תחזוקה ובניית חברויות לאחר התיכון – insightyv.com

תחזוקה ובניית חברויות לאחר התיכון

בכל שנה ילדים ובני נוער מצפים לחופשת הקיץ. הזמן מחוץ לבית הספר הוא הפסקה מבורכת בשגרה וזמן כדי לתקשר עם חברים. אבל עבור קבוצה אחת של בני נוער, תחילת חופשת הקיץ מסמן את סופו של עידן – את הבוגרים. עבור מעמד בכיר, היום האחרון של הספר לפני חופשת הקיץ הוא היום האחרון של הספר אי פעם וזה אומר כמה שינויים גדולים למדי.

הם הלכו בימים שבהם חברויות היו ארוזים ומוצגים קל לנווט פורמט של המסדרונות בית הספר עכשיו שמירה על חברויות, אפילו את הטוב ביותר של חברויות, הוא ייקח זמן ומאמץ.

למה? כי הקהל השבוי נעלם וכולם הולכים בכיוונים שונים; כמה אנשים נמצאים במכללה או באוניברסיטה, כמה הם לטייל ולחוות את העולם, ואחרים הולכים לצלול לתוך כוח העבודה. לא משנה מה הנתיב החברים שלך בוחרים לאחר הסיום הסיכויים טובים מאוד, כי לא כולם הולכים באותו אחד.

אז איך אתה שומר על קשרי הידידות כשאתה עוזב את העולם הקטן שנקרא בית ספר תיכון ונכנס לעולם הגדול הידוע בשארית חייך? זה לא קל ואתה תאבד כמה אנשים לאורך הדרך אבל יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשמור על חברויות שלך למרות השינויים מרגש אתה עומד לחוות.

תישאר בקשר

זה הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתה צריך לעשות כדי לשמור על חברויות בתיכון שלך. כאשר היית בבית הספר להישאר בקשר היה קל כי ראית אחד את השני כל יום.

עכשיו שאתה מחוץ לבית הספר זה לא יקרה עוד לשמור על חברים שלך ידרוש עבודה. יהיה עליך לבצע שיחות טלפון, לשלוח הודעות דוא”ל, טקסט ובכמה מקרים חילזון דואר החברים שלך כדי לשמור על קשר.

עכשיו אתה יכול לחשוב “עניין גדול, אני קורא את כל החברים שלי בכל יום בכל מקרה”, אבל אחרי התיכון, שיחות הטלפון היומי יכול להתחדד או להפסיק לגמרי.

מאז אתה כבר לא בבית הספר יחד כמה חברים מוצאים כי יש להם מעט לדבר על בסיס יומי. תחשוב על זה, אם אתה במכללה הממלכתית והחבר שלך יש עבודה במשרה מלאה, שני אתה כבר לא אינטראקציה עם אותם אנשים, אתה כבר לא יש את אותו יום לחוויות יום, וכתוצאה מכך , לא תהיה לך אותה עומק של שיחות על חייך. השיחות שלך יתחילו להיראות יותר כמו עדכוני חדשות מאשר לב אל לב וזה יכול לקחת אגרה על כמה חברויות.

למען האמת, הסוגים השטחי יותר של חברויות רק לעתים רחוקות לשרוד את השינוי הזה בקצב. אז הדבר הראשון שאתה צריך להבין הוא שאתה תצטרך לעבוד כדי לשמור על קשר, כי כמה חברויות אתה חושב עמוק יראה את עצמם להיות מושרשת חוויות משותפות ולא קשר אמיתי. כמו הדרישות על הזמן שלך להגדיל ואתה עושה חברים חדשים בחיים החדשים שלך תצטרך לעשות בחירה חשובה וקשה למדי … מה שמוביל אותנו צעד נוסף, ניקוי הבית.

סדר עדיפויות חברויות שלך

זה אולי נראה קר אבל זה מאוד הכרחי. כאשר אתה עוזב את בית הספר התיכון אנשים רבים מסתכלים אחורה; לחשוב על הדברים שעומדים להשתנות, האנשים שהם כבר לא יראו, הצדדים שלא יקרו עוד, האירועים שלא יהיו עוד בלוח השנה, והחברים שאולי ינועו.

זהו זמן אבל, ואנשים בדרך כלל לא מפסיקים לחשוב על השינויים החיוביים המתרחשים.

כאשר אתה זז מעבר למסדרונות של בית הספר התיכון שלך אתה יכול לסמוך על כמה שינויים מרגש מאוד בעולם החברתי שלך, תוכלו ליצור סוגים חדשים של מערכות יחסים עם אחרים ומה אתה בא לראות כמו קבוצת עמיתים שלך יתרחב ולהתפתח. תוכלו ליצור חברים חדשים וכמה חברויות אלה יהיה עמוק יותר ומספיק יותר ממה שאתה יכול אפילו להתחיל לדמיין. אתה תתאהב בדרך חדשה לגמרי. אתה תמצא כי גיל לא יהיה עוד להגדיר מי הוא “מעל” לך ומי “מתחת” לך. הבוס שלך עשוי להיות צעיר ממך, המורה שלך עשוי להיות קרוב לגילך מאשר להורים שלך, החבר הכי טוב שלך עלול בסופו של דבר להיות עשור מבוגר ממך ואתה עלול ליפול למישהו הרבה, הרבה יותר צעיר.

הכללים של אינטראקציה חברתית ישתנו ואת אבני הבניין הבסיסיים של היחסים שלך יהיה לשנות באופן דרסטי איתם.

