מה הן המילים הסיניות עבור סבא?

מה הן המילים הסיניות עבור סבא?

מה הסינים מכנים את הסבים והסבתות שלהם? מתברר שאין תשובה פשוטה. ראשית, יש שתי צ'יינה: הרפובליקה העממית של סין וטייוואן, הידועות גם בשמה הרשמי, הרפובליקה של סין. בנוסף, ישנם דיאלקטים שונים בתוך המדינות. כמו כן, בגלל ההבדל באלפבית, יש כמה חילוקי דעות על איך לאיית את המילים באמצעות האלפבית האנגלי.

השפה הרשמית הן של הרפובליקה העממית והן של טייוואן היא מנדרינית, המכונה גם סינית סטנדרטית. במנדרינית, ישנם שמות שונים לסבים וסבתות מצד האם והאב. ב- Standard Mandarin, השם הנפוץ ביותר עבור סבו של אב הוא היי, לפעמים שניתנו כ יחיא אוֹ je. המונח הרשמי הוא zu פו.

עבור סבים מצד האם, יש הבדל בין צפון סין ודרום סין. בצפון, המונח הנפוץ ביותר הוא לאו יה. בדרום,וואי גונגהוא נפוץ, ואתה גם שומע גרסה רשמית יותר, גונג גונג. המונח הרשמי הוא וואי פו.

בטייוואן, הסבים נקראים א-גונג אוֹ גונג גונג. אין הבדל בין סבים אמהיים לאבהות.

מונחים אלה יוונו אם ישתמשו בשם של סבתא מסוימת.

רוצה לדעת עוד? אתה יכול להרוויח על שמות סינים עבור סבתא. אתה יכול גם לראות רשימה של שמות אתניים עבור סבים או רשימה מקיפה של שמות סבא.

מבנה משפחה סינית מסורתית

מבנה משפחתי תמיד היה חשוב מאוד לסינים. התצפיות הבאות מתייחסות למשפחות הסיניות המסורתיות. אפילו בסין, רבות מהמסורות הללו משתנות, וסינים החיים במדינות אחרות בהחלט מתרחק מן הדרכים הישנות.

ובכל זאת, שרידי מבנה המשפחה הסינית המסורתית שורדים ברוב המשפחות.

משפחות סיניות הן פטרילינליות, כלומר, השושלת היא דרך האב. זה לא יוצא דופן, אבל המסורת הסינית לוקחת את זה צעד נוסף. כאשר אישה מתחתנת, היא מסולקת מן השושלת של המשפחה שלה, המזוהה עם המשפחה של בעלה. משפחות סיניות הן באופן מסורתי virilocal, כלומר בנים להישאר עם הוריהם ואת הבת עוברת עם משפחתו של הבעל.

מבנה המשפחה הסיני הוא פטריארכלי. החבר המבוגר ביותר במשפחה - בדרך כלל הסבא או סבא רבא - נחשב לראש המשפחה. בניו ונכדיו חיים עמו עד מותו. באותו זמן, הבנים יכולים להחליט להמשיך לחיות יחד, כשהבן הבכור הופך לאבות, או לחלק את הבית.

באופן מסורתי, ככל שהמצב של אדם בכיר יותר במשפחה, כך הוא מקבל יותר כבוד. בני המשפחה הם הודה גם לאחר המוות. בדרך כלל באחריותו של הבן הבכור להבטיח כי אבות המשפחה מכובדים עם טקסים מיוחדים בזמנים מסוימים של השנה.

פסטיבל האביב הסיני

חגיגות סיניות מסורתיות מסוימות נועדו עבור החיים כמו גם עבור אבות.

פסטיבל האביב או ראש השנה הסיני הוא חג ארוך - 15 ימים ארוכים - עם היסטוריה מעניינת. במהלך תקופה זו הסינים צפויים לחזור לבתיהם המשפחה לביקור. כתוצאה מכך, תחבורה ציבורית יכול להיות סיוט! אבל עושר של מסורות סביב הזמן הזה של השנה לעשות כל אי נוחות שווה, עבור רוב המשפחות הסיניות.

סבא וסבתא כמו ספקי טיפול בילדים

למרות האופי הפטריארכלי של החברה הסינית, סבים סינים מודרניים מעורבים לעתים קרובות בסבים, שמחים לעשות את המשרדים הצנועים ביותר עבור הנכדים שלהם. רבים מהם משתתפים ברצון ובשמחה בטיפול בילדים לנכדיהם. בסין, טיפול בילדים סבתא איפשר לאמהות רבות להיות בעלי קריירה גבוהה כי זה יהיה בלתי אפשרי לחלוטין ללא שיתוף פעולה של סבים.

באזורים מסוימים של סין המודרנית, סבא וסבתא לספק 90% של טיפול בילדים. למרות שאין נתונים סטטיסטיים דומים זמינים עבור סבים וסבים סיניים המתגוררים בארצות הברית, זה נפוץ מאוד לצפות סבים וסבים סינים של שני המינים הליכה ילדים לבית הספר, לוקח ילדים אחר הצהריים פעילויות ולקנות איתם.

ערכים סיניים

על פי סקר שנערך עבור MetLife, סבים וסבתות סינים מעריכים חינוך, בריאות וכנות מעל תכונות אחרות. הם רואים את תפקידם של הסבים כמחליפים את מורשתם. הם שואפים להעביר את מנהגיהם ולמסור את הידע שלהם על מוצאם המשפחתי. בנוסף, הם נהנים ללמד את הנכדים שלהם על מסורות חג ומצוות.

רבים מהערכים הללו ניתן לראות פתגמים סינית מסורתית. אלה הם אמירות נפוץ כי יכול להיות מאוד מדוברת על ידי סבא סיני.

 • "ספר סגור היטב הוא רק גוש נייר". כדי שספר יהיה בעל ערך כלשהו, ​​עליו לפתוח, לקרוא וללמוד.
 • "פנינה מלוטשת על ידי שפשוף, אדם מושלם על ידי משפטים." הדמות בנויה על ידי התמודדות עם קשיים ואתגרים.
 • "לחפור את הבאר לפני שאתה צמא." חשוב לתכנן מראש.
 • "שמור את היד השבורה שלך בתוך השרוול שלך." אל תניח את החולשות שלך בתצוגה.
 • "כשיש לך רק שתי פרוטות, לקנות לחם עם אחד שושן עם השני." חשוב להאכיל את הגוף, אבל חשוב גם להזין את אהבת היופי.
 • "הדיו הכי טוב הוא טוב יותר מהזיכרון הטוב ביותר". כדי להיות בטוח לזכור משהו, לכתוב את זה.
 • "חיי הילד הם כמו פיסת נייר שעליה כל אדם משאיר סימן". הסבים והסבתות הסינים מודעים בעיקר לסימנים שהם משאירים על חייהם של נכדיהם.

No Replies to "מה הן המילים הסיניות עבור סבא?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 5 = 5