התפקידים המשתנים של סבתות קוריאניות – insightyv.com

התפקידים המשתנים של סבתות קוריאניות

השם הקוריאני לסבתא הוא חלמוני. מונח זה מתורגם מכיוון שהקוריאנית משתמשת באלפבית שונה מאנגלית. מסיבה זו, לפעמים הוא מאוית אחרת. Halmeoni הוא אחד כזה וריאציה. חלמי היא צורה מקוצרת שאפשר להשתמש בה על ידי נכדים צעירים מאוד.

הקוריאנים משתמשים בכותרות משפחתיות בהרחבה במקום בשמות נתונים, והכללים המסדירים שמות משפחה הם מורכבים למדי.

האח הבכור, למשל, נקרא בשם אחר מאשר לאח הצעיר. שמות הסבתא הם, לעומת זאת, פשוט למדי. סבתות מצד האם עשויות להיקרא oe-halmoni כדי להבדיל ביניהם מן הצד האבהי. 

תרבות קוריאנית מסורתית

כאשר המערב לדון קוריאה, הם מתייחסים בדרך כלל דרום קוריאה. צפון קוריאה, הידועה גם בשם הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, סגורה בפני זרים. למרות ששתי הקוריאיות חולקות את תולדותיהן ותרבותן, קשה להניח הנחות על חיי היום-יום בצפון קוריאה.

ההשפעה של קונפוציוס הייתה חזקה עוד יותר בקוריאה מאשר במדינות אחרות באסיה. תורתו השפיעה רבות על התרבות הקוריאנית במשך מאות שנים. ככל שקוריאה הפכה לחברה תעשייתית מודרנית, האזרחים גילו כי הדרכים הישנות לא תמיד משרתות אותם היטב. אבל השינוי בא לאט.

תפקידי המגדר מוגדרים בקפידה במודל הקונפוציאני.

הזכר המבוגר ביותר היה ראש המשפחה הבלתי מעורער. נשים לא היו משכילות ואכן היו מבודדים לעתים קרובות מן העולם החיצון.  

הנישואים אורגנו ויכולים להיות אירוע טראומטי מאוד לאישה, שנאלצה לעזוב את משפחתה ולעבור לגור אצל המחותנים. חמות יכולה (ולעיתים קרובות) לעשות חיים קשים מאוד עבור הכלה החדשה.

נשים היו אמורות להכין מזון, לציית לבעליהן וליצור ילדים זכרים. אשה שאין לה בנים יכולה להתגרש.

תרבות מודרנית קוריאנית מודרנית

כאשר מלחמת העולם השנייה הסתיימה עידן השליטה היפנית של קוריאה, מנהיגי המדינה חיפשו שגשוג באמצעות תיעוש. כיוון חדש זה נזקק לשינויים בחיי המשפחה. בנים לא יכלו להישאר בבית הוריהם. הם נדרשו לעבוד במפעלים החדשים. הזכר המבוגר ביותר לא היה יכול לשמש עוד רודף טוב של כל משפחתו המורחבת. נשים החלו לקבל גישה לחינוך נוסף ולהיכנס לשוק העבודה.

אבל לדרכים הישנות יש עדיין השפעה. צעירים רבים מבקשים עזרה מהוריהם כאשר מגיע הזמן לבחור בן זוג. נשים שעובדות מחוץ לבית עדיין עושות את רוב עבודות הבית והטיפול בילדים. אבות להישאר בבית הם נדירים.

התפתחויות אלה הובילו לתפקיד שונה אצל סבים רבים – ילדים.

סבא וסבתא כמו ספקי טיפול בילדים

כאשר נשים קוריאניות חוזרות לעבודה לאחר לידת הילד, הן נתקלות במחסור חמור במתקני טיפול בילדים. משפחות רבות פונות לסבים כדי לספק טיפול בילדים. לדברי רויטרס, למעלה משליש מהמשפחות הקוריאניות היו ילדים בטיפול בסבים.

 

הסדר זה הוכיח להיות ברכה פיננסית לסבים, שרבים מהם נאבקים כדי לגמור את החודש. סקר אחד הראה כי כ -80% מסבים וסבתות המספקים טיפול בילדים משולמים.

סבא וסבתא אוהבים את הנכדים שלהם, כמובן, אבל הם גם רואים את מתן טיפול בילדים שלהם כעסקה פיננסית. הם עשויים להיות קפדניים על טיפה- off ואת זמני איסוף, כמו הרבה מעונות יום מסורתיים. אבל הם גם רציניים על מתן הטיפול הטוב ביותר עבור הנכדים שלהם, לעתים קרובות השתתפות בכיתה סבון להישאר הנוכחי. 

 

No Replies to "התפקידים המשתנים של סבתות קוריאניות"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.