נונו, נונינו ונונטו | insightyv.com

נונו, נונינו ונונטו

נונו, נונינו ונונטו

לא היא המילה האיטלקית לסבא. באיטלקית מקובל להוסיף סיומות לשמות סבים. אוצ’יו מציינת קטנות או חיבה ולעתים מתווספת אליו לא ליצור נונצ’יו. נונינו ו לא הם גם תנאי חיבה שמשמעותם “סבא קטן”. לִפְעָמִים, לא יקוצצו לא, אבל לא היא גם המילה עבור סבא וסבתא.

ביסנונו היא המילה האיטלקית של סבא רבא.

כמה שאינם איטלקים אתנית אימצו לא כמו שם הסבא שלהם כי הם אוהבים את הדרך שזה נשמע כי זה קל לנכדים לומר. 

חשיבות הסבים בתרבות האיטלקית

אנחנו חושבים על האיטלקים כבעלי משפחות גדולות וקרובות. התרבות האיטלקית המסורתית שמה דגש רב על המשפחה המורחבת, עם סבים וסבא וסבתא משחקים תפקידים חשובים. ילדים מבוגרים צפויים להישאר קרובים למשפחותיהם לאחר הנישואין. מפגשים משפחתיים תכופים הם הנורמה, עם ארוחת ערב משותפת יום ראשון להיות אידיאלי.   

צרות כלכליות וזמנים משתנים השפיעו על האיטלקים הן בארצות הברית והן בחו”ל. גודל המשפחה קטן יותר. נשים איטלקיות רבות יש קריירה אחר מאשר homemaking, וכתוצאה מכך שתי המשפחות קריירה המאבק לשמור על קירבת המשפחה. הערך התרבותי של המשפחה עדיין מוערך.

חשיבות המזון

מזון חשוב גם בתרבות האיטלקית, לא רק כמזון אלא כעונג משותף שקושר את בני המשפחה יחד.

רוב הלא איטלקים מכירים כמה מנות איטלקיות, אבל מעטים יודעים איך לארגן ארוחה איטלקית אמיתית. זה יכול להיות חוויית למידה מהנה גם לנכדים. ארוחות איטלקיות מסורתיות מוגשות בקורסים – פרימוס וסגונדוס. הכמות של כל מנה היא קטנה, כך שתוכל ליהנות ארוחה נינוחה מבלי למלא מהר מדי.

  

מחפש ספר שמראה את החשיבות של מסורת משפחתית ואוכל? השף האיטלקי-אמריקאי לידיה בסטיאניך מדגים הן בספרה נונה תגיד לי סיפור. 

נהנה מהחיים בכל יום

התרבות האיטלקית שמה דגש על חיי היומיום. האיטלקים מאמינים כי אין צורך לנסוע או לבזבז הרבה כסף כדי ליהנות מהחיים.

סבים רבים מצאו כי פילוסופיה זו משתלב היטב עם החוויה שלהם סבתא. בעזרת הנכדים שלהם, אפילו את פעילויות ארצי ביותר יכול להיות מהנה.

חגים וימים מיוחדים

באיטליה יש 12 ימים כי הם החגים הלאומיים בנוסף ימי הקדוש רבים ימי חג הם נפוצים חגגו באיטליה. 

פסטיבלים איטלקיים נפוצים בארצות הברית, עם רבים נחגגים במהלך אוקטובר, אשר הלאומי האיטלקי האיטלקי מורשת חודש. לקחת נכדים לאחד הפסטיבלים האלה היא דרך טובה לחלוק את התרבות של איטליה, בין אם אתה רקע איטלקית או לא.

להיות איטלקי באמריקה

מבין האיטלקים הרבים שהגיעו לאמריקה, כמחציתם חזרו לאיטליה. רוב אלה שנשארו עבדו קשה, ניסו לשמור על המסורת האיטלקית ונלחמו נגד ההזדהות עם הפשע המאורגן. סדרה דוקומנטרית, האיטלקים-אמריקאים, מתארת ​​את מאבקם.

במקור שודרה בתחילת 2015, זה ניתן לראות ב- PBS.com.

אמריקאים רבים של המורשת האיטלקית שייכים למסדר בני איטליה באמריקה, ארגון המסייע לשמור על התרבות האיטלקית חי מדינות. מלבד היותו פעיל נגד השמצה סניף, הקבוצה נותנת חסות לטיולים בחו”ל כדי לעזור האיטלקים האמריקאים להתחבר מחדש עם המורשת שלהם. ארגונים אחרים עבור האיטלקים האיטלקים כוללים את המרכז לאיטלקית איטלקית איטלקית תרבות. 

No Replies to "נונו, נונינו ונונטו"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    7 + 1 =