8 סימנים נפוצים אתה נמצא בקשר מילולי בעל פה – insightyv.com

8 סימנים נפוצים אתה נמצא בקשר מילולי בעל פה

התעללות מילולית קשה לזהות ולצערי יכול להיות סוג נפוץ של התעללות בכמה נישואים. לא כל המילים שנועדו לפגוע הן “מילים מכוערות”. הורים בהתעללות מילולית יכולים להזיק להערכה העצמית שלך, ובמקביל, נראה כי אכפת לך מאוד. השימוש במילים להעניש הוא ניסיון סמוי מאוד לשלוט ולא משנה איך לאהוב את בן הזוג שלך עשוי להיראות, התעללות מילולית היא שגויה והוא יכול להיות מזיק כמו התעללות פיזית.

התעללות גופנית מזוהה בקלות. אין ספק, ברגע שאתה נפגע, כי אתה כבר התעללות פיזית. אתה לא השני לנחש את עצמך, כי את החבורות ואת scars הם ראיה לעין כי התעללות התרחש. התעללות מילולית שונה. הנזק הוא פנימי, אין חבלות גופניות או צלקות, רק רוח פצועה ותחושת הערכה עצמית.

להלן 8 סימנים נפוצים של התעללות מילולית

1. להיות נקראים שמות על ידי בן הזוג שלך. כל צורה שלילית של קריאת שם אינה מקובלת. אם אתה מרגיש את זה למטה, אז זה כנראה. ישנם שמות ברורים, ללא ספק פוגע. ואז יש את הניסיונות סמויה, רעלה לשים בן זוג למטה כי קשה יותר לזהות. מתעללים מילולית אוהבים להשתמש בביקורת בונה כדי להכות בן זוג למטה. אם בן הזוג שלך כל הזמן מבקר אותך, “לטובתך”, תיזהר. זהו הצורה החתרנית ביותר של התעללות מילולית.

2. שימוש במילים כדי בושה. מילים קריטיות, סרקסטיות, מלגלגות נועדו להניח אותך לבד או מול אנשים אחרים. אלה עשויים להיות הערות על הדרך שבה אתה מתלבש, לדבר או את האינטליגנציה. כל הערה כדי לגרום לך להרגיש נחות ובושה היא מה המתעלל מנסה. 

3. לצעוק, לקלל ולצרוח.  זה נקרא “הליכה על ביצים פגזים” תסמונת כי אתה חי עם מישהו הולך בליסטית מילולית עבור סיבה קטנה מאוד.

האם אחד הילדים השאיר צעצוע באמצע הרצפה? להתכונן מלחמת העולם השלישי והאשמות של מה אמא ​​רע אתה ואיך מיומנת אתה לשמור על בית נקי. 

4. באמצעות איומים להפחיד. איום לא צריך להיות קל, גם אם בן הזוג שלך אומר לך שהם רק צוחקים, במיוחד אם זה גורם לך לשנות התנהגויות או להרגיש על המשמר במערכת היחסים. המתעלל המילולי רוצה לגרום לך לתחושות של פחד. אין דרך טובה יותר לתמרן מישהו מאשר לגרום לפחד!

5. להאשים את הקורבן. בן הזוג שלך מכות בראש שלו ולאחר מכן מאשים אותך על פעולותיהם והתנהגותם. אם היית רק מושלם הם לא לאבד שליטה! האם איבדה את עבודתה על שאיחרה כל הזמן לעבוד? אתה יכול להתערב שהיא תמצא דרך להאשים אותך. 

6. הרגשות שלך נדחו. בן הזוג שלך מסרב לדון בנושאים שמטרידים אותך. הם נמנעים מלדון בכל נושא שבו הם עלולים לקחת אחריות על מעשיהם או המילים שלהם. הוא מעניש אותך על ידי מניעת סקס? אל תצפו ממנו לקחת אחריות או להראות דאגה איך דחייה שלו גורם לך להרגיש. 

7. אתה תוהה לעתים קרובות למה אתה מרגיש כל כך רע. אתה קבור את הרגשות שלך, ללכת על קליפות ביצים ולעבוד כל כך קשה לשמור על השלום כי כל יום הופך להיות מטלה רגשית.

אתה מרגיש מדוכא ואפילו תהית אם אתה משוגע.

