זכויות הסבים והסבות במסצ’וסטס – insightyv.com

זכויות הסבים והסבות במסצ’וסטס

מסצ’וסטס נחשבת בדרך כלל למדינה מגבילה בכל הנוגע לזכויותיהם של סבים. במלים אחרות, סבים וסבתות התובעים לזכות בביקור עם נכדיהם ניצבים בפני קרב במעלה ההר.

במסצ’וסטס לא יכולים להגיש סבתות לביקורים של נכדים החיים במשפחה שלמה. כלומר, אם ההורים של הנכדים נשואים וחיים יחד, הם יכולים לעשות כל החלטה שהם אוהבים על קשר עם סבא וסבתא.

עם זאת, סבים יכולים לעתור לביקורים אם הוריהם של הילד התגרשו או נפרדו, אם הורה נפטר, או אם הילד נולד מחוץ לנישואין, אך נקבעה אבהות. הקמת אבהות אינה נדרשת לביקורים על ידי הסבים והסבתות מצד האם. יש לשקול את טובתו של הילד, אך לא ניתנים בחוק גורמים לקביעת האינטרסים.

מסצ ‘וסטס נחשב גם מדינה מגבילה כי סבא וסבתא חייבים לעמוד בסטנדרט נזק כדי לזכות בביקור. זה אומר שהם חייבים לא רק להראות כי הקשר עם הסבים היה לטובת הילד, אבל הם חייבים גם להראות כי הנכד ייפגע אם אישרו את הקשר. זה יכול להיות קשה מאוד להוכיח.

הולך לבית המשפט במסצ’וסטס

סבא וסבתא מתחילים את התהליך על ידי הגשת תלונה ומילוי טופס בשם “תצהיר של טיפול משמורת”. בצורה זו, על הסבא והסבתא לתאר את אופי הקשר של הסבתא-הנכד, לספר מדוע הקשר עם הנכד נדחה או צומצם, תיאר את הגישה הנוכחית לנכד ותאר את “הפגיעה המשמעותית” בבריאותו של הילד, בבריאותו או ברווחתו, שיכולים לנבוע מחוסר מגע.

טופס זה ניתן להוריד מבית המשפט מערכת מסצ ‘וסטס. הדף מכיל גם מידע נוסף של עניין וקישורים למשאבים אחרים.

לעתים קרובות במסצ’וסטס ימנה בית המשפט אפוטרופוס כדי לחקור את המצב ולהמליץ ​​בפני בית המשפט.

כמה תיקים משמעותיים במסצ’וסטס

מספר מקרים התייחסו לנושא.

בפרשת 2002 של בליכסט נ ‘בליכסט, הדגישו השופטים כי נטל ההוכחה מוטל על הסבים. הם תיארו שתי דרכים שבהן סבים יכולים לזכות בביקור.

ראשית, הם יכולים להראות “קשר משמעותי מראש” שיביא “נזק משמעותי” לילד אם יופסק. ממצא זה חל לעיתים קרובות במקרים שבהם הסבים היו בעלי תפקיד פעיל בגידול נכד.

שנית, בהיעדר מערכת יחסים כזו, עדיין ניתן לקבל סבים אם יוכיחו כי יש צורך להגן על הילד, שוב מפני “פגיעה משמעותית”. אף על פי שבמקרים אחדים נפלו בקטגוריה השנייה, במקרה של שר נגד דזמונד, סבתא שמעולם לא הכירה את נכדה קיבלה ביקור. היא הציגה ראיות המראות שאמו של הילד נעלמה לאחר שנפלה קורבן להתעללות ביתית. בית המשפט קבע כי על הסבתא לקבל קשר כדי לפקח על הילד, כדי להיות בטוח שהוא לא התעללו או להיות נתון לסצינות של התעללות.

הן Blixt v. Blixt ושר נגד דזמונד באו בעקבות פסק הדין הגדול של בית המשפט העליון בארה”ב בטרוקסל נגד גרנוויל, כך שהם מייצגים את המצב הנוכחי של זכויות הסבים והסבתות במסצ’וסטס.

אימוץ מסתיים את זכויותיהם של הסבים, אלא אם כן הצד המאמץ הוא סטפרטנט. ראה חוק מסצ’וסטס.

  • למד עוד: 6 דברים שאתה לא יכול לדעת על זכויות הסבים

No Replies to "זכויות הסבים והסבות במסצ'וסטס"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.