כפי שזה מתחיל לקרות, וזה בלתי נמנע, הקשרים הישנים שלך בתיכון יתפרק. חלק מהחברים הוותיקים שלך יהיו תקועים ברוט שאינך יכול עוד להזדהות אתם, חלקם עשויים להיבלע על ידי חייהם החדשים עם מעט זמן שנותר לזקנים, ואחרים עשויים להיות מופרדים כל כך על ידי גיאוגרפיה, המרחק הרגשי ביניכם הולך ומתאים.

בשלב זה, אתה רוצה לפנות מקום לאנשים חדשים בחיים שלך וזה יחייב אותך לסדר מחדש את הישן. סביר להניח שתגלה כי כמה חברויות ייעלמו לחלוטין, אחרים יתפתחו למכרים, וחלקם יהפכו אפילו קרובים וחשובים יותר מאשר בבית הספר התיכון. קח את המלאי והחליט אילו חברויות הם הראויים ביותר של זמן ומאמץ שלך ולפעול בהתאם. שינוי פניהם של חברויות שלך הוא חלק נורמלי של גידול ואף על פי שזה יכול להיות heartbreaking זה משהו שכולם סובלת ו שורד. זה מביא אותנו לשלב האחרון בשמירה על חברויות החשובות ביותר … משתלבות העולמות שלך.

למזג את הישן עם חדש

כאשר אתה יוצא אל העולם ויוצר קשרים חדשים עם אנשים חדשים, הוא מרגיש כמו לחיות בשני יקומים מקבילים ביזאריים, כל אחד מככב עליך באותה הבמה, אבל אף אחד מהם לא משתלב עם האחר. חברויות הישן שלך יש להם היסטוריה, שפע של חוויות משותפות כי מלוכדות אותך יחד. חברויות חדשות שלך בנויים על ההתרגשות של כניסה לשלב חדש של החיים לזרוח עם כל תקווה והבטחה של החלומות העתידיים שלך. האם אפשר לקחת יחסים המבוססים על הנחות שונות כאלה ולגרום להם לעבוד כאחת?

התשובה היא כן. לאחר שהחלטת על חברויות העיקרי שלך הן העולמות הישנים והחדשים שלך, כי הוא חברויות אתה מוכן להשקיע את הזמן והמאמץ ביותר לתוך הבניין ותחזוקה, הצעד הגדול הבא הוא להביא את האנשים האלה יחד.

יהיה עליך לשחק את הגשר כפי שאתה צפוי להיות הדבר היחיד שלך חברים ישנים וחדשים יש במשותף בהתחלה. זה יכול להיות מקום מביך ולא נוח להיות אבל אם אתה הולך להביא חברויות שלך זה תפקיד שאתה צריך לשחק.

אם יש לך מזל מספיק עבור חברים ותיקים שלך חברים חדשים שלך להכות אותו מיד ואז לספור את הברכות שלך וליהנות רשת קלה, אבל אם אתה לא כל כך בר מזל במקום קשר מיידי בין החברים שלך אתה מוצא את עצמך מול מתח מיידי אינו נבהל. חברויות הישן שלך חברויות חדשות שלך לא צריך להתערבב כדי לעבוד בחיים שלך. אם אתה מוצא את עצמך להתמודד עם משבר אי התאמה רציני להתפטר עצמך לחיות בתחומים נפרדים אבל שווה חברות ולהתאים בהתאם.

כדי שזה יעבוד יש שלושה כללים חשובים מאוד לחיות בהם: 1) לעולם אל תעזוב קבוצה אחת עבור השני, למעט בנסיבות קיצוניות מאוד – חושב חתונות, ימי הולדת, מחלה והלוויות – ותמיד מקל עם התוכניות שתבצע הראשון , 2) תמיד להיות כנים, לא לשקר על מי אתה או מה אתה עושה ולא לפעול כאילו להיות עם קבוצה אחת של חברים הוא נטל (גם אם לפעמים זה מרגיש כמו אחד), ולבסוף 3) לעולם לא לוותר לנסות להביא את שני התחומים יחד, לא להרחיק קבוצה אחת של חברים עבור אחרים בימים הנוגעים לך, ביום ההולדת שלך, ביום החתונה שלך, על מקלחות התינוק שלך, החברים שלך צריך לשים בצד את ההבדלים שלהם להיות שם בשבילך – לא להתפשר על זה.

חברים טובים שווה את המאמץ

חברויות הן מסובכות אבל חלקים חשובים של החיים של כולם, אבל חברויות טובות הם שווים את המאמץ שנדרש כדי לשמור אותם. אל תתייאש כאשר פעם חברויות נודדות פתאום להיות התחייבויות רגשיות גדולות או כאשר פעם חברויות חשובות פתאום נראה טריוויאלי. האבולוציה של מערכות יחסים היא חלק נורמלי של התבגרותך והתרחבותם, היא האבולוציה השכיחה ביותר שחוויות של חברויות.

יש אמירה, מוטיו של חיים אם תרצו, שמתאימה לכאן ועליכם לחשוב על זה בכל פעם שאתם מרגישים כחולים על חברות שאבדה או השתנתה. זה הולך ככה; “בחיים האלה רק שלושה דברים חשובים; כמה טוב אתה חי, כמה טוב אתה אוהב וכמה טוב למדת להרפות?“החיים הם על שינוי ואפילו שינויים קשים יכולים להיות חיוביים. חברים יבואו ויילכו, אבל כולם ילמדו אותך משהו על מי אתה ומי אתה רוצה להיות.

אם אתה מאבד חבר במקום להתמקד בחלל זמני זה עלול לעזוב את החיים שלך לשקף על מה יש לך שנרכשו על ידי בעל אותו חבר שלך בחיים בכלל. זה יכול להקל על הכאב של לאבד חבר להקצות לו ערך ולהפוך את הזיכרון של ידידות חלק של מי אתה עמוק בפנים.

No Replies to "תחזוקה ובניית חברויות לאחר התיכון"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.