מה זה Slut בושה? – insightyv.com

מה זה Slut בושה?

שמעת את המונח, “בושה זונה”, ואתה תוהה מה זה אומר? או אולי אתה מכיר את הביטוי, אבל אתה תוהה למה זה נהיה כזה בעיה כפתור חם? עבור כל כך הרבה בנות ונשים היום, להיות שכותרתו “שרמוטה” הפך סוג של מכתב ארגמן כי הם צריכים חשוף, אשר מתבטא למוניטין מוכתם כי הם לא יכולים לנער. 

מה זה Slut בושה?

בושה זונה היא כאשר נשים הן סטיגמה, ביקורת, ואפילו מנודה בגלל מעשיהם או סתם המוניטין של להיות מופקר, להתלבש בצורה פרובוקטיבית, או בעצם הולך נגד הנורמות החברתיות הצפויות של המיניות של נשים.

נשים נשפטות בחומרה ובזלזול משום שהן נתפסות על מנת לפעול, להתנהג ולהתלבש בצורה מינית שאחרים רואים כבלתי הולמות ולא. 

למה זה הגירוי בושה בעיה כזו?

כשמדובר בביצה זונה, חשוב להבין מדוע סוג זה של תווית יכול להיות סיווג מבזה, משפיל, מזיק עם השלכות ארוכות טווח עבור בנות ונשים כאחד. אמנם אתה חושב שזה סוג של טיפול הוא לא מזיק או לא כי גדול של עסקה, בושה זונה יש השלכות שליליות רבות אשר אתה צריך להיות מודע.

1. נשים מול תקן כפול

בעוד שבני אדם זוכים לשבחים רבים, רומנטיקנים ומכובדים על מעשיהם האינטימיים ועל הקשר המיני שלהם, הנשים מקבלות את הטיפול ההפוך של החברה בכללותה. גברים מתויגים כמו פלייבוי, שחקנים, ו daters סדרתי אשר נערץ על ידי בני גילם בגלל התנהגות מינית מופקר שלהם, בעוד נשים מתויגות כמו שרמוטות.

אבל נשים לא צריך לפחד לאמץ את המיניות שלהם הרבה כמו עמיתיהם הגברים שלהם, ולכן זה בושה זונה הוא תקן כפול כזה מסר סקסיסטי. נשים אינן צריכות ללעוג, לזלזל או להשמיץ משום שהן בקשר עם המיניות שלהן, ועם זאת, בושה זונה עושה את זה סוג של יחס אכזרי ולא הוגן מקובל לחלוטין.

 

2. נשים לעיתים קרובות Bullied Online 

Slut בושה היא גם בעיה במיוחד עבור בנות ונשים היום בגלל מדיה חברתית. זה סוג של הפורום הציבורי מאפשר לנשים להביע את עצמם, אבל כשמדובר בהצבת תמונה על Instagram בבגד ים סקסי, מתחזה בצורה פרובוקטיבית, או אפילו עושה פרצופים סקסי על Snapchat, נשים יכולות לקבל תגובה חריפה של חברים, וזרים כאחד בגלל התנהגות מסוג זה “בלתי הולמת”. ובעוד בנות ונשים צריכות להיות חופשיות להיות עצמן, נראה שהן אינן יכולות לחצות את הקו לתוך סקסית ללא ביקורת ובושה מהחוג החברתי שלהן ומעבר להן. נשים הן לעתים קרובות קורבנות של בריונות באינטרנט, ואם אלה המבקרים הם תחת גלימה של אנונימיות או לא, סוג זה של הפורום מקובל להתלכד על נשים, קוראים להם שרמוטות, ולהשפיל אותם במרחב הציבורי הזה. 

3. תווית זו יכולה להיות השלכות חמורות

כאשר נערה או אישה מתויגת זונה, זה סוג של סיווג השפלה יכול להיות השלכות שליליות מתמשכות עבורה. למשל, אם נערה מאמינה כי היתה מינית במידה מסוימת עם מישהו בבית הספר שלה, היא יכולה להיות מתויג כמו זונה במשך שנים רבות. והאם המעשים המיניים הללו התרחשו או לא, הם חסרי משמעות, שכן רק האמונה כי נערה היא זונה שיכולה ליצור סוג זה של מוניטין שקשה לנער.

גרוע מכך, ההתפשטות של הבושה שרמוטה יש להקל על אחרים להאשים את הקורבן במצבים מצערים רבים ושונים. לדוגמה, אם אישה היא ניצלה מינית, בושה זונה הפכה פתאום את זה יותר מקובל לרמוז או בוטה המדינה בוטה כי הבגדים של האישה, התנהגות, קעקוע תחתון, או כל היבט אחר של האישיות שלה עשה את מעשה הפרה מינית , אלימות, או התנהגות לא הולמת יותר מובנת או מתקרבת.

איך אתה יכול לעזור כדי להפסיק את הזבל בושה?

הצעד הראשון לשים קץ בושה זונה הוא ללכת על המגננה בתמיכה של נשים היום שמקבלים סוג זה של תווית. חשוב גם לומר לנערות ולנשים שאין כל פסול באימוץ המיניות שלהן, והן צריכות להיות גאות במי שהן גאות להביע את עצמן בכל דרך שירצו ללא הפחד מפני תגובה חריפה.

הגיע הזמן להיפטר הסטיגמה שרמוטה אלוף נשים חופשיות להיות את עצמם. 

No Replies to "מה זה Slut בושה?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.