מה ההבדל בין UVA ו UVB קרניים? | insightyv.com

מה ההבדל בין UVA ו UVB קרניים?

מה ההבדל בין UVA ו UVB קרניים?

השמש מייצרת שני סוגים של קרניים – UVA ו UVB קרניים – אשר לגרום נזק לעור שלנו. מאז קרני השמש יכול לגרום הכל מזדקנות העור לסרטן העור, ישנן סיבות רבות כדי להגן על עצמך מפני השמש. אבל לפני שאתה חושב שמאז להחיל sunscreen באופן קבוע אתה ברור, בידיעה את ההבדל בין UVA ו UVB קרני יכול לעזור לך לבחור את sunscreen הטוב ביותר עבורך. בנוסף, חשוב לדעת בדיוק מה כל קרן אחראי כאשר מדובר נזק לעור שלנו.

קרני UVA

קרני UVA נוכחות מתמדת, לא משנה העונה או מזג האוויר. אם אתה חושב שאתה לא יכול לקבל נזקי השמש ביום מעונן, לספר את זה כדי קרני UVA. הם כל כך חזקים, כי הם גם לחדור בגדים ואפילו זכוכית. (מתי היתה הפעם האחרונה שבה החלת sunscreen לפני מקבל מאחורי ההגה?)

קרני UVA נחשבה בטוחה יחסית, ולכן מיטות שיזוף, אשר משתמשות קרני UVA, לפרסם את עצמם כדרך בטוחה להשתזף. אבל עכשיו אנחנו יודעים כי באמצעות מיטות שיזוף לפני גיל 30 יכול למעשה להגדיל את הסיכון לסרטן העור על ידי 75 אחוזים!

גם קרני UVA אחראים להזדקנות העור משום שהם מסוגלים לחדור עמוק הרבה יותר לתוך פני העור, לפגוע בתאי העור מתחת. בעוד אנשים חושבים העור שלהם נראה צעיר ואפילו בריא יותר כאשר הוא שזוף, המציאות היא שכל שיזוף הוא יוצר נזק עור בלתי הפיך. פעמים רבות זה נזק עור אינו מופיע מיד אלא 10, אפילו 20 שנים מאוחר יותר.

העור שלך יהיה קמטים, כתמים כהים, ומרקם גבשושי.

שורה תחתונה:  כאשר אתה חושב על קרני UVA, לזכור שהם גורמים כתמי שמש, עור עור, ו קמטים.

קרני UVB

UVB קרניים הם קרני אתה יכול להאשים כאשר אתה מקבל כוויות שמש. בניגוד קרני UVA, קרניים אלה לא תמיד אותו כוח השנה; הם חזקים יותר בחודשי הקיץ.

עם זאת, UVB קרניים לשקף את המים או השלג ולגרום כוויות שמש גם בחורף, כך שזה תמיד חשוב להגן על עצמך כל השנה עם קרם הגנה.

UVB קרניים אחראים על גרימת רוב סרטן העור. בעוד מינון גדול של קרני UVA יכול לתרום לסרטן, זה קרני UVB כי הם בדרך כלל אשם. אם שמעתם את העצה להישאר מחוץ לשמש למרות שעות באמצע היום, זה קרני UVB אתה מנסה להימנע. הם הנפוצים ביותר באמצע היום, אז אם אתה חייב להיות בחוץ באותו זמן, להגן על העור עם בגדים, כובע רחב שוליים, וכמובן sunscreen.

שורה תחתונה: כאשר אתה חושב על קרני UVB, חושב כוויות שמש וסרטן.

כיצד להגן על העור שלך

כל מסנני קרינה להגן מפני קרני UVB, אבל זה לא היה עד בשנים האחרונות, כי sunscreen התחיל כולל הגנה UVA. חפש אחד ספציפי אומר UVA / UVB או “כיסוי ספקטרום רחב” על הבקבוק. אל תקנו קרם הגנה עבורכם או למשפחתכם אשר אינו מספק הגנה משני סוגי הקרניים. הקפד להשתמש מסנן קרינה עם מינימום של SPF 15 ו להחיל מחדש כל שעה או שתיים. החל קרם הגנה שלך בנדיבות! כמעט אף אחד לא חל מספיק sunscreen. אתה צריך להיות בשימוש על אונקיה מלאה על הגוף שלך (כוס זכוכית ירו של sunscreen) ועל כ 1 כפית על הפנים שלך בכל פעם שאתה חל.

זכור כיצד להבין כמה הגנה sunscreen שלך הוא נותן לך מן השמש. לדוגמה, אם אתה משתמש מסנן קרינה עם SPF 15 ואת העור שלך לא מוגן כוויות לאחר 20 דקות בשמש אתה יכול להישאר בחוץ 15 פעמים יותר או כ 5 שעות. כלומר, כמובן, אם החלת מספיק sunscreen מלכתחילה. אל תשכח להגן על צמרות האוזניים, הצוואר, החזה, הידיים והרגליים.

לבסוף, אל תתנו מזג האוויר להחליט בשבילך אם אתה הולך להחיל sunscreen או לא. גם אם זה יום מעונן או גשום, הקפד להגן על העור מפני קרני השמש מזיק. ככל שאתה להגן על העור שלך, כך נוטה יותר כוויות שמש, סרטן הזדקנות העור.

עודכן על ידי חנה טטרו

No Replies to "מה ההבדל בין UVA ו UVB קרניים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    58 − 49 =