איך בנות בריון שונה מהבנים /

איך בנות בריון שונה מהבנים /

רוב המחקרים על בריונות מתמקדים בילדים כתוקפנים, אבל בנות יכולות להיות גם בריונות וכאשר בנות מציקות זו יכולה להיות חיה אחרת לגמרי. כאשר אנו חושבים על בריונות אנחנו נוטים לחשוב על אלימות פיזית ועל התגרות כלפי חוץ, אבל כאשר הבנות בריון הטקטיקות שלהם הם לעתים קרובות שקט סמוי.

בנות אשר בריון יכול להיות קשה לזהות

מבחוץ נראה זה יכול להיות קשה לספר קבוצה של בנות שאינן בריונות מלבד קבוצה של בנות אשר עומדים בתמימות סביב.

בנות מתחברות באופן שונה מאשר לבנים. ככל שהבנות מתבגרות, האינטראקציות בין בני גילן נעשות פחות פיזיות ויותר מוחיות. בנות עוסקות מליטה מילולית על ידי שיתוף סיפורים, תקוות, וחלומות. מאז הבנות בונד שונה מאשר בנים זה הגיוני כי כאשר הם בריון זה יהיה שונה מדי.

מורים והורים נוטים לדבר על המובן מאליו כשהם מדברים על בריונות. מגרש משחקים scuffles, שם קורא, גניבת חפצים אישיים ופגיעה ברכוש הם בדרך כלל ציטט דוגמאות של התנהגות בריונות. אבל כאשר הבנות בריון הם לא כל כך ברור. בנות יכולות להיות מרושעות בשקט עם הקורבנות שלהם ומבוגרים לעיתים קרובות אינם מתייחסים להתנהגות שלהם כמו בריונות.

בנים ובנים לא בריון באותן דרכים

טקטיקות המשמשות את הבנות בריון הם גרסאות מעוותות של כמה מנגנונים נורמליים של התפתחות חברתית. על פי מחקר שנעשה על ידי Lagerpetz, Bjorqvist ו Peltonen באוניברסיטת מיאמי, כאשר הבנות בריון הם משתמשים דברים כמו ניכור, נידוי, מכוונת מחושב חישובים אקראיים והפצת שמועות כדי להציק לעמיתיהם.

בנות לקבל ילדים אחרים כדי להתלכד על אחד או יותר עמיתים כדרך להפעיל שליטה. לפעמים הם מפתים ילדים אחרים לפעול באגרסיביות ולשבת לאחור כדי לצפות בתוכנית. הם יוצרים קבוצות לבחור ולבחור חברים באופן אקראי ולא לכלול אחרים ללא סיבה אמיתית. הם יוצרים בריתות עם קבוצות חברתיות אחרות במאמץ לעודד פופולריות ועמדות כוח בקרב בני גילם.

לעתים קרובות מדי את טקטיקות בריונות בשימוש על ידי בנות הם מבושלים כמו אינטראקציות חברתיות אכזרי אך נורמלי.

ב בנות, התנהגויות בריונות יחסי עמיתים: חרב פיפיות של אי הכללה ודחייה, ברברה לקיי מסבירה איך בריונות של בנות מתבטאת וכיצד היא מטופלת על ידי מבוגרים. לקיי עברה על מחקרים רבים שחוזרים עד 1980 וזיהה את הדרכים השונות רבות כי בנות בריון. היא גם מצאה כי מבוגרים היו איטיים יותר להגיב על טקטיקות בריונות בשימוש על ידי בנות.

מבוגרים יכולים להיות איטיים להגיב לבנות מי בריון

אם יש אלימות או משחק פיזי מכל סוג שהוא מבוגר מהר להתערב וכאשר יש צורך להעניש את העבריינים, אבל כאשר הצקה לוקח על טופס פחות ברור אפילו מבוגרים לא נראה יודע מה לעשות. כאשר בנות בריון זה לעתים קרובות הולך unaddressed. מאז המבוגרים לא תמיד תווית הטקטיקות המשמשות את הבנות כמו בריונות ילדים נופלים קורבן לא יודע לאן לפנות לעזרה.

