היסטוריה של Hairspray | insightyv.com

היסטוריה של Hairspray

היסטוריה של Hairspray

מ Shellac כדי ריסוס נטו

תרבות הפופ מתפתחת עם קשרים ישירים ועקיפים (ומחוות) לאחד מתעשיית היופי של תעשיית היופי המתעלמים לעתים קרובות, אך בעיקר מהשיער: מוצרי שיער – מקורותיו עשויים להפתיע אותך. סרטו החביב והמוזר של ג’ון ווטרס “Hairspray”, לחמניות הבלרינה הדוקות של נטלי פורטמן בברבור השחור, גלי ויקטוריה’ס סיקרט של ג’יזל, ושיער גדול ויפה בכלל לא היה קיים אלמלא כל זה, מלחמת העולם השנייה, ממשלת ארצות הברית, ואת הפחד של מחלה מסכנת חיים.

הכול התחיל בפחית. על פי מדריך About.com מרי בליס, תרסיס תרסיס יכול היה פטנט ומשמש להפיץ תרסיסים ונוזלים כגון משקאות מוגזים כבר 1920 – ואת ההיסטוריה של הטכנולוגיה אירוסול חוזר עוד יותר מזה. הלידה של תרסיס שיער מסחרי הגיע מאוחר יותר במחצית הראשונה של 1940, כאשר לאחר מלחמת העולם השנייה, ממשלת ארה”ב שילמה על מחקר על דרכים ריסוס חרקים יכול להיות מופץ בקרב הצבא בניסיון למנוע מלריה. כלי קיבול הזוכה? פלואורוקרבון יותר פונקציונלי – אי פעם – (גז נוזלי) – תרסיס בלחץ יכול להיווצר על ידי חוקרים ממשרד החקלאות של ארה”ב. למרבה האירוניה, המאבק הזה נגד המלחמה קטלנית יהיה אחראי במשך עשרות שנים של שיער מפואר לחלוטין.

לידה של ספריי

לאחר סיום המלחמה, תעשיית היופי נתפסה על האפשרויות של שימוש בפלורוקורבון דומה (תרסיס) פחיות כמו מתקן עבור הראשון דביק, קשה להחזיק, שרף מבוסס גרסאות של ספריי שיער.

החברה הראשונה מאוד לארוז את תרסיס היה צ ‘ייס מוצרים בשנת 1948, יצרנית אירוסול גם לייחס עם היותו הראשון להפיץ צבע תרסיס דיאודורנט antiperspirant ב אירוסול יכול. היופי ההיסטורי הלן קרטיס טבעה את השם “ספריי” ב -1950 עם שחרורה של המוצר Spray Net שלה, אשר יחד עם שורה ארוכה של מתחרים שנצברו במהירות, כמו אקווה נט, זכו להצלחה רבה בשיתוף עם בטי דרייפר וג’קי קנדי , כוורות כוורות, דוס סיכה, ותסרוקות כובע פילבוקס, שהתגלו את שנות החמישים והשישים.

המוצר עשה גלים כאלה, למעשה, כי על פי ספרו של ויקטוריה שרו, אנציקלופדיה של השיער, בשנת 1964, השיער היה מוצר היופי המוצלח ביותר במדינה, “outselling אפילו שפתון.” יחד עם ההצלחה, בשנות ה -60 ראה ניואנסים ב המוצר, כגון משתנים מחזיקה וסוגי שיער – מבשרי הראשון המדפים מבריק של תרסיסים אנו מוצאים בשעה ריקי של סלוני מקצועי היום.

תגובת נגד

בסוף שנות ה -60 ובתחילת שנות ה -70, לכה הקסם של התעשייה סבלה מכמה נסיגות. תסרוקות פשוטות של Twiggy-esque גרמו למכירת ספריי שיער להקטנה וההבנה כי פחמי כלורופלורו (CFS) המצויים במקררים, מזגנים וריסוס תרסיס – פגעה בעורך האוזון, עוררה תקנות סביבתיות חדשות שהכריחו את מפיצי השיער להפקיר את טכנולוגיית ה- CFS לטובת “דחף חלופי תרסיסי משאבה מכני,” על פי האנציקלופדיה של השיער.

אבל תעשיית היופי הסתגלה, ובשנות ה -80, השיער היה בחזרה, יחד עם מדונה, סלע גלאם, פאנק רוק, מתכת שיער ועננים ענקיים של כותנה עם שיער עבות שהגיע איתם. אחד השמות הראשונים שעדיין היו מוכרים בתעשייה – אקווה נט – הפך למרפאה הכרחית לשני כוכבי הרוק ולנערים שחיקו אותם, שחלקם נזקקו ל -1 דולר ליום כדי לשמור על שיערם הגדול מהחיים ועל התמונה ללא פגע במה שיהפוך להיות מגדלור של תרבות דור ה- X.

כיום, ישנם מותגים רבים, צבעים, עקביות ומחזיקה של hairspray כפי שיש תסרוקות עצמן, וקשה לזהות במבט אחד או סמל או תת תרבות כנציג של הרגע הנוכחי של המוצר בתרבות הפופ. עם זאת, קשה להעלות על הדעת שליידי גאגא היתה מסוגלת להצמיד לראשה טלפון, לובסטר או שיער אנושי, ללא כל עזרה, לפחות, מקופסת תרסיס, שנסעה בבירור דרך ארוכה מאז הבאג של המלחמה ימים של מעל שישים שנה.

מקורות:

בליס, מרי, מדריך About.com, http://inventors.about.com/od/astartinventions/a/aerosol.htm

Chase מוצרים: http://www.chaseproducts.com/history.cfm

שארו, ויקטוריה, אנציקלופדיה של שיער: היסטוריה תרבותית

“ההיסטוריה של מוצרים Hairspray,” eHow.com

No Replies to "היסטוריה של Hairspray"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    92 − 83 =