7 תפקידים סבא וסבתא לשחק צעירים | insightyv.com

7 תפקידים סבא וסבתא לשחק צעירים

7 תפקידים סבא וסבתא לשחק צעירים

סבים של נכדים מבוגרים מביעים לעתים קרובות עצב על תפקידם המשתנה עם הנכדים. מכיוון שנכדים צעירים רבים נמצאים במכללה או בכוחות המזוינים, ייתכן והסבים לא יראו אותם לעתים קרובות. גורמים אחרים אולי יצרו המרחק הפיזי בין סבא לנכד. אפילו הנכדים שגרים בקרבת סבים וסבתות עשויים להיות קשים יותר להתחבר אליהם מאשר כשהיו צעירים יותר.

חשוב, עם זאת, עבור הסבים להבין כי הפחתת הקשר לא אומר שהם לא דרגה גבוהה בלב ליבם של הנכדים שלהם. 

גידול תוחלת החיים פירושו כי סבים רבים יש את ההזדמנות להיות בחייהם של נכדיהם במשך שנים רבות. בני מזל יגיעו לראות את הנכדים שלהם נכנסים לגיל העמידה. סבא וסבתא רבים ייהנו ליהנות גם סבא רבא. סבא וסבתא לא צריך לשקול את העבודה שלהם כאשר הנכדים שלהם 21!

חוקרים שסקרו צעירים מצאו כי הצעירים מעריכים מאוד את הקשר עם הסבים והסבתות. מחקר אחד הראה כי אנשים צעירים נאבקים פחות עם דיכאון כאשר יש להם קשרים חזקים עם הסבים. (גם הסבים).  

תפקידים סבים לשחק

כמה סבים הם עדיין מעורבים בחיי היום יום של נכדיהם הבוגרים, אך פעמים רבות הם ממלאים תפקידים סמליים או מיתיים יותר עם נכדיהם הבוגרים.

החוקרים השונים שחקרו תפקידים של סבתא עשויים להשתמש בתוויות שונות במקצת, אבל הנה התפקידים העיקריים שהם רואים בסבים.

 • הסבים לעיתים קרובות מספקים חיבה ואהבה ללא תנאים. זה כנראה התפקיד הסבים הם הכי נוח במילוי.
 • סבא וסבתא מקשרים את הנכד לעברו. סבא וסבתא הם בדרך כלל מכרה זהב של מידע על ההיסטוריה המשפחתית. ומי עוד יכול לספר לנכדים מה הוריהם היו באמת כמו ילדים?
 • סבים רבים מספקים הדרכה רוחנית. לפעמים אלה ערכים דתיים, אבל הם עשויים להיות גם מוסר, מוסר ועצות אחרות לחיים. הם עשויים למלא את התפקיד הזה על ידי דוגמה או על ידי הוראה ישירה.
 • הסבים יכולים להנחות את הנכד בנושאים הקשורים להזדקנות. לפעמים הנסיבות יגרמו לשיעורים האלה להיות כואבים. מותו של סב הוא לעתים קרובות הפסד ראשון של הילד. בנימה חיובית יותר, סבים יכולים להדגים חלק מהזכרונות של ההזדקנות, כגון חוכמה גדולה יותר ופנאי נוסף. מאחר שצעירים רבים נוטים להאמין לגרוע ביותר לגבי ההזדקנות, חשוב להם לראות את הצד שטוף השמש. 
 • כמה סבים משמשים הורים תחליף. כאשר הוריהם מחוץ לעיר או מחוץ למגע, למי קוראים הנכדים? ניחשת את זה.
 • סבים רבים נותנים תמיכה מעשית. תפקיד זה לפעמים כולל מתן תמיכה כספית, אבל זה לא חייב. סבים יכולים לספק תחבורה או דיור זמני או לפגוש מגוון רחב של צרכים מעשיים אחרים.
 • כמה סבים יש לקרוא לתווך בין ילד מבוגר לבין הורה. זה תפקיד שסבים רבים מתמלאים, אבל זה אחד מסובך לעשות טוב.

