איך אתם מגדירים סקס?

איך אתם מגדירים סקס?

אם אתה מבוגר, שואל שאלה כמו "מה זה סקס?" אולי נראה טיפשי. נראה שיש הנחה מינית שבשתיקה, כי רק לילדים יש שאלות סקס, ועד שאתה מבוגר אתה יודע כל מה שאתה צריך לדעת על סקס. אם אתה חושב שאתה היחיד עם שאלות בסיסיות, תן לי להגיד לך שאתה לא. לכולנו יש שאלות ואתגרים בכל הנוגע למין ולמיניות.

ואחרי שדיברתי עם אלפי אנשים במשך השנים אני מאמין שהרבה מהבעיות שלנו על סקס הן בעצם בעיות של הגדרה. ככזה, כל חיפוש אחר מידע, עצות וטכניקות, או תשובות לבעיות מיניות יכול להפיק תועלת מלקחת רגע כדי לוודא שאנחנו יודעים על מה אנחנו מדברים כאשר אנחנו מדברים על סקס.

הגדרות מין

אנה פרויד כתבה במפורש ש"סקס הוא משהו שאתה עושה, המיניות היא משהו שאתה ". הבנה זו של המין מדגישה את ההבדל בין פעילויות מיניות לבין החוויה האישית של מיניות או ביטוי מיני, המהווה חלק מהותי ממה שאנחנו, שאי אפשר להפריד בינינו יותר מאשר אתניותנו או האמונות הדתיות / רוחניות שלנו.

הגדרות המילון של המין נוטות להיות פחות ספרותיות, ומציעות מספר הגדרות, כולל:

 1. מין הוא דרך להבחין בין גברים ונשים של מין, בדרך כלל על ידי התייחסות הפונקציות הרבייה שלהם.
 1. סקס מתייחס לקויטוס או ליחסי מין, פעולה שיכולה לגרום לשכפול.
 2. המין מתייחס לאברי המין.

התשובה שאתה מקבל לשאלה "מהו מין" תלויה במידה רבה במי שאתה שואל. רופא עשוי לומר לך שהמין מוגדר על ידי הורמונים בגוף שלך; מטפל יכול לומר שהמין הוא בראש שלך; גורו עשוי לומר לך כי המין הוא על להתקרב לאלוהים.

בהתחשב בהגדרות רחבות כאלה, זה יכול להיות מועיל לצמצם את המיקוד שלך להבין איזה היבט של סקס אתה רוצה ללמוד יותר על.

למד עוד:

 • הגדרות מין ומילון מונחים
 • לפני שתחקור: רעיונות על הפעלת חקירה מינית
 • ציטוטים מפורסמים על סקס ומיניות

סטטיסטיקה על סקס

אחת הדרכים להגדיר מין היא לגלות מה אחרים עושים בשם המין, ולנסות לספור ולסווג את ההתנהגויות האלה. זה יכול להיות אינפורמטיבי ומרגיע לגלות את סוגי מיני מין בעולם (אכן, חוקרים רבים בוחרים להסתכל על התנהגויות מיניות של בעלי חיים אחרים, לא רק בני אדם). אבל תמיד יש לזכור כי הנתונים הסטטיסטיים יכולים רק ללכוד היבט אחד של סקס, ועל אלפי אנשים אשר נספרים, מיליוני לא.

למד עוד:

 • איפה ניתן למצוא סטטיסטיקה על התנהגויות מיניות
 • כמה פעמים אנשים עושים סקס?
 • סטטיסטיקה על התנהגות מינית
 • סטטיסטיקה סקס אנאלי
 • מספר ממוצע של שותפים מיניים

