3 פעמים אתה לא צריך להתנצל: זה לא תמיד הזמן להגיד סליחה | insightyv.com

3 פעמים אתה לא צריך להתנצל: זה לא תמיד הזמן להגיד סליחה

3 פעמים אתה לא צריך להתנצל: זה לא תמיד הזמן להגיד סליחה

יש הרבה פעמים כאשר תצטרך להתנצל בחיים, אבל האם יש לך זמן לא צריך אתה מצטער? כן! הנה איך לזהות מתי לזרוק החוצה culpa mea וכאשר דיון גלוי עם החבר שלך נדרש במקום.

מתנצל עם הציפייה לקבל התנצלות בחזרה

לפעמים אנשים מתחילים בדיון בהתנצלות, גם אם הם לא עשו שום דבר כדי להצטער עליו.

הם עושים את זה עם הציפייה כי החבר שלהם ייקח את הרמז להתנצל גם כן. אמנם זה יכול לעבוד מדי פעם בתחילת הדיון, לעתים קרובות יותר מאשר לא את הבעיות האמיתיות לא מקבלים התייחס. מה שקורה הוא אדם אחד מתנצל והשני מרגיש שהם במצב טוב. מי מתנצל עלול להרגיש רע כי חבר שלהם התעלם הרגשות שלהם.

בעוד כל ידידות שונה, דיון בדרך כלל צריך להתחיל עם בקשה לדבר ולא התנצלות.

לדוגמה, אומר:

 • “הטריד אותי מה שקרה אתמול בפארק, הייתי רוצה לדבר על זה כשיש לך סיכוי”.

היא פשוטה וברורה יותר מאשר:

 • “אני מצטער על מה שקרה אתמול.”

בדוגמה השנייה, החבר שלך עשוי לחשוב שאתה לוקח אחריות על האירוע וכי הבעיה סגורה.

בדוגמה אחרת, אומר:

 • “אנחנו בסדר, אני מרגישה שהמצב מתוח מאז שחזרתי לבית הספר, יש לך זמן לדבר על זה עכשיו?

  נותן אינדיקציה ברורה לחבר שלך כי אתה רוצה לדבר על זה. זה הרבה יותר טוב מאשר לומר:

  • “אני מצטער שאני עסוק בבית הספר, אתה כועס עלי?”

  בדוגמה השנייה, אתה נותן לחבר שלך לדעת שאתה חושד שיש כעס מעורב מצדם, אשר עשוי להיות שגוי. זה יכול לעשות כל אי הבנות שכבר קיימים הרבה יותר גרוע.

  להתנצל כאשר הכוונות שלך היו mispretpreted

  לעתים קרובות מאוד להתנצל מקבל למטה כאשר אנו מרגישים שאנחנו אומרים מצטער על משהו שאנחנו באמת לא עושים. אם, למשל, החבר שלך חושב שאתה כבר התעלם ממנה אבל ראית אותה כמו תמיד, זה יכול להצביע על צורך יותר תשומת לב. אולי היא עוברת שלב קלוש בגלל בעיה כמו אובדן עבודה או שינוי אורח חיים גדול אחר. במקרה זה, אומר, “אני מצטער” כשלעצמו לא הולך לחתוך אותו. אתה צריך לזהות את הבעיה האמיתית בהישג יד.

  אתה גם לא צריך לתת לא התנצלות, או התנצלות כי הוא ריק מאחריות. אם אתה אומר, “אני מצטער שאתה מרגיש ככה” זה לא מתייחס לבעיה הבסיסית או לגרום לחבר שלך להרגיש טוב יותר. בדוגמה זו, הימנע להתחיל עם התנצלות אבל בדיקה כדי לגלות מה הבעיה היא באמת ולדבר את זה. כאשר אתה מגלה את הבעיה האמיתית, אתה צריך להכיר את הפגיעה של החבר שלך (אם התכוונת לעשות את זה או לא) על ידי התנצלות, אשר יכול ללכת משהו כזה:

  • “אני כל כך מצטערת שהרגשת מוזנחת, לא התכוונתי לפגוע בך, וחשבתי שהכול בסדר בינינו, אני לא רוצה שתמשיך להרגיש רע, הרגשות שלך חשובים לי”.

   זה יותר טוב פשוט, “אני מצטער אתה מרגיש ככה” כי אתה מכיר את הרגשות של חבר שלך פוגע ולתת לה לדעת שאתה לא להיות לא זהיר עם הרגשות שלה.

   אל תתנצלו כתכסיס לצאת מן הארגומנט

   אם אתה מפחד מקונפליקט, אתה יכול להיות מישהו שמתנצל מהר כדי למנוע ויכוח. בעוד שמירה על השלום היא מטרה ראויה לידידות, אם אתה מתנצל באופן עקבי בלי לדבר על בעיות היסוד למחלוקת שלך, זה יכול ליצור מערכת יחסים לא מאוזנת.

   כאשר אדם אחד “נכנע” יותר מהאחר, טינה יכולה לבנות ולגרום למכה ענקית לאורך הדרך שעשויה אף לגמור את הידידות.

    

   הישאר מעודכן על החדשות האחרונות של ידידות ולמד עוד על מפגש אנשים חדשים, יצירת חברויות, ושמירה על חברים גדולים בחיים שלך. הירשם שלנו חינם ידיעון הידידות היום!

   No Replies to "3 פעמים אתה לא צריך להתנצל: זה לא תמיד הזמן להגיד סליחה"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    3 + 1 =