 סימן ההיכר האחד של היחסים בין הסבים לבין הנכדים הבוגרים הוא שהם יכולים להיות מערכת יחסים עצמאית של זה בין סבא וסבתא. זה אולי נראה כמו נקודה קטין, אבל זה יכול לגדול גדול במשפחות עם פחות מ-בריא דינמיקה.

גורמים אחרים

נתיבי החיים של הנכדים יכולים להיות בעלי השפעה עמוקה על יחסי הסבים-הנכדים. הנכדים הבוגרים עשויים להיות בני זוג, הורים, סטודנטים, עובדים או נוסעים בעולם, בין אפשרויות אחרות, וכל אחד מהם ישפיע על מערכת היחסים של סבא וסבתא באופן שונה. 

חוקרים רבים החלו את לימודיהם ברעיון שהמרחק יהיה גורם חשוב בהתייחסותם של הסבים לנכדיהם הבוגרים, אך זה לא הוכח ככזה.

ראשית, מאחר שסבא וסבתא תפסו מקום כמעט מיתולוגי בשיטת הערך של הנכד, הקרבה אינה הכרחית לגדולה. זה הרעיון של הסבא שהוא כל כך חזק, לא נוכחות פיזית. סבים וסבתות למרחקים ארוכים עשויים להיות בעמדת נחיתות, אבל זה לא חסרון גדול כמו שזה עבור סבים של נכדים צעירים.

שנית, הטכנולוגיה יכולה למעשה להתגבר על המרחק. תקשורת וירטואלית לא יכול להיות די מספק כמו חיבוק חם נמסר באופן אישי, אבל חידושים טכנולוגיים אפשרו להישאר קרוב לאלה רחוקים.

טיפים לתחזוקת קשר

ראשית, אם אתה רוצה להיות תפילה לשמור על קשר עם הנכדים שלך, תצטרך להיות מתמצא טק. לפעמים Skype או FaceTime יעבוד. לפעמים הודעות טקסט היא הדרך היחידה. מה עובד עובד כרגע עם הנכד שלך הוא מה שאתה צריך להשתמש, וזה אומר שאתה חייב להיות זריז להסתגל לשינוי טכנולוגי.

שנית, לא לשמור על הציון. זה לא משנה מי היה האחרון דוא”ל או להתקשר. אם המסר שלך לא נענה, אל תעשה מזה עניין גדול. רוב הצעירים לפעמים להתעלם הודעות של חבריהם, כאשר הם עסוקים או פשוט לא במצב רוח. סבים צריך לצפות להתעלם, או להתעלם, מדי פעם. התקשר או כתוב גם אם זה לא התור שלך. מערכת יחסים זו אינה נוגעת ללב. למעשה, זה עשוי להיות קצת כמו נישואים, שבו כל צד צריך לתת קצת תוספת.

הימנע להיות Judgmental

במהלך תקופה זו בחיי הנכד שלך, הוא או היא עשויים לעשות כמה דברים שאתה לא לאשר, אשר מכניס אותך קצת נקודה. מומחים ממליצים לך לדרוך על הכביש באמצע. אף פעם אל תגיד שאתה מסכים למשהו אם לא, אבל אל תיתן את דעתך אלא אם כן תתבקש.

כמה סבים יש יוצאים מכלל זה חריגים בנסיבות חמורות, כגון כאשר הנכד הוא עמוק לתוך התמכרות לסמים או התנהגות אחרת מסכנת חיים. כל סב צריך להחליט בדיוק היכן לצייר את הקו, אבל להיות שיפוטי כמעט תמיד לגרום להידרדרות היחסים שלך עם הנכד הבוגר שלך.

אותה נגיסה ישנה של הלשון שלך ואת המוח שלך, האסטרטגיה העסקית שעובדת עם ילדים בוגרים? זה יעבוד גם עם הנכדים הבוגרים.

No Replies to "7 תפקידים סבא וסבתא לשחק צעירים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  9 + 1 =