אתה הופך את הלחץ שלך פנימה ומעניש את עצמך על התנהגות רעה שלו. כאשר זה מגיע לנקודה זו, אתה עובד בד בבד עם המתעלל המילולי. זה לא הזמן לקבל עזרה או, לצאת?

8. מניפולציה הפעולות שלך. שימוש מתמשך אינטנסיבי של מילים מאיימות כדי לגרום לך לעשות משהו או לפעול באופן שאתה מוצא לא נוח. צורה זו של התעללות מילולית נפוצה בסוף הנישואין. אם בן הזוג שלך לא רוצה להתגרש הם יגידו כל מה שצריך כדי לשחק על הרגשות שלך, כדי לגרום לך להישאר בנישואין. הכל בניסיון לגרום לך לקיים את הרצונות שלהם, ללא קשר מה הכי טוב בשבילך כפרט.

9. ההערכה העצמית שלך נמצא ביב. המתעלל המילולי רוצה שתפקפק בעצמך, ביכולתך לקבל החלטות ודעתך.

לחיות עם מישהו מבקר אותך בכל תור יכול לעשות מספר על ההערכה העצמית שלך. 

10. אתה מרגיש שאתה הולך על קליפות ביצים. כל מה שאתה עושה ולומר הוא אף פעם לא מספיק טוב עבור המתעלל שלך. אין לך רגשות של ביטחון וביטחון אם המתעלל נמצא בסביבה ואתה מרגיש צורך לשמור על כל מילה שיוצאת מהפה שלך. 

כיצד להגיב על התעללות מילולית במערכת יחסים

אם בן הזוג שלך, האדם שאתה הכי קרוב אליו, מתעלל בך באופן מילולי ומבטל את הרגשות שלך, אתה תתחיל לראות את עצמך ואת הצרכים שלך לא חשובים, של תוצאה קטנה ולא רלוונטית. כאשר אתה סוף סוף להכיר ולהגיע עם הרעיון שאתה מתעלל מילולית אתה צריך גם להיות ממוקד מקבל עזרה. הנה כמה צעדים שתוכל לנקוט אם מתמודדים עם התעללות מילולית:

 • התעללות אינה מוצדקת כל כך, אתה לא צריך להרגיש שזה אשמתך וללכת כאשר זה קורה.
 • תן המתעלל יודע כמה פוגע המילים שלהם ולדון איתם את העובדה שזה לא מקובל עליך. הגדר גבולות על מה שאתה לא יקבלו מן המתעלל שלך.
 • חפשו ייעוץ, ביחד או בנפרד.
 • הקף את עצמך עם מערכת תמיכה של בני משפחה וחברים אשר לאמת את הרגשות שלך. לדון איתם מה קורה ואיך אתה מרגיש.
 • אם ההתעללות המילולית מסלימה להתעללות גופנית, עזוב. הבטיחות האישית שלך חשובה הרבה יותר מהיחסים.
 • אל תעסוק בסכסוך עם המתעלל שלך. אם המתעלל שלך הופך להיות כועס להישאר רגוע, ללכת משם לא נותנים לו / שלה מה שהם רוצים: תגובה ממך.
 • קח בחזרה את הכוח שלך. אם אתה מגיב על המתעלל, אתה מתגמל אותם. לתת להם לדעת שיש להם כוח על הרגשות שלך. אל תאפשר למתעלל לשלוט באופן שבו אתה מרגיש.
 • השאירו את הנישואים. אם הגדרת גבולות, מקבל טיפול ומסרב להגיב על התעללות לא עובד, אז זה הזמן לשקול גירושים. יש פעמים כאשר הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות בעצמך הוא, לשבור את כל הקשרים עם המתעלל שלך. אם אתה עושה את ההחלטה הזאת לשכור עורך דין מכיר אלימות במשפחה, להישאר בקשר הדוק עם מערכת התמיכה שלך ולהתמקד בלימוד מיומנויות התמודדות טובה.

  התעללות מילולית אינה מותירה סימן גלוי. אנשים שחווים התעללות מילולית סובלים רגשית ולא צריכים לפטור את החשיבות של העובדה שהם קורבנות של סוג של התעללות רגשית. 

  No Replies to "8 סימנים נפוצים אתה נמצא בקשר מילולי בעל פה"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.