סקס הוא הגוף שלנו

ההיבט הברור ביותר, המדובר ביותר על המין הוא ההתנהגויות המיניות שאנו עוסקים בהן, לבד או עם אחרים. החלקים המיניים של גופנו נחשבים בדרך כלל לחלקים הקשורים לשכפול: איברי המין. אבל כל חלק של הגוף שלנו יכול לשחק תפקיד במין.
אנו עשויים להשתמש ברגליים שלנו כדי להגיע פיזית לנו לאן אנחנו הולכים לקיים יחסי מין, אנו עשויים להשתמש המרפקים שלנו, הירכיים, או ריסים במהלך משחק מיני, תנוכי האוזן שלנו עשויים להיות מעורבים בדרכים בלתי צפויות. ללמוד יותר על האופן שבו הגוף שלך עובד בעת קיום יחסי מין, ואיך אתה יכול לעבוד יותר, וטוב יותר, יכול להרחיב את ההגדרה של סקס באופן אקספוננציאלי.

למד עוד:

 • אנטומיה מינית ותגובה
 • סקס איך טיפים ומין טיפים
 • סקס מעבר ליחסי מין

סקס הוא המוח שלנו

לעתים קרובות אומרים כי איבר המין הגדול ביותר הוא המוח (ולא רק קומיקאים מעטים הצביעו על כך שזה גם איבר המין הגדול ביותר). איך אנחנו חושבים ומרגישים על הגוף שלנו ועל עצמנו, וכיצד אנו מפרשים את הקשר הפיזי שיש לנו עם אחרים הוא מה שמבדיל בין סקס טוב לרע. בעוד כמה אנשים מודאגים על "סקס" לחשוב יותר, העובדה היא כי לחקור את המחשבות והרגשות המיניים שלנו עשוי להיות הרבה יותר חשוב מאשר לנסות על מיקום המין האחרון או בתפקיד לשחק תפקיד.

למד עוד:

 • הכל על פנטזיה מינית
 • סקס ובושה
 • תמונה גוף ומיניות
 • איך לדבר על סקס
 • מה הופך מאהב גדול?

סקס הוא הרוח שלנו

מין ודת עשויים להיראות כבעלי דמיון בלתי צפויים, אבל לרוב הדתות הגדולות יש הרבה מה לומר על המיניות (וזה לא תמיד גרוע כמו שאתה חושב). וחוץ מזה, אומר כי מין יכול להיות מוגדר במונחים רוחניים לא צריך לכלול דת מאורגנת. עבור חלק, המין הוא רוחני כי הם מרגישים כאילו זה מקרב אותם "כוח עליון". לאחרים זה האמונות הדתיות האישיות שלהם המכוונות את ההתנהגויות המיניות שלהם. לא משנה איך זה משפיע לך, האמונות הדתיות או הרוחני שלך ואת ההרשעות מהווים חלק ההגדרה האישית שלך של סקס, וחקירה אותם היא דרך נוספת של סקס.

למד עוד:

 • סקס רוחני

סקס הוא הבריאות שלנו

הרחבת ההגדרה של מין כדי לכלול בריאות מינית היא דרך טובה להביא את כל אלה חלקים שונים של המין יחד. לפני למעלה מ -30 שנה ארגון הבריאות העולמי הגדיר את בריאות המינית כ:

"... מצב של בריאות פיזית, רגשית, נפשית וחברתית ביחס למיניות, זה לא רק היעדר מחלות, תפקוד לקוי או חולשה, בריאות מינית מחייבת גישה חיובית ומכובדת למיניות ולמערכות יחסים מיניות, כמו גם אפשרות לחוויות מיניות מענגות ובטיחותיות, ללא כפיה, אפליה ואלימות, על מנת להשיג בריאות מינית ולשמור עליה, יש לכבד את זכויותיהם המיניות של כל בני האדם, להגן עליהן ולהגשים אותן ".

רוב האנשים חושבים על בריאות מינית כמו רק על אמצעי מניעה ומחלות המועברות במגע מיני. אבל האמת היא שבריאות מינית כוללת הן הימנעות מתוצאות שליליות והן את התמיכה בתוצאות חיוביות, כמו הרגשה טובה ועונג.

למד עוד:

 • חקור את הבריאות המינית שלך
 • חינוך מיני ומציאת עזרה מינית

No Replies to "איך אתם מגדירים סקס?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 8 = 1