6 שלבים רגשיים אתה עובר דרך גירושין – insightyv.com

6 שלבים רגשיים אתה עובר דרך גירושין

כולם יגיבו אחרת לגירושין. ישנם שלבים רגשיים נפוצים תוכלו לעבור, אם כי, כאשר חווים גירושין. שלבים כמו אלה שאנו חווים כאשר אתה מתאבל על מותו של אדם אהוב. לדעת מה לצפות יעזור לך למצוא את דרכך בשלבים אבל שום דבר לא לוקח את הרגשות השליליים משם.

בדיוק כמו עם צער מכל סוג שהוא נפוץ לנוע קדימה ואחורה בין השלבים.

אתה יכול למצוא כמה שלבים יותר קל לנווט מאשר לאחרים. הדבר שיש לזכור הוא שאתה בסופו של דבר לעשות את הדרך שלך כדי ריפוי ותקווה.

למה אנשים מתאבלים אחרי גירושין /?

למה תתאבל על אובדן הנישואים שלך? ישנן שלוש סיבות שתחוו את תהליך האבל במהלך ואחרי הגירושים שלכם.

 • כי אתה עדיין אוהב את בן / בת הזוג שלך או, בעת ובעונה אחת אתה אוהב את בן / בת הזוג שלך. לאהוב מישהו אומר שאתה קשור לאותו אדם להיות חלק מחיי היומיום שלך. אובדן בן זוג באמצעות גירושין שווה לאבד בן זוג למוות.
 • בן הזוג שלך, במשך שנים, היה מישהו שאפשר לסמוך עליו. שניכם נתתם וקיבלו דברים רבים זה מזה ומערכת היחסים שלכם. בשל גירושין, אתה מאבד הן את ההיבטים הפיזיים והרגשיים של היחסים שיש לך עם בן הזוג שלך הגיע לסמוך. אינטימיות מינית תגיע לסיומה, תמיכה רגשית אצל בן / בת זוגך תהפוך לנחלת העבר.
 • שינויים באורח החיים שתחוו עקב הגירושין שלך יגרום צער גם. חלקת בית ומשפחה. היו לך תוכניות, תקוות וחלומות. אם היחסים היו יציבים או לא, גירושים פירושו לוותר על אורח החיים שחי עם בן / בת זוגך ולהתאים לשינויים דרמטיים בחייך. 

  6 שלבים רגשיים של גירושין

  1. הכחשה: קשה לך להאמין שזה קורה לך. אתה מסרב לקבל את העובדה כי מערכת היחסים נגמרה המאבק עם מנסה למצוא פתרונות לבעיות בחיי הנישואין. אתה תבלה זמן להאמין שאם אתה עושה או לומר את הדבר הנכון בן הזוג שלך יבוא הביתה. אתה שונא להרגיש מתוך שליטה על הגורל של הנישואים שלך. אתה תהיה משוכנע כי גירושין אינו הפתרון לבעיות בחיי הנישואין.

  היה לי לקוח שנשארו בשלב ההכחשה כבר יותר משנה. היא לא סיפרה לאיש בכנסייה שלה שהיא מתגרשת. היא שמרה את זה בסוד של מורים אחרים שלה בבית הספר שבו היא לימדה. היא נאחזה בחוזקה בתקווה שבעלה יחזור הביתה וחבריה ועמיתיה לעולם לא יצטרכו לדעת שהיו בעיות בחיי הנישואין. 

  הכחשה היא כלי התמודדות רב עוצמה להשתמש בו כדי למנוע מלהתמודד עם המציאות של המצב שלהם. 

  2. הלם: אתה תרגיש פאניקה, זעם וחוסר תחושה או שאתה משתגע. תתנדנד בין ייאוש שהנישואים שלך נגמרו ומקווה שזה ישוחזר. זה נראה בלתי אפשרי להתמודד עם הרגשות האלה

  תוכלו לחוות כמה פחדים נפוצים כאשר חושבים על העתיד שלך לבד. אתה תוהה איך אתה הולך לשרוד את הגירושים.

