7 מיתוסים על תרפיה זוגות להפסיק להאמין (עכשיו!) – insightyv.com

7 מיתוסים על תרפיה זוגות להפסיק להאמין (עכשיו!)

זוגות עומדים בפני אתגרים מתמשכים יחד. חלקם קטנים, וחלקם נעשים בלתי ניתנים להריסה. כמה אתגרים הם יכולים להתמודד על שלהם, אבל כמה דורשים את העזרה של המטפל בהצלחה לעבוד דרכם. לפעמים זוגות מתחילים להרגיש כמו אויבים או לחיות כמו שותפים במקום להיות שותפים ואוהבים. אם נראה שאתה לא מצליח לתקן את הבעיות שלך בעצמך והדברים מסתחררים כלפי מטה, אתה בהחלט צריך להיות שוקל טיפול זוגי או נישואין.

למרבה הצער, כמה זוגות אשר עשויים להפיק תועלת מטיפול אינם ששים לקבל עזרה. אחד או שני השותפים במערכת היחסים מתנגדים בגלל תפיסות מוטעות נפוצות. הנה שבעה מיתוסים נפוצים על תרפיה של זוגות ועל האמת מאחורי המידע המוטעה:

1. טיפול זוגי יש שיעור הצלחה ירודה.

למרבה הצער, מטפלים רבים שעובדים עם זוגות אינם מאומנים במודל שימושי של טיפול זוגי. זוהי בעיה בתוך המקצוע עוזר בכללותו. לראות מטפל שאינו מאומן במיוחד ומנוסה מספיק כדי להתמודד עם הבעיות המיוחדות הניצבות בפני זוג עשוי, למעשה, יש שיעור הצלחה נמוך. לכן עליך לחפש מטפל עם תחום התמחות בטיפול זוגי, ורואה אחוז גבוה של זוגות בפועל. מטפל מוסמך בצורת מחקר המבוססת על טיפול כגון תרפיה ממוקדת רגשית (EFT) יכול להביא מידע רלוונטי הרבה טכניקות יעילות רבות לתוך הטיפול שלך.

הסמכה בצורה כזו של ייעוץ דורש שעות רבות של הדרכה ופיקוח. חשוב לשאול את השאלות הנכונות ולברר אם יש למטפל הכשרה מקצועית מיוחדת לעבודה עם זוגות. מטפלים אלה עשויים לגבות פרמיה, ועלול או לא יכול לקחת ביטוח, אבל ההבדל ברמת הטיפול יכול להציל את הקשר שלך.

 

2. טיפול זוגי ייקח “לנצח”.

שוב, עם מטפל מאומן היטב באמצעות מודל המבוסס על מחקר, הטיפול הוא תהליך קצר יותר מכפי שאפשר לחשוב. יש בהחלט יוצאים מן הכלל, ואין שום דרך לחזות, אבל שלושה עד שישה חודשים אולי יש לך גם על הדרך שלך למערכת יחסים יציבה יותר. זה יכול להיות קצת יותר אם יש מורכבויות משמעותיות או סימפטומים פסיכולוגיים הנוכחי. מקרים של בגידה או בגידות אחרות עשויים גם דורשים זמן טיפול נוסף לפני שאתה רואה שינויים חיוביים וריפוי. מטפל מאומן כראוי יכול להביא אותך על הכביש כדי לשנות הרבה יותר מהר מאשר מטפל שאינו מתמחים בתחום זה. זה לא צריך לקחת “לנצח” כדי לראות תוצאות.

3. אני אשם בכל הבעיות.

אלא אם כן יש צורה כלשהי או התעללות או הזנחה, זה לעתים נדירות במקרה של מטפל מיומן. רוב המטפלים של זוגות מנוסים יחקרו את המחזורים הבסיסיים של אינטראקציה – כלומר, את ההתנהגויות של שני השותפים. פעילויות קולקטיביות אלה נתפסות כ”בעיה “. כל שותף צריך להבין את תפקידו בשמירה על התבנית כדי לשנות אותה. גם במקרים בהם קיימת בגידה, יש לבחון דפוסים אלה.

