בדוק את הכללים האלה לפני שאתה תובע את הילד כתלוי | insightyv.com

בדוק את הכללים האלה לפני שאתה תובע את הילד כתלוי

בדוק את הכללים האלה לפני שאתה תובע את הילד כתלוי

עונת המס יכול לעזוב ההורים גרושים או מופרדים מרגיש המום ומלא שאלות שהם מעולם לא חשבתי לשאול לפני. השאלות הנפוצות ביותר מתייחסות להפסקות מס עבור הורים חד הוריים ולבחון את כללי המס הנוכחיים עבור תביעת ילדך כתלות. הכללים אינם דַי מורכבת ככל שתוכל לחשוש. לפחות, הם די שחורים ולבנים. 

חוקי המס על תביעת ילדך כתלוי

נניח שאתה ובעלך התגרשו במהלך שנת המס ואת הבן שלך גר איתך אז אתה מתכנן לתבוע אותו כתלות מסים שלך.

אז האקס שלך אומר לך את זה הוא הוא יטען את הבן שלך. הוא יכול לעשות את זה? מה קורה אם שניכם טוענים לילדכם כתלות? 

ראשית, חשוב להבין שרק אחד מכם יכול לטעון לבנך. כל תלות תלויה רק ​​במשלם מסים אחד. היוצא מן הכלל היחיד הוא כאשר זוגות נשואים קובץ מסים חוזר מס משותף, הוספת הכנסותיהם יחד בטענה משותפת ניכויים וזיכויים. אבל אתה לא יכול להגיש החזר משותף אם אתה גרוש משפטית. 

במקרה של הורים גרושים, מופרדים או אף פעם לא נשואים, להורה המחזיק בדרך כלל יש דיב ראשון על היכולת המשפטית לטעון לילד כתלות לצרכי מס. הסיבה לכך היא שהניכוי התלוי הולך להורה שאיתו הילד חי הכי הרבה במהלך השנה. אם גם אתה וגם שלך לשעבר היו להגיש מס חוזר מחייב את הבן שלך, מס הכנסה היה לדחות את ההורה עם מי הילד שלך חי רוב הזמן, וזה כמעט תמיד את ההורה שיש לו משמורת פיזית.

ייתכן לשעבר שלך לְנַסוֹת לתבוע את הבן שלך, אבל אם הילד שלך חי בעיקר איתך ורק נשאר עם אביו כמה לילות בשבוע, למס הכנסה ייתן את הניכוי התלוי לך. 

כללי המס להורים אשר חלקו משמורת 50/50

אז מה קורה אם הבן שלך חי עם כל אחד מכם כמות שווה של זמן?

איך אתה מחליט מי מקבל אותו כתלוי – ואולי חשוב יותר, איך ה- IRS מחליט בעניין? 

ראשית, זה מאוד נדיר שהורים באמת חולקים משמורת פיזית של ילד בדיוק באותה מידה, גם כשהם חושבים שיש להם משמורת. תחשוב על זה. יש 365 ימים ברוב השנים. משמעות הדבר היא כי הבן שלך יצטרך לחיות בכל אחד מהבתים שלך 182 וחצי ימים למשמורת להיות פיצול שווה בדיוק, וזה קורה רק לעתים רחוקות.

אחד ההורים תמיד יוצא קדימה, גם אם זה רק קצת. גם אם אתם חולקים משמורת פיזית על בסיס שווה מאוד, הילד שלך מתגורר כנראה עם אחד מכם 182 ימים בשנה, עם 183 ימים אחרים. הניכוי התלוי ילך להורה בן 183 הימים. 

זה בדרך כלל חכם לשמור על לוח שנה מפורט כמו בשנה מתקדמת, כך שתוכל להצמיד בדיוק כמה זמן הילד שלך בילה עם כל אחד מכם. אולי אתה לא רוצה להסתמך על הסכם המשמורת שלך, כי לפעמים מתוכנן זמן ההורות שינויים עקב מחלה או בעיות אחרות. 

אבל מה אם? 

אבל מה אם אתה והאקס שלך באמת לשתף משמורת שווה בדיוק? במקרה זה, או אם זה ממש קרוב ושניכם לא יכולים להחליט איזה הורה ילדכם נשאר עם יותר – ה- IRS משתמש במה שהוא מכנה “כללי שבירת תביעות עבור תובעים” על מנת למיין את הדברים ולהחליט איזה הורה זכאי תבעו את הילד כתלות.

חוק השולטים במצב זה ייתן לניכוי התלוי להורה את ההכנסה ברוטו המתואמת הגבוהה ביותר. אותו כלל יחול גם אם הורים לא נשואים יחיו יחד, כך שילדם היה עם שניהם 365 ימים בשנה. שניהם לא יכולים לטעון את הילד והוא היה חי עם שניהם באופן שווה בו זמנית כך ההורה עם AGI הגבוהה ביותר יקבלו את הניכוי. 

ויתור על זכותך לתבוע את ילדך כתלוי

מה אם אתה לא רוצה לתבוע את הילד שלך גם אם אתה זכאי? אולי הילדים שלך חיו את רוב השנה איתך. לאקס שלך היתה שנה קשה מבחינה כלכלית. הרווחת יותר, כך שתזכה בשובר שוברים בשני המקרים. אבל אתה רוצה להיות נחמד לתת לו את הניכויים התלויים עבור הילדים שלך כדי לעזור לו. האם אתה יכול לעשות זאת?

מבחינה טכנית, כן. ישנם כמה מצבים יוצאי דופן שבהם הורה קסטודיאלי ירצה לוותר על זכותו לתבוע ילד כתלוי. אתה צריך למלא את טופס מס הכנסה 8332, את שחרור / ביטול שחרור תביעה לפטור לילד על ידי הורה משמורת, ולשלוח אותו עם החזר המס שלך. אבל הקפד להתייעץ עם מומחה משפטי לפני נקיטת צעד זה, כך שאתה מודע לחלוטין של סיבוכים או השלכות בלתי צפויות זה יכול להיות בעתיד.

חוקי המס משתנים מעת לעת והמידע הנ”ל עשוי שלא לשקף את השינויים האחרונים. יש להתייעץ עם מקצוען מס עבור העצה העדכנית ביותר. המידע הכלול במאמר זה אינו מיועד לייעוץ מס ואינו מהווה תחליף לייעוץ מס.

No Replies to "בדוק את הכללים האלה לפני שאתה תובע את הילד כתלוי"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    9 + 1 =