התפיסה עדיין קיימת, שלא כל הילדים יכולים להיות ידידים, והמבנה החברתי של מערכת החינוך מעודד היווצרות של קבוצות ומחזק את הרעיון של היררכיות חברתיות. זה גורם למבוגרים רבים להאט דברים כמו הרחקה וניכור כמשהו מרושע.

התנהגויות אלה נדחות לעתים קרובות כחלק מצער של היווצרות נורמלית של קבוצות עמיתים.

אמנם זה נורמלי לבנות ונערים ליצור קבוצות חברתיות קשרים הדוקים עם אנשים מסוימים, למעט אחרים הוא הופך בריונות כאשר קבוצות אלה לעשות כוח משחק על קבוצות או יחידים אחרים. חברים יש דבר אחד; שיש חברים שעובדים כדי לגרום לאחרים להרגיש שהם לא טובים מספיק כדי להיכלל הוא אחר. לשחק את המשחק הפופולריות בצורה שגורמת לפחד או אי-התאמה אצל אחרים היא צורה של בריונות וזה טקטיקה נפוצה בשימוש על ידי בנות.

בנות בריון בחבילות

למרבה הצער, ילדים טובים שיודעים טוב יותר ללכת עם סוגים אלה של משחקי כוח פופולריות מחשש להיות נבחרים החוצה להשליך את הקבוצה. מאחר ומבוגרים מתייחסים לעיתים קרובות להתנהגות זו של אי-הכללה כאל סתם ילדים מתנגשים חברתיים שנתפסים באמצע חוששים לעמוד בפני הבריון.

זה נראה קל יותר לעשות כלום מאשר לעשות את הדבר הנכון.

ילדים בשקט ללכת עם בריון להוסיף כוח של בריון על ידי מתן לקורבנות את האשליה כי בריון יש תמיכה עמיתים. הקורבן מרגיש כאילו כולם נגדם, לא רק הבריון. כאשר המבוגרים אינם מתייחסים להתנהגות של אי-הכללה באותו אופן שבו הם מתמודדים עם צורות מסורתיות יותר של בריונות, הדבר מחמיר את הבעיה. ילדים שיודעים טוב יותר מרגישים חסרי אונים לעשות את הדבר הנכון כאשר המבוגרים אינם מגיבים.

בנות אשר בריון יבחר על בנים כמו גם בנות אחרות. הם פועלים כמו בעקביות כמו בנים בריון לבחור המטרות שלהם באותה הדרך. בעוד הבנות היו ידועים לקבל אלימות כאשר הם בריון זה הרבה יותר נפוץ להם להשתמש טקטיקות רגשיות.

איך בנות בריון -

בנות בריון באמצעות אלימות רגשית. הם עושים דברים שגורמים לאחרים להרגיש מנוכרים לבדם. כמה טקטיקות המשמשות את הבנות בריון כוללים:

 • שיחות טלפון אנונימיות מתיחה או הודעות דוא"ל מטרידות מחשבונות דמה
 • משחק בדיחות או טריקים שנועדו להביך ולהשפיל
 • הרחקה מכוונת של ילדים אחרים ללא כל סיבה ממשית
 • לוחשת מול ילדים אחרים מתוך כוונה לגרום להם להרגיש שהם עזבו
 • קוראים שם, שמועה מתפשטת אינטראקציות מילוליות זדוניות אחרות
 • להיות חברים בשבוע אחד ולאחר מכן פונה נגד עמית בשבוע הבא ללא שום אירוע או סיבה לניכור
 • עידוד ילדים אחרים להתעלם או לבחור על ילד מסוים
 • להסית אחרים לפעול בצורה אלימה או תוקפנית

בנים הם לא הבריונים היחידים, גם הבנות מציקות. להיות נבחר, לועג, נשלל, או מנוכר הוא סוג של בריונות. היכוות רגשית על בסיס יומי פוגעת בקורבנות. הגיע הזמן שהבעיה טופלה על מה שהיא, הבדל בין המינים בבריונות, אבל בלי בריונות.

עודכן על ידי Keisha הווארד, מומחה העשרה נוער

No Replies to "איך בנות בריון שונה מהבנים /"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  1 + 4 =