לחשוב על כתיבת מכתב לתת לחבר שלך לדעת שאתה משוגע? – insightyv.com

לחשוב על כתיבת מכתב לתת לחבר שלך לדעת שאתה משוגע?

שְׁאֵלָה: 

יש לי חברה שהכרתי הרבה זמן, אבל בכל פעם שאני מנסה להעלות דברים שמפריעים לי, היא חותכת אותי. אני מרגישה שאני אף פעם לא מוציאה מה שאני רוצה להגיד.

לאחרונה, עשינו תוכניות לארוחת ערב וסרט. היינו באמצע ארוחת הערב לפני שהיא אמרה לי שהיא לא יכולה לעשות את הסרט. ביטלתי תוכניות אחרות כדי ללכת איתה, אז זה באמת הציק לי. כמובן, היא עזבה מיד את ארוחת הערב שלנו, ולא היתה לי הזדמנות להגיד לה כמה היא כועסת. זו לא הפעם הראשונה שהיא עושה משהו כזה. אני מרגישה שאני צריכה לכתוב לה מכתב שיודיע לה כמה אני נסערת. האם אתה חושב שזה יהיה רעיון טוב?

 

תשובה:

על פני השטח, כתיבת מכתב או דוא”ל כאשר אתה כועס עם חבר נראה כמו דבר סביר לעשות, במיוחד אם אתה מופנם או שאתה מרגיש שאתה להביע את עצמך בקלות רבה יותר עם המילה הכתובה. זה גם משהו שאנשים מקבלים “דיברתי” רוצה לעשות, להאמין כי החבר שלהם ישמע אותם בדרך כאשר הם לא היו לפני.

עם זאת, כאשר אתה שולח מכתב הראשון לתת למישהו יודע שאתה מוטרד, זה יכול להרגיש כמו התקפה. אולי ניסית להעלות את המצב באופן טבעי וזה לא הצליח. אתה מאמין שהחבר שלך יודע שהיא עשתה משהו לא בסדר ולכן אתה חושב שמכתב יאפשר לה לראות את הצד שלך קצת יותר טוב, במיוחד כשהיא לא מוכנה לעשות את זה קודם. עם זאת, זה בדרך כלל לא המקרה.

כועס מכתבים להתחיל להילחם גדול יותר

מה קורה בדרך כלל כאשר חבר מקבל מכתב אומר שאתה כועס כי הם מרגישים מותקפים.

גם אם העלית את הנושא כמה פעמים בעבר, יש משהו על לראות את המידע בשחור ולבן שיגרום לאדם להרגיש כאילו אתה כבר יושב ומחכה לזנק עליהם. מה יותר גרוע, זה לא יהיה את האפקט המיועד של ממש לעזור להם לראות את הצד שלך של הדברים.

זה יעמיד אותם במגננה, והם לא ירצו לשמוע.

אם לכתוב את המחשבות שלך עוזר לך להבהיר את המצב במוח שלך, אתה צריך לכתוב את המכתב לחבר שלך אבל לא לשלוח אותו. במקום זאת, לקרוא את זה כדי לעזור לך לחזור על מה שאתה אומר לחבר שלך. לפעמים כאשר אתה כותב את המחשבות שלך בצורה זו, זה יעזור לך להבהיר את הבעיות שאתה באמת רוצה לכסות.

לדוגמה, אם חבר שלך מכות באופן שגרתי אותך כאשר אתה עושה תוכניות ואז גם נכשל להקשיב לך כאשר אתה מבטא את הכעס שלך על זה, זה שני נושאים נפרדים. באחד, היא צריכה לכבד את התוכניות שאתה עושה, ובשנייה, היא צריכה לכבד את הרגשות שלך להקשיב לך. אם אמרת את שני הדברים האלה מיד, עם זאת, היא עלולה להימשך לכיוון אחד ולהתעלם מהאחר. במקום זאת, התמקד במה שחשוב לך ביותר כדי לקבל את החבר שלך לשים לב לנושא ולעבוד אותו.

כתיבת מכתב יכול לעזור לך לארגן את המחשבות שלך אז כשאתה מדבר עם החבר שלך, אתה מוכן. עם זאת, לא לשבת לפניה ולקרוא את המכתב (זה רע באותה מידה כאילו שלחת אותו.)

לדבר עם החבר שלך באופן אישי

אין צורך לעקוף את העובדה כי על מנת לפתור את הבעיה, אתה צריך קצת אחד על אחד.

לדבר עם חבר באופן אישי הוא תמיד האפשרות הטובה ביותר, אבל אם אתה לא יכול לעשות את זה אז שיחת טלפון גם לעבוד. הודעות דוא”ל בדרך כלל רק לעשות דברים יותר גרוע, כי אז אתה כל הולך הלוך ושוב לזרוק את המילים לחבר שלך. שניכם מנסים להשיג את הנקודה שלך ואף אחד מכם לא ממש מקשיב.

אם אתה רוצה להגדיר זמן לדבר עם החבר שלך, אתה יכול להציע את זה באמצעות דוא”ל, אבל לא להיכנס לפרטים עד שאתה מדבר. במילים אחרות, אל תשלח דוא”ל שמתחיל עם “אני רוצה לדבר איתך על” ואז מיד נכנס לנושא. תגיד לחבר שלך אתה רוצה שהיא תשמע מה שאתה מנסה לומר לגבי הנושא שאתה כועס על, וכי אכפת לך על ידידות. לאחר מכן, להגדיר זמן לדבר באופן אישי או בטלפון. אם היא לא רוצה לעשות את זה, היא כנראה לא באמת חברה שלך.

 

No Replies to "לחשוב על כתיבת מכתב לתת לחבר שלך לדעת שאתה משוגע?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.