ניכור הורים: האם אתה מכיר את 6 סימנים? – insightyv.com

ניכור הורים: האם אתה מכיר את 6 סימנים?

תסמונת ניכור ההורים היא ניסיון מכוון של הורה אחד להרחיק את ילדיו מהורה האחר. המוטיבציה היא להרוס את הקשר ההורי בין ילדיו לבין ההורה האחר.

ניסיון להרחיק ילד מהורה נעשה מסיבות רבות. בין הסיבות הללו, בניסיון להעניש את ההורה האחר על כמה נתפס עוול. או, הפרעת אישיות שמחייבת את ההורה המתנזר מלהגיב למצב מלחיץ בצורה הגיונית.

 

ניכור ההורים בדרך כלל מתפתח לאורך זמן וחלק מהסימנים המוקדמים של התסמונת כוללים את הדברים הבאים:

קידום כעס כלפי ההורה האחר

הורה ידבר בצורה גרועה או יבקר את ההורה האחר ישירות לילד או לילדים. הצהרות שליליות על ההורה האחר עשויות להיות ישירות או עקיפות. לדוגמה, ההורה יכול לומר, “אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שמלה חדשה עבור ריקוד בית הספר כי אבא שלך / אמא החליטה להוציא את הכסף בחופשה עם החבר החדש שלהם.”

הערה ישירה יותר תהיה, “אביך / אמך עזבו מפני שלא היה אכפת לו מספיק כדי לנסות ולעשות את עבודת הנישואין.” או שההצהרה אמורה לגרום לילד לחוש זעם כלפי ההורה האחר. זהו ניסיון להשתמש בילד כדי לחזור להורה האחר על גרימת כאב רגשי.

ניסיונות סמויים לקדם כעס

הורה ידבר בצורה גרועה על ההורה האחר בטווח שמיעה של הילד או הילדים.

יש הורים שאומרים שלעולם לא יגידו לילד או לילד משהו שלילי על ההורה האחר. הם לא נראה שיש בעיה לומר דברים שליליים לאנשים אחרים אם ואם הילד או הילדים שלהם להיות במרחק שמיעה טוב יותר.

אנשים אלה מחזקים את עצמם כ”אדם טוב “. הם רוצים להחדיר כעס לילדיהם לעבר ההורה האחר מבלי להיראות רע.

קל לומר שלא היה להם מושג שהילד הקשיב ולכן הם לא צריכים לקחת אחריות על מעשיהם. אני אוהב לומר שהם תוקפניים מאוד באופן פסיבי.

שיתוף גדול עם הילד

הורה יגרום לילד להיות שותף לפרטי הגירושין ולסכסוך המתמשך בין ההורים. הם דנים בבעיות כלכליות שנגרמות על ידי הגירושין. הפוך את הילד מודע לבעיות משפטיות כי הם מתמשכים ולהפוך אותו נראה כי אם זה לא היה עבור אבא או אמא החיים שלהם יהיה קל יותר.

לא רק זה יכול לגרום לילד להרגיש כעס כלפי ההורה השני זה יכול גם לגרום לילד להרגיש אחראי על המצב שלך רוצה לקחת על עצמו את האחריות שהם לא שלהם.

שליחת הודעות שליליות לילד על ההורה האחר

הורה ישתמש בשפה הגוף כדי לתקשר את חוסר אהבתם של ההורה השני. הילד יכול לראות את אבא / אמא לגלגל את העיניים או לנענע את הראש שלהם על משהו שההורה השני עשה או אמר. שפת גוף כזו שולחת הודעה שלילית מבלי לדבר מילה.

ילדים חכמים ויודעים שמגלגל העיניים הוא מחווה מזלזל. אחד מהם התכוון לשלוח את המסר כי ההורה השני הוא טיפש או לא נכון בדרך כלשהי.

סירוב משותף להורה באופן סביר

סירוב להיות סביב ההורה השני או לשתף פעולה עם ההורים שולח את הילד מסר שלילי גם. ילדים עשויים להיות אמר כי אבא שלהם / אמא הוא תמיד כועס וההורה השני לא רוצה להיות סביב הכעס. ההורה האחר אולי לא יכעס כלל, אבל האשמות כאלה יכולות לגרום לילד להיות רגשות לא מבוססים כלפי ההורה האחר.

מאקין False האשמות של התעללות

הורה יכול ללכת רחוק ככל האשמות שווא של התעללות מינית, פיזית או רגשית נגד ההורה השני. אם יש לך ילדים קטנים שעדיין לא מסוגלים לתקשר בדיוק מה שקרה, האשמות כאלה יכולות להיות מסוכנות מאוד ליחסי הילד וההורה. הם עשויים להיות גם השלכות משפטיות חמורות.

אם ילד קטן מכדי לדבר ולדבר על מה שקרה, עליך להתעקש על בדיקה רפואית ועל הערכה של פסיכיאטר אם אתה חושד או מואשם בהתעללות.

אם הילד מבוגר מספיק כדי לדבר בעד עצמו ומקשר לך כי הם לא התעללו אז זה באחריותך לעזור להם להחזיק את ההורה השני אחראי האשמות שווא.

ילדים החיים עם הסכסוך הבלתי פתור והכעס של הוריהם סובלים מאוד. הוסיפו למתח הנורמלי של ההפרדה וגירושים את ההרגשה שהילד צריך לבחור בין ההורים ואתם יכולים לגרום לנזק שיימשך לכל החיים.

ילד הוא חסר אונים כשזה מגיע לסיום הסכסוך שהוא / היא עדים. הם עשויים להרגיש שאם הם יעשו בחירה זה יפחית את הקונפליקט שהם צריכים לחיות איתו. הורה אחד יכול לעלות לילדם את ההורה האחר והמניע היחיד שלהם הוא נקמה, פחד, כעס או קנאה. זה מחיר נורא שילדיהם צריכים לשלם בניסיון להרגיע את רגשות ההורים.

זה הכרחי כי ההורים מוכנים להורה בשיתוף פעולה לאחר גירושין, כי הם לשים את הצרכים של הילד הראשון שלהם, כי הדאגה היחידה שלהם היא תחושת הביטחון של הילד שלהם.

No Replies to "ניכור הורים: האם אתה מכיר את 6 סימנים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.