סבתות פולניות: Babcias, Babunias, ועוד | insightyv.com

סבתות פולניות: Babcias, Babunias, ועוד

סבתות פולניות: Babcias, Babunias, ועוד

המילה הפולנית לסבתא מניבה רשימה ארוכה של מילים, אך רבות מהן אינן נחשבות אותנטיות. השם הפולני האמיתי של סבתא הוא בבצ’ה, כאשר מדברים על סבתא. זה מבוטא “bob-cha” או “bop-cha”. Babciu, מצד שני, הוא מונח של חיבה בשימוש כאשר מדברים עם סבתא של אחד. זה מבוטא “bob-chew” או “bop-chew.” לבסוף, באבוניה הוא מונח נוסף של חיבה, כי הוא משמש כראוי כאשר מדברים עם הילדים על סבתא שלהם, כמו, “האם אתה רוצה ללכת לראות את באבוניה?”זה מבוטא” bob-oo-nee-uh. “

גרסאות נוספות, אם כי לא פולניות באופן אותנטי, כוללות:

 • בבולה
 • באבוסיה
 • בוסייה
 • באבקה
 • באבא
 • בושה
 • באבושה
 • בובה
 • בובי
 • בושה

בחירת איזה מהם להשתמש

לקבוע איזו מילה להשתמש עם קרוב משפחה שלך מבוסס על הקשר שלך אליה ואת המצב. אם אתה קרוב מאוד לסבתא שלך ומדבר אליה ישירות, אתה יכול להגיד “babciu.”תחשוב על זה כעל דרך להתייחס אליה בזמן שאתה אומר לה שאתה אוהב אותה.

אם אתה פשוט משוחח עם או על אותה באופן כללי, אתה יכול פשוט לומר “babci“כל יום ביטויים על סבתא שלך עשוי להיות” אני נוסע לבית של סבתא שלי “, או” זה שלי של באבצ’י צָעִיף.”

בעוד שני מונחים אלה הם הפופולריים ביותר, ייתכן שתרצה גם לבחור באמצעות “באבוניה“אם אתה מדבר עם הילדים על סבתא שלהם בצורה חביבה, זה נעשה במשפט כמו” שלך באבוניה היא עושה פנקייק תפוחי אדמה היום, “אבל הכותרת שלה עדיין יהיה בבצ’ה. המילה באבוניה הוא הנפוץ ביותר בספרי ילדים.

להימנע מלהשתמש באבא, אשר מקובל רק על ידי פעוטות שאינם יכולים לבטא בבצ’ה. כמו כן, לא היית רוצה לומר Babka, אשר נחשב לעלבון לסבתות על ידי בני נוער רבים עם בני גילם.

מקורו של המונח

לפני מלחמת העולם השנייה, היו בפולין אוכלוסייה גדולה של יהודים, איטלקים, יוונים, רוסים, גרמנים, אוקראינים, ואתניות אחרות.

חלק מהמונחים הפולניים לסבתא עשויים לנבוע משפותיהם. לדוגמה, באבוסיה עשוי להיות נגזר מן הרוסית באבושקהבוסייה יכול להיות צורה מקוצרת של באבוסיהבבולה עשוי להיות גרסה של בבוליה, שהיא צורה רוסית של חיבה לסבתא.

על פי המחיצות (שינוי הגבולות הפוליטיים) בהיסטוריה הפולנית, הפולנים דיברו יותר משפה אחת במשך כ -200 שנה. בעיקר דיברו רוסית, אבל גם שפות כמו אוסטרית-גרמנית או פרוסית (גרמנית) שימשו. למעשה, חלק מתקופות הזמן הללו לא אפשרו לשפה הפולנית ללמד או לדבר, ולכן אימוץ מילים אחרות והרגלי תרבות ממדינות אחרות היה משותף.

תרבות משפחה פולנית

הפולנים צפויים להתחתן עם צעירים, ללדת ילדים ולהישאר עם בן זוג אחד לכל החיים. היחידה המשפחתית המסורתית בפולין מורכבת מבעל, אישה, ילדים והורי הבעל. משקי בית רב דורי נפוצים בפולין, אם כי משקי בית מרוכבים כאלה הם פחות אופייני ממה שהיו פעם. במשקי בית עירוניים, כאשר שני ההורים עובדים, לעתים קרובות סבים לקחת על עצמו טיפול בילדים. 

פולין היא רומנטית ברובה קתולית, כששלושה רבעים מהאוכלוסייה שומרים על מצוות.

פולנים רבים יש קשר רגשי חזק לכנסייה, אשר הם רואים כבעל ברית בזמנים קשים. פולין היא גם הומוגנית מבחינה אתנית מאוד, והגורמים הנ”ל עשויים לתרום למוניטין של המדינה בהיצמדות לדרכים הישנות. רפואה עממית היא גם מתורגל, האוכלוסייה שומרת פולקלור מסורתי חי בפסטיבלים עממיים, חתונות, וחגים דתיים.

השוויון בין המינים גם הוא איטי להגיע לפולין. נשים מיוצגות פחות בעבודות בשכר גבוה, ואלה שעובדים מחוץ לבית בדרך כלל עדיין עושים את רוב המטלות הביתיות.

חגים ומועדים פולניים

חגים ופסטיבלים רבים נחגגים בפולין, ורובם דתיים. שני המקומיים ותיירים להשתתף בפסטיבלים אלה בשביל הכיף או שמירת התרבות.

לדוגמה, חג הפסחא נחגג בפולין מיום ראשון פאלם עד יום אחרי יום ראשון של חג הפסחא, אשר נקרא Wet יום שני. ביום שני רטוב, יש מסורת שבה בנים מוציאים בנות על ידי שפכו עליהם מיכלי מים.

ערב חג המולד, או ויגליה, הוא עוד זמן מיוחד למשפחות להתאסף ולרפא כל קרע משפחתי. לדוגמה, אמונה מסורתית היא: מה יקרה בערב חג המולד, זה יחזור על עצמו למשך שארית השנה. לכן, ערב חג הרמוני יוביל לשנה הרמונית.

לאחר מסה חצות, חג המולד הוא חגג עם משתה כי לעתים קרובות תכונות צלי אווז. אתה יכול לצפות ביותר סבתות פולנית לעשות מנות טעימות עבור מפגשים החג, כגון:

 • עוגיות זנגביל פולני: אלה הם בדרך כלל לחתוך לתוך צורות יפות, והם נחשבים מסורתיים מתייחס. בדרך כלל, הם מועברים על ידי מישהו המייצג את Swiki Mikolaj, אוֹ ניקולס הקדוש, בתחילת דצמבר.
 • ממולא כרוב רולס: ידוע גם בשם gołąbki, אלה לחמניות הם מועדפים מדי יום, כי לפעמים גם מקבלים מוגש עבור ערב חג המולד (אשר בדרך כלל תכונות מנות בשר).
 • פולנית Kielbasa: נקניקיות מפורסם זה משמש לעתים קרובות לארוחת ערב חג המולד יחד עם בשר חזיר, ברווז, או אווז.
 • עוגת המלך: הפינוק הטעים מוגש בתחילת ינואר לחגיגת שלושת המלכים, הידועה גם בשם אפיפיני או הלילה השנים עשר.

No Replies to "סבתות פולניות: Babcias, Babunias, ועוד"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  57 + = 66