מהי נישואין בין גזעי | insightyv.com

מהי נישואין בין גזעי

מהי נישואין בין גזעי

הַגדָרָה: נישואים בין-גזעיים הם נישואים בין בני גזעים שונים.

נישואים בין גזעים היו טאבו מבחינה היסטורית, כמו גם לא חוקיים בארצות הברית. זה השתנה ב -1967 עם פסק דין של בית המשפט העליון של ארה”ב, כי הצבת הגבלות מבוססות גזע על מי אפשר להתחתן הוא הפרה של חוק הגנת השוויון של ארצות הברית. סעיף זה הוא חלק מהתיקון הארבע עשרה.

נישואים בין גזעי הוא גם סוג של exogamy. אקסוגאמי נחשב הסדר חברתי שבו הנישואים מותר רק מחוץ לקבוצה חברתית, כגון קבוצה תרבותית של אחד.   

ב -2013, שיא של 12% מהזוגות הצעירים התחתנו עם גבר ממין אחר, על פי ניתוח של מרכז המחקר Pew של נתוני המפקד. (נתח זה אינו מביא בחשבון את הנישואין ה”אינטריים” בין היספאנים לא-היספאנים, שאותם כיבדנו בדיווח מוקדם יותר על נישואי תערובת). מבט אל מעבר לזוגות החדשים, 6.3% מכלל הנישואים היו בין בני זוג של גזעים שונים בשנת 2013, מ -1% פחות מ -1970. 

כמה קבוצות גזעיות יש סיכוי גבוה יותר להינשא יותר מאשר לאחרים. מבין 3.6 מיליון המבוגרים שהתחתנו ב -2013, 58% מהאינדיאנים האמריקאים, 28% מהאסיאנים, 19% מהשחורים ו -7% מהלבנים יש בן זוג שגזעם שונה משלהם. (מתוך www.PewReasearch.org)

 

ב -1963 התאהבו בני הזוג מילדרד ג’טר וריצ’רד לובינג מאוהבם ורצו להתחתן.

הם פנו לארגון החירויות האזרחי האמריקני כדי להיאבק על זכותם להינשא בבית המשפט. לאחר מאבק משפטי נרחב, בשנת 1967 החליט בית המשפט העליון לפסוק לטובתם. למרות זאת, חוקי ביצוע נישואים בין-גזעיים נותרו בלתי חוקיים על ספרים בכמה מדינות. עם זאת, חוקים אלה היו בלתי ניתנים לאכיפה בשל הניצחון ציון Lovings.

מספר הנישואין בין גזעי גדל מאז פסק הדין של בית המשפט העליון בשנת 1967 מה שהופך אותו בלתי חוקתי למדינות לאסור נישואים בין גזעי. Pew סקרים מחקרים הראו כי אנשים מקבלים בדרך כלל נישואים בין גזעי. למרבה הצער, זוגות רבים נשואים בין גזעים נלחמים כתוצאה מהיחס החברתי השלילי והדעות הקדומות שנותרו. 

ידוע גם כ: נישואים מעורבים, miscegenation, exogamy, רבגוני, biracial

איותים חלופיים: בֵּין גִזעִי

* עודכן על ידי מרני Feuerman

 

No Replies to "מהי נישואין בין גזעי"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    22 − 16 =