חושב שאתה מודע? | insightyv.com

חושב שאתה מודע?

חושב שאתה מודע?

מודעות עצמית חשובה בכל תחומי החיים, אבל זה חיוני כאשר מתמודדים עם מערכות יחסים. אם אתה מודע לדברים שאתה אומר ועושה, תוכל לזהות מתי הפעולות שלך מטרידות או מכעיסות מישהו אחר. זה נשמע פשוט, אבל זה לוקח כמה שנים לפני שהם מבינים מה המשמעות של המושג הזה, וכיצד ליישם אותו על החיים שלהם.

מה זה אומר להיות מודע?

מודעות עצמית פירושה שיש לך הבנה מוצקה על מי אתה ואיך אתה מתייחס לעולם. משמעות הדבר היא להיות נוכחית נפשית במצבים, ולהבין כיצד פעולות שלך משפיעות על אנשים. זה גם אומר שאתה cled לתוך מה אתה באמת נהנה לשנוא.

אולם מושג זה אינו פשוט. דברים רבים בחיים יכולים לשנות אותנו, לטוב ולרע, ושינויים אלה מעלים מודעות עצמית. כמה דברים שיכולים להרוס את המודעות שלנו הם:

 • החינוך שלנו. אנחנו מלמדים להתנהג בצורה מסוימת, וגם שיש דברים רעים או טובים. זה אומר שאנחנו עשויים להיתקע ב rut או להיכשל לנסות דברים חדשים כדי לראות אם אנחנו באמת אוהבים אותם.
 • כְּלֵי תִקְשׁוֹרֶת. אנחנו מופגזים בתמונות ובמסרים שמספרים לנו איך להיות, ורבים מאלה יכולים לשנות את התפיסה שלנו לגבי מה שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים להתנהג כמו.
 • החברים שלנו. אנחנו בוחרים חברים שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים להיות כמו, או שאנחנו מחפשים אישור מהם.
 • חֶברָה. אנו מבינים מה מקובל בחברה, ללמוד חסד חברתי, ולחיות על פי כלל הזהב. אבל אם באמת יש לנו הבנה על המודעות העצמית שלנו, כל השינויים יהיו על פני השטח ולא ברמה הרגשית שבה הם צריכים להיות.

האם יש לך בעיה עם מודעות עצמית?

דרך אחת בטוחה לקבוע אם יש לך בעיה עם מודעות עצמית היא שאתה מרגיש שכל האחרים תמיד אשם בדברים.

לדוגמה:

 • אתה לא מודע לכך שאתה עושה הערות מגעיל לבת שלך. היא מבקשת ממך בבקשה להפסיק, ואתה מתעצבן אתה על שהאשים אותך. בלי המשקף את עצמי בכלל, אתה כבש את הג ‘יפים השליליים שלך עד שאתה אומר כמה דברים איומים שאתה לא יכול לקחת בחזרה. היא נפגעת ואומרת שהיא לא תראה אותך שוב, אלא אם תפסיק. אתה מאשים אותה ואומר לאחרים שאתה לא מבין מה נכנס לה, וזה משום מקום היא איימה לא לראות אותך שוב.
 • אתה פוגש מישהו חדש ומיד מרגיש ששניכם חברים. אתה ציד היכרות חדשה שלך עם בקשות להיפגש לארוחת צהריים, וכאשר האדם מסכים אתה שואל אותם לעמוד בחתונה שלך. האדם הוא דחה, ולא ליצור איתך קשר שוב, בעוד אתה תוהה מה הבעיה שלה היה.
 • אתה בעד קידום בעבודה, ואתה באופן טבעי להביא את זה לכל החברים שלך. במסיבת יום ההולדת של חבר, אתה מדבר בקול רם על קידום שלך דרך ארוחת ערב, ואילו החבר שלך הוא פותח מתנות. כאשר החבר שלך מנסה לשנות את הנושא, אתה מניח שהיא חייבת להיות קנאית.

בכל אחת מהדוגמאות הללו, מה שחסר הוא השתקפות עצמית. אם אלה נשמע קצת כמו החיים שלך, לעשות קצת חשבון נפש כדי לקבוע אם אתה יכול להיות מודע יותר.

