מה עוד בשמים? | insightyv.com

מה עוד בשמים?

מה עוד בשמים?

עוד הוא אחד מרכיבים בושם יקר ביותר בעולם. יש לו ריח משקה משכר זה יכול להיות חזק למדי כבר בשימוש במשך מאות שנים בהודו, דרום מזרח אסיה, והמזרח התיכון. כיום, רבים perfumers במערב משתמשים בו כבסיס כדי ליצור כמה ניחוחות מדהימים עבור גברים ונשים.

מה עוד?

העוד מגיע מן העץ של אגר טרופי (אקילריה), הכולל 15 מינים שונים.

העץ הוא האמין כי שמקורם באזור אסאם של הודו והוא התפשט משם כדי לאכלס בנגלדש וחלק גדול של דרום מזרח אסיה.

שבבי עץ נשרפים לעתים קרובות כקטורת. זה נפוץ עבור אותם לשמש טקסים דתיים וחגיגות שונות ברחבי דרום מזרח אסיה והמזרח התיכון, כולל סין, יפן והודו.

כאשר העץ של עץ זה מקבל נגוע עובש טפיל מסוים (Phialophora parasitica), הוא מגיב על ידי הפקת שרף יקר, כהה, ריחני. זהו הבושם מרכיב הבושם, אשר נקרא גם agarwood, oudh, agalocha, aloeswood, או eaglewood.

Agarwood הוא נדיר על חזיתות רבות. בגלל שרף מופעלת רק על ידי עובש, ההערכה היא כי 2 אחוזים של עצים אלה לייצר אותו. לא רק זה להעלות את מחיר הנפט, העץ הוא גם אחד היקרים ביותר בשוק. בנוסף, רבים של עצים אלה הם כעת מינים מאוימים.

מה זה מריח

עוד (בערבית) עוד) הוא מוערך מאוד על ידי perfomers על המתיקות החמה שלה מעורבב עם וודי ובלסמי. זהו ריח ארומטי ומורכב מאוד. הוא משמש בצורה של שמן העוד (דון אל עוד) או שרף (עוד מודהאר).

יש, עם זאת, oods סינתטי המיוצר. אלה אכזבה לעומת הניחוח המיוצר באופן טבעי.

העוד הסינתטי נוטה להיות עור וודי, והרבה פחות חם, מתוק ובלסמי.

כאשר משתמשים בהרכב בושם, העוד הוא לרוב הערה בסיסית. חיוני בכל בושם, שלא כמו הערות העליון והעיר באמצע, הערות בסיס נוטים להישאר בעור זמן רב לאחר אחרים להתפזר. באחד עם בסיס העוד, סביר להניח שתקבל ריח של אותו לבד שעות לאחר החלת אותו.

שמן העוד

שמן העוד ניתן לחלץ על ידי זיקוק מן העץ או על ידי המסת שרף. זה לא מגרה והוא יכול להיות מיושם ישירות על העור, אם כי פורבס דיווחה כי זה יכול לעלות 5,000 דולר לכל קילו. Oud קמעונאים כגון אנסאר עוד למכור בקבוק 3 גרם עבור 300 $ או יותר. הם גם לציין כי אתה רק צריך קצת שמן, כך הבקבוק צריך האחרון המשתמש היומי הממוצע שנה שלמה.

בשל נדירות, ביקוש גבוה, ואת הקושי של הקציר אותו, שמן העוד הוא אולי השמן היקר ביותר בעולם. שוק העוד השנתי הוא סביב 6 מיליארד דולר וערכו מוערך לעתים קרובות פי 1 וחצי פעמים את הערך של זהב. מסיבות אלה, הוא מכונה לפעמים “זהב נוזלי”.

הערך של העוד ישתנה בהתאם למקור. מינים מסוימים של עצים מייצרים עוד ערכו יקר והאיזור שבו גדלים העצים הוא גורם גם כן.

כמו כן, העוד המתרחש באופן טבעי הוא יקר יותר מאשר העוד המיוצר על ידי שריפה מלאכותית של התבנית.

בושם עוד

היין העניק למאהב הבושם במזרח התיכון ובאירופה יתרון גדול בפופולאריות במערב. היא משחקת תפקיד מככב במספר גבוהה high-end בושם צפון אמריקה לנשים, כולל:

 • Pure Oud Eau על-ידי קיליאן
 • טום פורד “עוד עץ” או דה פרפיום (לגברים ולנשים)
 • חצות אוד או דה פארפום מאת ג’ולייט יש אקדח
 • בונד מס ‘9 עוד
 • Byredo Oud אימורטל או דה פרפיום (לגברים ולנשים)

עוד קלנים לגברים

הגוונים הטבעיים שלו מושכים את העוד בסיס נהדר עבור ניחוחות גברים גם כן. שוב, אלה אינם זולים, אבל קצת spritz יכול ללכת דרך ארוכה:

 • הבוס מבושל
 • קרטייה לה היורס וויאג’אוסס אוד (לגברים ולנשים, שורה שלמה של ניחוחות המבוססים על העוד)
 • דולצ’ה וגבאנה קטיפה במדבר עוד (לגברים ולנשים)
 • ג ‘ו מאלון עוד & ברגמוט קלן
 • טום פורד נואר או דה פרפיום (לגברים ולנשים)

No Replies to "מה עוד בשמים?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  4 + 2 =