  האם אי פעם תמצא אהבה שוב, האם הכאב יגיע בסופו של דבר או האם אתה מרגיש ככה את שארית חייך הם כל הרגשות שתחוו במהלך שלב זה.

  יש לי עוד לקוח שהתגרש במשך 12 שנים. הוא עשה היטב את הניווט בשלבים האלה, אבל הופתעתי לקבל ממנו הודעת אימייל לאחרונה, שבה תיאר רגע שבו “פתאום הכה אותי, אני גרושה, הרגשתי את הברכיים שלי כמעט מתכסות מתחתי. שנים אלה עדיין יש לי רגעים שבהם קשה להבין שמשפחתי התמוטטה בצורה כזו “.

  אם היה לך הרבה השקיעו בנישואין ובני משפחה, הגדירו את עצמכם על ידי אלה שאהבתם להישאר שלם כמו יחידה, הלם על גירושין יכול האחורי זה ראש שנים ועשורים אחרי זה הופך להיות סופי. 

  3. רכבת הרים: אתה לא יכול להסדיר את הרגשות והמחשבות שלך.

  אתה מתנדנד מלהיות מלא תקווה להרגיש ייאוש מוחלט. בשלב זה, תנסו לאמץ את מה שקרה. אם אתה יכול רק להבין מה קורה אז הכאב יעלם והכל יהיה הגיוני שוב.

  אתה תספר לעצמך סיפורים כדי לנסות להבין את זה ואת הדמיון שלך יהיה פרוע. אתה תוהה אם היה יותר אתה יכול לעשות, או אם יש משהו לא בסדר איתך. אולי בן הזוג שלך אף פעם לא אהב אותך. אתה תוהה אם כל הנישואים שלך היה שקר.

  יש הרבה חשיבה נפשית במהלך תקופה זו. אתה תמלא כאילו אתה לא יכול לשלוט על החשיבה שלך ולמצוא את עצמך אובססיבי עם כישלון הנישואים שלך. דיכאון הוא סכנה בשלב זה ואתה יכול לבכות על ירידה של כובע.

  4. מיקוח: אתם עדיין מחזיקים בתקווה שהנישואים שלכם ישוחזרו. יש נכונות לשנות משהו על עצמך או לעשות משהו, ואם אתה יכול פשוט לקבל את זה נכון, בן הזוג שלך יחזור. הדבר החשוב ללמוד בשלב זה הוא שאתה לא יכול לשלוט על מחשבות, תשוקות או פעולות של אדם אחר.

  השמאל מאחורי בן הזוג, מי שלא רצה גירושין צפוי להשתהות בשלב זה יותר מאשר בן הזוג שבחרו להתגרש. הם משתוקקים ומאמינים אם הם ישתנו, תהיה להם הזדמנות נוספת בעיכובי הנישואין להתמודד עם המציאות הכואבת שלהם. 

  5. להרפות: במהלך שלב זה, אתה סוף סוף מבין כי הנישואין נגמרה, כי אין שום דבר שאתה יכול לעשות או לשנות את זה. אתה תהיה מוכן יותר לסלוח על הפגמים של בן הזוג לשעבר שלך ולקחת אחריות על החלק שלך בהתמוטטות הנישואין. אתם תתחילו להרגיש תחושה של שחרור ותקווה לעתיד.

  6. קבלה: מחשבות האובססיביות נעצרו, הצורך לרפא את הנישואים שלך הוא מאחוריך ואתה מתחיל להרגיש כאילו אתה יכול ויהיה בעל חיים הגשמה. פתאום אתה מסתכל קדימה ולא מאחוריך, אתה עושה תוכניות ופעל איתם.

  אתה תפתח את הרעיון של מציאת אינטרסים חדשים.

  זוהי תקופה של צמיחה שבו תגלו כי יש לך כוחות וכישרונות והם יכולים ללכת קדימה למרות הפחד שאתה מרגיש. הכאב שלך מפנה את מקומו לתקווה ומגלה שיש חיים לאחר הגירושים והעתיד נעשה בהיר יותר בגלל הכאב שסבלת.

  No Replies to "6 שלבים רגשיים אתה עובר דרך גירושין"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.