רובנו יכולים להיות, אז אתה לא לבד. זאת ועוד, מודעות עצמית היא תהליך מתמשך. ככל שאתה עושה את זה יותר, כך יהיה לך יותר טוב בקביעת הדרך שבה אתה חושב ולפעול משפיע על האושר שלך.

מודעות עצמית וסכסוך

תכונה נפוצה נוספת של אלה שאינם מודעים היא חוסר היכולת לתת ולקבל התנצלויות. כאשר מישהו מתנצל, הם גם לא יכולים לקבל את זה בכלל, או מאמינים כי האדם צריך לשמור מתנצל. הם לא מבינים מה זה באמת לקבל את ההתנצלות של מישהו ולהמשיך הלאה, וכתוצאה מכך הם פוגעים ללא הרף במערכת היחסים על ידי חזרה על טיעונים ישנים.

לעומת זאת, לעתים נדירות הם מתנצלים כאשר הם צריכים לעשות זאת, ואם הם עושים זאת, זה לא התנצלות במקום הכרה אמיתית איך הם פעלו. המיקוד שלהם נשאר על מה שמישהו אחר עשה במקום התרומה שלהם לטענה.

(הנה מידע נוסף על סוגים שונים של התנצלויות).

להיות יותר מודעת עצמית

הצעד הראשון למודעות עצמית הוא להסתכל על נושאים קודמים שהיו לך עם אנשים ולהיות כנים עם עצמך. לפעמים זה כל כך קשה לחשוב שאולי היינו פישל כי אנחנו לא מרשים לעצמנו לחשוב על הפעולות שלקחנו כדי לעזור להאריך או לגרום לוויכוח.

להודות שיש לך חלק איך אנשים מתייחסים אליך הוא רעיון קשה לאמץ בהתחלה. המחשבות הבאות יכולות לשמש סימן אזהרה למודעות עצמית טובה יותר.

 • מה לא בסדר איתם?
 • הם עשו לי את זה בלי שום סיבה.
 • הידידות שלנו הסתיימה ואין לי מושג למה.
 • פתאום היא לא מדברת איתי. היא בטח במצב רוח.

כאשר אתה חושב מחשבות אלה, להפוך את המוקד בחזרה אל עצמך ולראות אם יש משהו שאתה עושה כדי לדחוף את הכפתורים של מישהו, להתחיל ויכוח, או להאריך את המחלוקת. אם מישהו מתפוצץ אליך ואתה מרגיש שזה “כחול, “קח רגע וראה אם ​​אולי אתה דוחף אותם לעבר כעס או טינה לזמן מה. לפעמים נדנוד עדין או התנשאות בונה, וחבר אשר להשלים עם איכויות שליליות שלך לפני פתאום פתאום לא יעמוד על זה יותר. זה זמן טוב לחשוב על הפעולות שלך.

כאשר יש לך ויכוח, להקשיב מקרוב למה החבר שלך אומר לך. זה יכול להיות ממש קשה לשמוע דברים שליליים על הפעולות שלנו, אבל אם חבר נפגע אתה יכול לעשות משהו בלי אפילו להבין את זה. שאל את החבר שלך כדי לשתף את התסכול שלהם איתך כדי שתוכל ללמוד. אם החבר שלך הוא עשה איתך, ואז לחזור על העמדות שהיו לך כלפי אותם (כי חשבת היו מוסתרים) ולראות אם אתה אולי לא היה חבר טוב כמו שאתה צריך להיות.

מודעות עצמית חשובה במערכות היחסים שלנו, אבל אתה גם צריך לאזן את זה. מעשה של השתקפות עצמית צריך להיות כדי לקבוע כיצד פעולות שלך להשפיע על חברויות, לא לפעול כמו קדוש מעונה או לקחת את האשמה על הכל. הבנת התפקיד שלך ולהכיר את הדברים שאתה עושה לא בסדר יעזור לך לשמור על החיים החברתיים הרמוניים.

 

הישאר מעודכן על החדשות האחרונות של ידידות ולמד עוד על מפגש אנשים חדשים, יצירת חברויות, ושמירה על חברים גדולים בחיים שלך. הירשם שלנו חינם ידיעון הידידות היום!

No Replies to "חושב שאתה מודע?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  80 − = 73