7 שאלות גברים צריכים לשאול אם הם מוכנים להיות אבא | insightyv.com

7 שאלות גברים צריכים לשאול אם הם מוכנים להיות אבא

7 שאלות גברים צריכים לשאול אם הם מוכנים להיות אבא

זו בדיחה מתמשכת במשפחה שלנו שמעולם לא הייתי מוכן ללדת. אשתי אומרת איך בכל פעם שהיא חזרה הביתה עם החדשות על הריון, אני ממש הפך ירוק והחלה. עכשיו עם חמישה ילדים – אחד עדיין חי בבית וארבעה נשוי, ועם 9 נכדים – אני חושב שאולי הוכחתי את כולם לא בסדר. תמיד הייתי מוכן לאבהות; פשוט לא ידעתי איך אצליח.

אני חושד שאנשים רבים מרגישים כך, במיוחד כשהם מתבוננים באחריות הקשורה להיות אבא. תפקידו העיקרי של האב הוא ספק, ואת התפקיד הזה יכול לקבל קצת מכריע כאשר אתה חושב על חיתולים, חשבונות רפואיים, עגלות ומושבים לרכב, ובגדים לבית הספר, שלא לדבר על המכללה, מכוניות תוכניות החתונה. ואבא, אם הוא שווה את התואר, צריך גם להיות מטפח, מורה, וחבר. זוהי עבודה גדולה.

אם מישהו יחשוב על זה יותר מדי, הספקות יגרמו לו להתרחק מהזדמנות של אבהות. אחרי הכל, האם אנחנו באמת מוכנים לקחת על עצמו להיות אבא?

אם אתה תוהה אם אתה מוכן לאבהות, אתה צריך לשקול את התשובות לשאלות מפתח אלה. אם אתה לא יכול להרגיש די טוב על התשובות שלך, ואתה עדיין רוצה להיות אבא, אתה צריך ליזום פרויקט שינוי בחיים שלך ולקבל את עצמך לרמה בשלות גבוהה יותר.

אתה יכול לשים מישהו אחר בחיים שלך? להיות אבא פירושו להקריב את הרצונות שלך ואת הרצונות של השותף והילדים שלך. אני לא אומר שאתה צריך למחוק את עצמך לחלוטין להחליק לתוך הרקע. להיפך, רוב האבות המצליחים לעבוד קשה כדי למצוא איזון בין הצרכים שלהם ואת הצרכים של המשפחה שלהם.

אבל אתה צריך להיות מוכן להקריב את מכונית הספורט עבור מכונית משפחתית מעשית, ואולי לא לשחק גולף או ללכת לדוג או לשחק במשחקי וידאו בדיוק כמו שעשית לפני שהיית התינוק. להיות מוכן לעשות את הצרכים שלך משנית לאלה של המשפחה שלך היא תנאי מוקדם להיות אבא נהדר.

האם יש לך מערכת תמיכה טובה? אבות ומשפחות עושים טוב יותר כאשר יש מערכת תמיכה חיובית סביבם. האם המשפחות המורחבות תומכות על פי בחירתך? מה דעתך על החברים שלך? האם המעסיק שלך לסבול את המיקוד תצטרך של צורך לתת למשפחה? האם יש לך כנסייה או תמיכה חברתית אחרת מחוץ למשפחה? לאחר אנשים שאתה יכול לדבר, לחפש עצה, ובדרך כלל מרגיש להיות מועיל כפי שאתה להסתגל להורות היא חלק חשוב לקחת את הצעד הבא.

האם יש לך, או שאתה יכול למצוא, כמה מודלים לחיקוי טוב? לא כל הגברים היו מבורכים שיש לנו אבות מדהימים משלנו. יש נטייה טבעית להפוך את אבא לילדים שלך שאבא שלך היה לך. כל הזמן מדהים איך במהלך השנים פתחתי את הפה כדי להגיד משהו לילדים ושמעתי את הקול של אבא שלי יוצא. אם אבא שלך לא היה מודל החיקוי שאתה רוצה לעקוב אחריו, האם יש לך מודל לחיקוי טוב?

אולי דוד, חבר, מורה או אדם אחר עשוי להיות שיקול כמודל לחיקוי בשבילך. אם אין לך אחד, למצוא אחד וללמוד איך הוא היה אבא מוצלח לפני שאתה עושה את הצעד לתוך האבהות.

חשבת על הורות? ההורה הטוב הוא בחירה מודעת. כאמור, אנו נוטים לחזור לסגנונות ההורות של הורינו אם לא נבחר בדרך אחרת. ודא שיש לך מחשבה ארוכה ועמוקה על מה שאתה רוצה עבור הילדים שלך, מה אתה מקווה ללמד אותם, ואיך אתה רוצה לתקשר איתם. לקרוא ספרי הורות, לדבר עם הורים מצליחים אחרים, ולהיכנס למעגל חברתי עם הורים אחרים. ביצוע בחירות מודעת לגבי גישת ההורות והסגנון שלך הוא קריטי בקביעת אם אתה מוכן לאבהות.

האם אתה מראה שיקול דעת טוב ובגרות בהיבטים אחרים של חייך? לוקח קשה להסתכל על עצמך היא חלק טוב של תהליך ההחלטה.

האם אתה עושה בחירות בוגרת בחיים שלך? האם אתה התקציב ולשמור חלק מההכנסה שלך, או שאתה מבלה את כל מה שאתה עושה? האם אתה מקבל את ההשלכות של ההחלטות שלך בצורה אחראית, או שאתה מנסה להעביר את האשמה לכולם מלבד את עצמך? אתה פשוט חי כרגע, או שאתה עושה החלטות עכשיו עם סוף החיים שלך בראש? הורים מצליחים חייבים להיות מבוגרים וממוקדים בטווח הארוך כדי לעשות מה שנכון לאנשים התלויים בהם.

האם אתה יכול לקבל את זה אפילו את מיטב ההורים לא היו מוכנים לחלוטין כאשר הילד שלהם נולד? לבסוף, הניסיון שלי הוא שאף גבר אינו מוכן לחלוטין להיות אב. אם אנחנו חכמים על זה, אנו מגיבים באחריות כאשר אנו למדים כי האבהות היא בעתיד הקרוב שלנו. הפתגם הישן כי “אם אתה מחכה לתינוק כאשר אתה מוכן, זה לא יקרה” יש קצת אמת לזה. רוב התינוקות הם מתוכננים וגברים אשר הופכים לאבות טובים צעדו עד לאחריות שלהם ולקבל את עצמם מוכנים כפי שהם יכולים בזמן שהם.

האבהות היתה בבירור אחת ההזדמנויות הגדולות בחיי. גם עם צבעים ירוקים ובחילה בהודעה, מצאתי שמחה גדולה להיות חלק מחיי הילדים שלי ומנסה לעזור להם ללמוד ערכים ועמדות אשר יגרום להם להצליח. אם אתה תוהה אם אתה מוכן לאבהות, לחשוב ברצינות על העמדות שלך בגרות, אבל להיות פתוח לאפשרויות. ואתה יכול להיות אבא נהדר!

No Replies to "7 שאלות גברים צריכים לשאול אם הם מוכנים להיות אבא"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    47 − 39 =