כיצד לעזור לילד להתמודד עם דחייה ההורים

כיצד לעזור לילד להתמודד עם דחייה ההורים

שאלה שאנו שומעים לעתים קרובות מההורים המשמרים היא: "מה אני יכולה לעשות אם אבא / אמא של הילד שלי לא מופיעים לביקור". כהורים, אנו חשים בכאב של ילדנו כאשר ההורה השני נכשל בביצוע ביקור הורי. זה רק טבעי שאנחנו רוצים "לעשות" משהו כדי לקחת את הכאב שלהם.

כאשר ההורה בוחר שלא להיות פעיל בחייו של הילד. ילדים נשארים להרגיש לא ראוי, לא אהוב וחסר ערך בשל חוסר הערכה עצמית שמגיע יחד עם נדחתה על ידי הורה.

אנחנו לא יכולים להגן על הילדים שלנו מכל האכזבות של החיים. במצב זה, אם כי, יש דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לשמור על ההשפעה של ההורה הנעדר גורם גרימת יותר מדי ולעזור ביקור ללכת בצורה חלקה.

3 דרכים לעזור לך ולילד להתמודד עם דחייה ההורים

1. אל תאפשר לילדך לראות את אכזבתך ודאגתך. אם אתה כועס על האקס שלך, לשמור את זה לעצמך, לא לשתף את הרגשות האלה עם הילד שלך. שוחח עם ילדך ואפשר לילדך לבטא את רגשותיו. להיות מרגיע על ידי מראה להם שהם אהובים על ידך.

כאשר מדברים על האקס שלך, להסביר לילד כי היעדרותו אינה משקפת את ערכו של הילד. תן לילד לדעת את ההורה השני הוא נתקל בקשיים שמפריעים לו / לה להבין כמה פוגע בהיעדר. חשוב שהילד שלך יבין שהבעיה אינה איתו, אלא עם ההורה שאינו מבקר.

2. שוחח עם ההורה הנעדר. הוא / היא אולי לא מבינים את ההשפעה השלילית על הילד. יש הורים שאינם אינטליגנטיים מבחינה רגשית כדי לדעת את חשיבות נוכחותם בחיי ילדם. להבטיח את ההורה השני כי המניע היחיד שלך הוא שיתוף ההורה בצורה הטובה ביותר עבור הילד.

אם, לאחר העברת החששות שלך, ההורה השני עדיין מסרב לבקר, תן לזה להיות. הוא / היא אולי לא אכפת ואיפה יש חוסר אכפתיות, יש חוסר דאגה ואהבה. ואיזה ילד צריך הורה כזה בחיים שלהם?

3. אם אתם מתמודדים עם ההורה שאינו custodial שעושה תוכניות עם הילד שלך אז לא מראה, יש תוכנית גיבוי. אם ההורה שאינו קסטודיאלי אינו עולה בקנה אחד, הדרך הטובה ביותר לשמור על זה מפני פגיעה בילד שלך היא להסיח את הילד עם פעילויות אחרות.

אני ממליץ לכל ההורים שאינם custodial לשמור על לוח זמנים ביקורתי עם הילדים שלך. כמו כן, הורים custodial צריך לעודד את הקשר בין הילד לבין ההורה הלא custodial. אל תאפשר רגשות קשים וקונפליקט עם האקס שלך כדי לפגוע בילדך. שים את הצרכים של הילד שלך לפני הצורך שלך להתפרץ על בן הזוג לשעבר שלך.

בנוסף, יש לזכור כי רק בגלל האקס שלך לא ההורה באותו אופן שאתה עושה, לא אומר שהם לא 'אוהבים את הילדים שלהם. גירושין יכולים לשחק טריקים עם הרגשות שלנו, כי מונעים מאיתנו לחשוב ולהתנהג באופן רציונלי בזמנים. אם האקס שלך מתקשה להתמודד עם הגירושין רגשית שיכולה לדלוף לתוך שלו / שלה היחסים עם הילדים.

הטוב ביותר שאתה יכול לעשות בתור הורה מודאג הוא, לשמור על הרגשות של הילדים שלך, להתקרב ההורה השני באופן לוקח בחשבון את השבריריות הרגשית שלהם. 

No Replies to "כיצד לעזור לילד להתמודד עם דחייה ההורים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    94 − 86 =