איך להיות מגדר שאינם מתנגדים על ידי הולך נגד חוקי החברה – insightyv.com

איך להיות מגדר שאינם מתנגדים על ידי הולך נגד חוקי החברה

מִין מתייחס לתכונות ההתנהגותיות, התרבותיות והפסיכולוגיות הקשורות בדרך כלל לזכרים ולנקבות. עם זאת, השקפה זו מגבילה שכן אנשים יכולים להיות גברים, נשים, טרנסג’נדרים, מגדרנים, מין לא בינארי, אי-התאמה למין או אג’נדר, למשל.

היסודות של זיהוי מגדרי

ישנן צורות שונות של זיהוי מגדרי, ובעוד אנו מזדהים בדרך כלל עם המגדר שהוקצה לנו בלידה, המסע של גילוי המין שלנו לא נעצר שם.

בדרך כלל, המגדר של האדם מתגלה עם הזמן באמצעות חקירה של הגוף, הזהות וההבעה:

 • גוּף: אנשים רבים לשייך “זכר” עם “הפין” ו “נקבה” עם “הנרתיק”. עם זאת, רעיון בינארי זה (המבוסס על מערכת הרבייה של האדם) אינו כולל תנאים ביולוגיים אחרים המספקים צורות אחרות של מגדר. לדוגמה, יש מחקר המראה כיצד המוח שלנו עוזר לנו להגדיר את החוויה המיגדרית שלנו, בנוסף לנורמות תרבותיות כמו הקשר בין גבריות לנשיות עם מאפיינים פיזיים ספציפיים.
 • זהות: הגדרת המין שלנו היא חלק מהזהות המיגדרית שלנו, והגיע לנקודה זו כרוכה בעבודה פנימית. לרוב, אנשים מאמינים שיש רק שני מינים – ילד וילדה. עם זאת, יש בזהויות מגדריות המתרחבות במהירות מחוץ לאלו שניתנו לנו באמצעות מסורת ולידה (המכונה cisgender), כמו טרנסג’נדרים (המזהים את המינים שאינם תואמים את המין שהוקצה בלידה).
 • ביטוי: הביטוי המגדרי הוא איך אנו מראים את עצמנו לעולם דרך בגדים, שיער וסגנונות. מכיוון שמגדר מוקצה לדברים פיזיים רבים ואפילו לפעילויות, אפשר לבטא את עצמך באמצעות העדפות שונות באופן שמתאים עם מי אתה מרגיש שאתה באמת. האיגוד המגדרי הנפוץ ביותר הוא הצבע הוורוד עם הנערות והצבע הכחול לבנים, אבל בעידן המודרני יותר, הדברים משתנים.

  מה זה אומר להיות מגדר שאינו תואם

  אי-התאמה בין המינים מתייחסת לאנשים שאינם דבקים בכללי החברה בנוגע ללבוש ולפעילויות לאנשים המבוססים על המין הביולוגי ועל המטלה המיגדרית שלהם. אדם שאינו תואם את המיגדר עשוי לבחור להציג כגבר מובהק, וגם לא בבירור נקבה, אלא כאדם ללא מגדר. ישנם אי-קונפורמיסטים מיניים שהם טרנסג’נדרים, הומואים, לסביות או ביסקסואלים. אחרים אינם מזדהים עם אף אחת מהקטגוריות הללו.

  זה גם נפוץ עבור אנשים להיות מין conforming כמה סמנים מגדר (כמו איך הם מתלבשים) אבל להתאים את המין שהוקצו על אחרים (כמו כינויים הם בוחרים להשתמש). בעולם שאוהב לחלק דברים לקופסאות “זכריות” ו”נקבות “ברורות, אנשים רבים הם קונפורמיסטיים מגדריים מבלי לאמץ אי-התאמה בין המינים כזהות. 

  להיות מין לא בינארי

  לעיתים המונח “מין מגדר שאינו בינארי” משמש כמושג מטריה שיכול לכלול אנשים המגדלים את המין, את המין ואת המין או שאינם מיישמים. פעמים אחרות, זו זהות משלו.

  המונח בא מתוך הרעיון שרוב האנשים רואים מין כמו “בינארי”, או מחולק לשניים. חלוקות אלו מוצגות בדרך כלל כזכר ונקבה, גבר ואשה, או לילדים, לילד ולנערה.

  החלוקה הבינארית גם מחלקת את הביטוי המגדרי של אנשים לתנועות גבריות ונשיות. בדרך כלל, לאנשים המזוהים כמגדר שאינם בינאריים יש זהויות מגדריות שאינן מתאימות לבינארי המגדרי.

  להיות מגדר שאינו מתיישב וטרנסג’נדרי

  יש אנשים שאינם תואמים את המיגדר עשויים להזדהות כמו טרנסג’נדרים, ואחרים לא. טרנסג’נדרים הם מונח-על עבור אנשים אשר זהותם המיגדרית ו / או הביטוי המיגדרי שלהם שונים ממה שמקובל בדרך כלל עם המגדר שהוקצה להם בעת הלידה. אנשים טרנסג’נדרים עשויים להיות בעלי גופים של מין אחד, אך זהות מינית קשורה בדרך כלל עם האחר.

  בנוסף, אנשים מסוימים רואים את עצמם לא גברים ולא נשים. אחרים מזדהים כגברים ונשים כאחד. אפשר גם להיות לא בינאריים ולזהות מחוץ למחלקות הזכר / לנקבה, אך עדיין ניתן לזהות עם זהות מגדרית ברורה.

   

  לא “או” דבר

  למרות העובדה שאנשים רבים מזדהים עם חלוקה ברורה של זכר או נקבה, רבים אחרים לא. ההכרה במגוון הדרכים שבהן אנשים יכולים לחוות מגדר יכולה לסייע באישור הזהות של אנשים וזו דרך מדויקת יותר להבנת המין. בסופו של דבר, אי-התאמה בין המינים יכולה להיות זהות, או איך מישהו בוחר לעבור בעולם מאוד מגדרי. 

  No Replies to "איך להיות מגדר שאינם מתנגדים על ידי הולך נגד חוקי החברה"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.