 זה מאוד לא סביר כי שותף אחד יהיה בלעדית רק על בעיות היחסים שאתה מנסה לתקן.

4. השותף שלי באמת צריך טיפול אישי הראשון. 

כאשר לאדם יש סימפטומים פסיכולוגיים משמעותיים, טיפול זוגי אינו יכול להיות הטיפול היחיד המומלץ. עם זאת, זה יכול להיות מקום טוב להתחיל. טיפול זוגי יעיל יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של דיכאון, חרדה, לחץ פוסט טראומטי והפרעות פסיכולוגיות אחרות. יחסים חזקים ותומכים יקטין באופן טבעי את הסבל של שני השותפים, גם כאשר אחד מבני הזוג נאבק עם הפרעה פסיכולוגית. טיפול זוגי יכול לפעול במקביל לטיפול אישי עבור אחד או שני השותפים. הם אינם משלימים זה את זה, ואין צורך לקדמם.

5. המטפל יגיד לנו אם אנחנו צריכים להישאר ביחד או להיפרד. 

ישנם מטפלים אשר עשויים לומר את זה אם יש לך הרבה, אתגרים רבים שוקלים התחייבות, כמו נישואים. אם אתה כבר נשוי, הקפד לבחור מטפל ידידותי הנישואין מי ערכי שחזור היחסים שלך לבריאות אם אפשר. מטפלים רבים זוגות (וגם צריך) לשים את זה כעדיפות ראשונה ברוב המקרים. תפקידו של המטפל הוא לעזור לך להבין איך היחסים שלך השתבש ו להדריך אותך לקראת דרך לתקן את זה כל עוד אתה מוכן לעשות את המאמץ הזה. ההחלטה אם להישאר במערכת יחסים צריכה תמיד להיות שלך, לא של המטפל שלך.

6. אין דרך לתקן את הבעיות שלנו כי הם הלכו זמן רב מדי.

זוגות מחכים בממוצע שש שנים לפני שהם מבקשים עזרה לנישואיהם במצוקה. עם זאת, אפילו בעיות כאלה ארוכת יכול להיפתר עם טיפול נאות. ישנן שיטות כדי לסייע לטפל פצעים ישנים ופציעות כי עזרו זוגות רבים. הזוגות היחידים שלא זוכים לעזרה הם אלה שבהם שניהם אינם מוכנים לעשות מאמץ. אם אתה פשוט מחפש לבדוק את התיבה, “ניסינו טיפול”, אז זה לא יעזור לך.לא משנה כמה זמן אתה כבר בתבנית dysfunctional, אם שניכם מחויבים באמת ובתמים תהליך הטיפול, אז יש הרבה תקווה!

7. אם אנחנו מדברים על הבעיות שלנו, הדברים רק יחמיר.

רוב הסיכויים הם כי ניסיונות שלך לדבר על הבעיות שלך יש החמיר את המצב. לחלופין, ייתכן אפילו חוויות טיפוליות קודמות שעשו דברים גרועים יותר. כישוריו של המטפל ויכולתם להתמודד באופן קונסטרוקטיבי עם רגשות שליליים ותגובתיות בין זוגות יהיו גורם חשוב. על המטפל ליצור מרחב בטוח עבורך ובשותף שבו הדיונים פרודוקטיביים.

יש הרבה מיתוסים שאנשים מחזיקים בהם כדי למנוע מהם לחפש את העזרה הדרושה עבור מערכת היחסים שלהם. זה מובן לא יודע למה לצפות מטיפול זה. אבל, אתה יכול לשים את המיתוסים הצידה באומץ להיכנס לתוך זוגות ‘טיפול עבור הסיכוי הטוב ביותר לשמור על מערכת יחסים כושלת.

  המאמץ המלא שלך כזוג, בשילוב עם מטפל מוסמך מאוד, ייתן לך סיכוי טוב להצלחה.

שמור על נישואין חדשים חזק … הירשם לנישואין בשבוע דוא”ל היומן היום!

No Replies to "7 מיתוסים על תרפיה זוגות להפסיק להאמין (עכשיו!)"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.