“שכחתי”, תירוץ נוח המשמש לעתים קרובות על ידי אגרסיבים פסיביים – insightyv.com

“שכחתי”, תירוץ נוח המשמש לעתים קרובות על ידי אגרסיבים פסיביים

שְׁאֵלָה: כאשר הוא שכח להתעלל?

תשובה:

שְׁאֵלָה:

אשתי ואני נשואים כבר כמעט 10 שנים. היא אשה מאוד תוקפנית, פסיבית ואגרסיבית. בהתחלה חשבתי שהיא פשוט לא זוכרת תאריכים ואירועים חשובים. עכשיו אני תוהה אם היא עושה את זה בכוונה ללחוץ על הכפתורים שלי. לדוגמה, חבר קולג ‘ישן היה בעיר והתכוננו להיפגש לארוחת ערב. הייתי נרגש לראות את החבר הוותיק הזה ואשתי ואני שוחחנו על תוכניות הארוחות בכמה הזדמנויות שונות.

מיהרתי הביתה מהעבודה בליל הארוחה שלנו וגילינו שהיא לא מוכנה ונראית לי חסרת משמעות כשהזכרתי לה את התוכניות שלנו. בסופו של דבר אנחנו מאחרים לארוחת ערב ולפני שהגענו לשם, היא נתנה לי את זה בציפייה שהיא תזכור כל פרט קטן מהחיים שלנו.

היא עשתה דברים כאלה במשך שנים. היה לי ניתוח פעם אחת והיה צריך להיות בבית החולים מוקדם. זה היה עניין גדול ודיברנו על קום, התכוננות ויצאת מהבית. בבוקר הניתוח שלי היא התנהגה כאילו אין לה מושג. כאילו לא היה לה שום מושג שהניתוח היה מתוכנן וזו היתה אשמתי על שלא הייתי בטוח שהיא הבינה.

אני באמת מתחיל לחשוב שהיא עושה את הדברים כדי לדחוף את הכפתורים שלי מסיבה מטורפת כלשהי להראות לי שאני לא חשוב. היא מעולם לא שכחה דבר שהיה חשוב לה. כאשר זה משהו שהיא תכננה או רוצה לעשות, היא תמיד מוכנה ללכת.

אני משוגע או שאני על המסלול הנכון עם החשיבה שלי.

סימן

תשובה:

היי מארק,

מאז שמעתי רק את הצד שלך של הסיפור אני יכול רק להגיב לצד שלך. הייתי מציע לך לקרוא על הנושא של התנהגות תוקפנית פסיבית. אשתך עשויה להיות שכחה כשזה מגיע לדברים שחשובים לך כי היא אנוכית או שהיא מענישה אותך על טינה שהיא לא מסוגלת לבטא בצורה בריאה.

בן זוג אגרסיבי פסיבי לעתים רחוקות מדבר כאשר כועס. הם מוצאים דרכים סמויות לקבל את הכעס שלהם ולהעניש את בן הזוג שלהם. זה יכול להיות מה שאשתך עושה כאשר היא “שוכחת” תאריכים ופרטים חשובים. 

שמעתי מאישה שבעלה ישכח לקחת אותה לעבודה לפחות 3 או 4 פעמים בחודש. לדבריה, שכחתו תמיד התרחשה זמן קצר לאחר שעשתה משהו שידעה שהוא מעצבן אותו. 

במקום לספר לה הוא כעס, הוא בחר לחזור אליה ולהכריח אותה לחכות אחרי יום ארוך בעבודה. איזו דרך ייחודית להימנע מהוויכוח? בעלה לא היה צריך להתקשר איתה בצורה לא נעימה ולהביע את רגשותיו הרעים. השארתה הממתינה הרגה שתי ציפורים באבן אחת.

הוא הוציא את המניפות שלו בלי שיצטרך לטפל בבעיה והיא נענשה. אשתך עלולה להרוג שתי ציפורים עם אבן אחת גם. ההצעה שלי היא שאתה שואל אותה למה היא תמיד שוכחת כאשר המצב חשוב לך. אם אין לה תשובה להתחיל לעשות קצת מחקר עמוק לתוך התנהגות תוקפנית פסיבית.

No Replies to ""שכחתי", תירוץ נוח המשמש לעתים קרובות על ידי אגרסיבים פסיביים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.