אנשים עם קעקועים לקבל סריקות MRI? | insightyv.com

אנשים עם קעקועים לקבל סריקות MRI?

אנשים עם קעקועים לקבל סריקות MRI?

אנשים רבים עם קעקועים בסופו של דבר להתמודד עם הצורך של סריקת MRI עבור איזושהי אבחון רפואי. אני מקבל הרבה הודעות דוא”ל מ מבוגרים מודאגים אשר תוהה אם קעקועים שלהם עלול להפריע ליכולת שלהם לקבל MRI. אפילו נאמר לי כמה פעמים כי להיות מקועקע היה לעכב את היכולת שלי לקבל MRI לסרוק אם הצורך התעורר. אחרי הרבה מחקר ודיון בנושא זה עם כמה אמנים קעקוע, מטופלים MRI, טכנאי MRI, הגיע הזמן להניח את השאלה הזאת לנוח.

מהו MRI?

הדבר הראשון שאנחנו צריכים להבין הוא מה MRI הוא למעשה ומדוע ייתכן שתצטרך סריקת MRI ביום. MRI מייצג את תהודה מגנטית תהודה, המהווה את התהליך המשמש ליצירת תמונות או תמונות של הפנים של הגוף שלנו בצורה של “פרוסות דק מאוד”. התמונות שנוצרו משמשות לאבחון מחלות רפואיות מעורפלות יותר כגון טרשת נפוצה, זיהום במוח או בעמוד השדרה, דלקת גידים ואפילו בשלבים המוקדמים של שבץ להזכיר רק כמה. שני הפונקציות העיקריות של מכשיר ה- MRI הוא שדה מגנטי חזק ותדרי גלי רדיו, אשר השתמשו יחד לשלוח אותות ממחשב ה- MRI לגוף שלנו ולאחר מכן חזרה למחשב, אשר לאחר מכן ממיר נתונים מתמטיים לתמונה. (לקבלת מידע מפורט יותר על האופן שבו MRI עובד, אני ממליץ על מדריך אינפורמטיבי howtuffworks.com MRI)

זהו כוח מגנטי רב עוצמה שיוצר דאגה, לא רק לאלה המקועקעים אלא גם לכל אדם בעל חפצי מתכת בגופם כגון שתלים (דנטליים או אחרים), קוצבי לב או אפילו שברי מתכת.

הכוח המגנטי של מכשיר ה- MRI הוא חזק כל כך, אפילו המכונה “החלשה” בשימוש (כ -0.5 טסלה) היא פי 10,000 מכוח השדה המגנטי של כדור הארץ. אפילו חפצים מתכתיים קטנים, כגון מהדקי נייר או מפתחות, יכולים להפוך לנשק קליע אם יישארו בחדר MRI במהלך סריקה.

כיצד MRI להשפיע על קעקוע?

אז, מה כל זה צריך לעשות עם קעקועים?

ובכן, נראה כי לפני כ -20 שנה ועוד, דיו קעקוע היה מורכב לפעמים שברי מתכת קטנים כמו גם מרכיבים אחרים. זה היה הרבה לפני קעקועים היו מוסדרים פעם לפני מחשבה רצינית יותר ניתנה על בטיחותם של קעקוע דיו החומרים. חלק מחולי ה- MRI שהיו להם קעקועים שחזרו מספיק זמן כדי לקבל דיו המכיל חלקי מתכת דיווחו על אי נוחות קלה לכאב חמור במהלך סריקת MRI.

מתברר שהסיבה לכך היא שהכוח המגנטי משך את שברי המתכת באלימות כה רבה עד שזו גרמה לתחושת צריבה במקום הקעקוע. שמעתי כמה תיאוריה כי זה אולי נגרם על ידי חיכוך בנוי בין החלקיקים, ויש אומרים כי הכוח המגנטי היה ממש קורע על העור כמו שברי נמשכו וניסו למעשה להתנתק מן העור. אני לא יודע איזה, אם גם, נכון; עם זאת, גם אם אין כאב בכלל, אלה שברי יכול לגרום artifacts, המהווה את המונח הטכני המשמש לעיוותים סריקות MRI. ממצאים יכולים להפוך תמונה סרוקה חסרת תועלת, הדורשת כי ההליך ייעשה שוב או אפילו הליך חלופי לשמש לרכישת מידע מדויק.

אז, לכל הפחות, אתה יכול להיות תקוע עם הצעת חוק יקר מאוד עבור כלום, אם, כמובן, קעקוע שלך מכיל למעשה את החלקיקים האלה מתכת.

האם קעקוע שלך מכילים מתכת?

איך אתה יכול לדעת אם הקעקוע שלך מכיל מתכת? ובכן, אין דרך קלה באמת לדעת בוודאות, אלא אם כן יש לך גישה גלאי מתכות מאוד מופעל. אבל לא לדאוג – אם הקעקוע שלך הושג בתוך 20 השנים האחרונות אתה כמעט בטוח כי זה לא הולך להיות בעיה בשבילך. גם אם הקעקוע שלך הוא מעל 20 שנה, זה לא אומר את הדיו הכיל לחלוטין מתכת. וגם אם זה היה מכיל מתכת, זה לא אומר שאתה בהחלט תהיה בעיה עם מקבל MRI. אם אתה מוצא את עצמך בשלב זה, זה יהיה הכי טוב בשבילך להודיע ​​לרופא שלך החששות שלך ולתת להם לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

זכור כי תמיד יש חלופות MRI – אנשים עם קוצבי לב שתלים מתכת (בין היתר) גם צריך למצוא שיטות אבחון אחרות. הרופא שלך יכול לעזור לך להחליט אם אתה עלול להיות בסיכון, ואם כן, מה האפשרויות החלופיות זמינים לך.

No Replies to "אנשים עם קעקועים לקבל סריקות MRI?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 26 = 28