מה זה Catfishing? – insightyv.com

מה זה Catfishing?

שמעת את המושג “catfishing”, ותוהים מה זה אומר? או שאתה חושב שמישהו יכול להיות catfishing לך? או אולי אתה זה שאשם באחרים? בעולם היכרויות הדיגיטלי של היום, זה הכרחי לא רק לדעת מה catfishing, אבל למה זה כזה מגמה בעייתית היום.

מהי ההגדרה של Catfishing?

במובן הבסיסי ביותר, catfishing הוא כאשר מישהו יוצר אישיות באינטרנט מזויף כי הוא או היא משתמשת כדי לתקשר עם אחרים על היכרויות Apps ואתרים, כמו גם על מדיה חברתית.

ובמקרים רבים, ייצוג שקר זה הוא לעתים קרובות שונה בהרבה מאדם שיצר אותו בדרכים רבות.

למה אנשים שפמנון??

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע אנשים בוחרים ליצור זהויות מקוונות חלופיות ופרופילי היכרויות כדי לשכנע אחרים לחשוב שהם אנשים שאינם. עבור אנשים מסוימים, יצירת שם מזויף, באמצעות תמונות מזויפות, בחירת גיל אחר או מין, מחזיק עבודה מזויפת, ובעצם בעל אישיות מזויפת נעשות למטרות חשאיות. לדוגמה, אנשים רבים בוחרים שפמנון אחרים כדי ללכוד את תשומת הלב של מישהו, לבסס אמון, לבקש כסף, ולפעמים אפילו לנצח את הלב של האדם הזה כאמצעי לקץ. אנשים יכולים גם לבחור שפמנון פשוט כי הם רוצים לשחק עם הרגשות של אחרים לתפעל מישהו על ההנאה האישית שלהם תועלת. 

בנוסף, ישנם אחרים אשר בוחרים שפמנון כדרך להימלט מן המציאות של המצב הנוכחי שלהם וליצור זהות חדשה בעולם דיגיטלי.

לדוגמה, מישהו עלול להיות חסר ביטחון, יש בעיות בבית, מרגיש כאילו הוא או היא לא מתאים, או פשוט תוהה איך החיים יהיו כמו מישהו אחר. והם נראים כמו catfishing כדרך לעזוב את החיים האמיתיים מאחוריהם ולהוציא את דעתם מן המצב הנוכחי שלהם.

מישהו עשוי להיות השראה ליצור זהות מקוונת חדשה לחלוטין ולבחור שפמנון אחרים כדי לדבר עם אנשים אשר הם מאמינים לא יהיה מעוניין בהם מלכתחילה.

שפמנון לעתים קרובות יוצר אלה personas מזויפים כדרך לטפח מערכת יחסים רומנטית עם אחרים, כי הוא או היא מחשיבה להיות מחוץ לליגה שלו או שונה מאדם טיפוסי אשר ימשכו אליו או לה. המציאות האומללה היא שאנשים רבים נמצאים תחת הרושם שאם הם מציגים את עצמם בצורה אמיתית ואמיתית באינטרנט, הם לעולם לא ימשכו את תשומת הלב והעניין של האדם שהם מעוניינים בו ורוצים להכיר. 

מה הבעיה עם Catfishing? 

עבור אלה שמנסים להבין מדוע catfishing זה גדול של עסקה, חשוב להסתכל על ההשלכות השונות של מגמה זו הולכת וגוברת ומדוע זה יכול להיות כל כך הרסני. מצד אחד, כאשר אתה שפמנון מישהו, אתה ביודעין ובאופן פעיל שולל אותו או שלה בוגד אמון שלו או שלה. לדוגמה, לא רק שאתה משקר על אמיתות בסיסיות על עצמך, כגון איך אתה נראה, הגיל שלך, ואת הפרטים של החיים האמיתיים שלך, אבל אתה בהכרח לחפור את עצמך לתוך חור עמוק יותר כמו שקרים להמשיך גובר. לדוגמה, שפמנון לעתים קרובות להמציא סיפורים מפורטים על המשפחה שלו, שלו או ילדותה, כמו גם מה קורה בחייו או על מנת להתחבר עם מישהו.

ואפילו יותר חושפני, שפמנון לעתים קרובות לפברק תירוצים על למה הוא או היא לא יכולים וידאו צ’אט, להיפגש באופן אישי, או למה הוא או היא נואשות צריך ללוות כסף. 

בנוסף, catfishing מישהו בהכרח למנוע ממך אי פעם יחסים אמיתיים עם האדם הזה, כי אתה לא מי הוא או היא חושבת שאתה. האמת צפויה לצאת בשלב מסוים בהמשך הדרך, וגם אם אתה מנהל מערכת יחסים ארוכת טווח עם מישהו שבו אתה טקסט וצ’אט לעתים קרובות, את הקשר שבנית בקרוב לשבור אם וכאשר אתה מגלה מי אתה באמת הם או אם הכריכה שלך פוצצו. כאשר אתה מחפש להציג את עצמך באינטרנט וליצור פרופיל היכרויות מקוון, זה תמיד האינטרס שלך לשים את עצמי אותנטי קדימה ולהיות אמיתי למי שאתה.

No Replies to "מה זה Catfishing?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.