את שני ההורים להתמודד עם כל עוינות או מביך המתרחשת. הם עשויים לכלול רק הורה אחד או לבדר את שני ההורים בחגיגות נפרדות. או שהם עשויים לעזוב את שני ההורים. לא משנה איזה פתרון הם בוחרים, הילדים הבוגרים עשויים להתרעם על כך שהוכנסו למצב כזה.

גירושים מאוחרים בחיים קלים יותר עבור ילדים בוגרים של הפיצול, שסביר להניח שמשהו שהם חושבים שהוא אמיתי ונמשך – נישואיהם של הוריהם – התברר כזיוף.

מה לעשות: אם אתה גרושה, לעשות את המיטב כדי להתיידד עם לשעבר שלך. נסו לשמור על העבר בעבר. אם הילדים הבוגרים שלך יש שאלות, לנסות לענות להם בכנות ולהימנע להקצות את כל האשמה לאקס שלך.

תערובת נישואין שתי תרבויות

לכל משפחה יש תרבות משלה. גם משפחות דומות מבחינה אתנית יכולות להשתנות במידה רבה בתרבויות המשפחתיות שלהן. חלק מהמשפחות שקטות ומנומסות; כמה מהם קולניים ורועשים. משפחות מסוימות מעריכות ספורט או בחוץ; אחרים מעדיפים עיסוקים פנימיים. כאשר ילדים בוגרים להתחתן לתוך משפחות שונות למדי מאלה שהם גדלו, הם עומדים בפני אתגרים.

האם הם משלבים את שתי התרבויות באירועים משפחתיים, או לבדר את שתי המשפחות בנפרד? כאשר שתי המשפחות יש הבדלים פוליטיים או דתיים, בעיות עשוי להכפיל.

מה לעשות: הימנע ביקורת על החותנים של הילדים שלך. אל תביעו אפילו ביקורת על ילדיכם, משום שכך אתם מכריחים אותם לפצל נאמנויות. הימנע נושאים טעון כגון פוליטיקה להיות כבוד של אמונות דתיות ופרקטיקות של אחרים.

יחסים משפטיים יכולים לעזור או לפגוע

חוקר אחד מצא כי יחסים משפטיים יכולים להשפיע על הצלחת הנישואין. לאחר שעקב אחר מאות זוגות במשך 26 שנים, ד”ר טרי אורבוך מצא כי הגירושים נוטים פחות לגבר שיש לו קשרים קרובים עם החותנים שלו, אך סביר יותר לאישה הקרובה לחמותה. אורבוך גילתה שנשים מרגישות מאומתות כאשר בעליהן מקבלות את הוריהן.

מאידך גיסא, התקשרות עם המחותנים מנעה לעתים מנשים ליצור קשר הדוק עם בעליהן. בנוסף, נשים שהיו קרובות לחמותיהן הרשו להן לפעמים להתערב בענייני משפחה כגון גידול ילדים.

מה לעשות: הורים לילדים בוגרים חייבים לאפשר להם לשים את בני הזוג שלהם קודם. הסבים צריכים לכבד את החלטות ההורות של ילדיהם ולבחון את גבולותיהם.

ילדים מבוגרים צריכים אהבה, גם

סבים המתעדים את הנכדים שלהם לפעמים גורמים להורים להתעלם ולא אוהבים. אם התנהגות זו תחיה את הקונפליקט המשפחתי הישן, התוצאות עשויות להיות חמורות, ואף לגרום למחלוקות משפחתיות שיובילו לניכור.

מה לעשות: לטפח את הקשר שלך עם הילדים הבוגרים שלך. לא להזניח לאמץ את הילדים הבוגרים שלך ולהגיד להם שאתה אוהב אותם. הצג עניין בחייהם ודעותיהם. תרגול מיומנויות תקשורת טובות, ואל תאפשר לכל שיחה להתרכז סביב הנכדים. תכנן הזדמנויות למבוגרים בלבד, כגון לילה או אפילו חופשת סוף שבוע. תן את הסבים האחרים לשמור על הנכדים, ואתה תהיה win-win-win המצב.

No Replies to "למה אנחנו מתנגשים עם ילדים בוגרים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.