מה הם פרבנים, ומה זה עושה חומר סיכה שלי? | insightyv.com

מה הם פרבנים, ומה זה עושה חומר סיכה שלי?

מה הם פרבנים, ומה זה עושה חומר סיכה שלי?

מה הם פרבנים?

Parabens הם חומרים משמרים הנפוץ ביותר במוצרי קוסמטיקה, כולל חומרי סיכה אישיים. הנפוצים ביותר פרבנים המשמשים methylparaben, Propylparaben, ו butylparaben. בדרך כלל, יותר fraben אחד משמש במוצר.

מה הם פרבנים עושה חומר סיכה שלי?

Parabens משמשים חומרי סיכה כמו חומרים משמרים כדי להרתיע צמיחה מיקרוביאלית. בהתחשב בדרך בה אנו משתמשים חומר סיכה אישי, יש פוטנציאל זיהום חיידקים, אז זה הגיוני יש כמה סוגים של אנטי בקטריאלי.

Parabens גם לתת חומר סיכה חיי מדף ארוכים יותר. יותר ויותר יצרני סיכה משתמשים חלופות שאינן paraben, אבל הם עדיין נוכחים רבים של המותגים הפופולריים ביותר של lube.

מה הם דאגות בריאות על פרבנים?

זה עדיין נושא לדיון. אין זה מפתיע שארגונים המייצגים תעשיות כימיות ותעשיות קוסמטיים מציינים כי רוב המדינות המתועשות המבדקות את בטיחות הפרבנים מחשיבות אותן בטוחות לשימוש ברמות שהן נמצאות בחומרי סיכה וקוסמטיקה ואינן מווסתות את השימוש בפרבנים.

אבל היו מחקרים המעלים חששות לגבי פרבנים. הבעיות הן כפולה. ראשית, פרבנים מחקים אסטרוגן, ו parabens נמצאו ברקמה של סרטן השד הסרטני, מעלה שאלות לגבי האם פרבנים עשויים להיות קשורים לסרטן. יש גם חשש כי ההשפעות האסטרוגניות של פרבנים עשויות לגרום לבעיות במערכת האנדוקרינית שלנו, מה שמוביל לדברים כמו ספירת זרע מופחתת ושיעורים מוגברים של סרטן האשכים, השד והסרטן השחלות.

מחקר נוסף הצביע על כך שהפרבנים מעצימים את הזדקנות העור.

Parabens יכול לרגיש את העור ולגרום תגובה אלרגית, אשר לא יכול להיות לטווח ארוך ההשלכות אבל בטווח הקצר יכול להיות כואב ומטריד.

אני צריך להימנע חומרי סיכה עם פרבנים?

נכון לעכשיו, ארצות הברית וקנדה לשקול פרבנים בטוח (רמות הם נמצאים מוצרים אלה הם נמוכים מאוד, הרבה יותר נמוך מאשר הרמות המותר ביותר).

האיחוד האירופי יש כמה הגבלות אבל פרבנים עדיין נחשב בטוח בריכוזים נמוכים.

ייתכן שאין קשר מתועד בין פרבנים לבין השפעות בריאותיות שליליות חמורות בטווח הארוך. אבל אנחנו יודעים פרבנים (כמו חומרים רבים אחרים) יכול לגרום לתגובות אלרגיות. ולמה לא להימנע מכל דבר שאתה יכול להגיב?

ישנם סוגים רבים של חומר סיכה paraben חינם הן מים מבוסס סיליקון מבוסס. מוצרים אלה אינם תמיד יקר יותר. אז אם אתה יכול להימנע מהם בקלות, זה נראה רצוי. אבל באמצעות חומר סיכה המציע הגנה מפני זיהום בקטריאלי, וזה לא הולך מעופש שבוע לאחר פתיחתו, חשוב גם כן. אז אם יש לך סיכה אתה אוהב וזה עובד בשבילך, ו paraben חלופות חינם הם מחוץ להישג ידם, אז בשלב זה הרשויות נראה אומר שאתה צריך להיות בסדר.

Paraben ללא חומרי סיכה

חומרי סיכה סיליקון אינם משתמשים parabens כפי שהם לא נחוצים. ישנם חומרי סיכה רבים המבוססים על מים, והם ללא תשלום, כולל:

 • אהבה נקייה
 • Hathor Aphrodisia
 • בְּדִיקָה
 • אורגני נוזלי
 • אסטרוגליד גליצרין ו Paraben פורמולה חינם

מקורות:

קרן דוד סוזוקי – אודות פרבנים

פרבנים: מידע רעילות נבחר מתוך מאגר חומרים מסוכנים, הספרייה הלאומית לרפואה. גישה אל 3 בנובמבר 2011.

הארווי, P.W. “דיון בריכוז של פרבנים בגידולי חזה אנושיים” כתב העת של טוקסיקולוגיה יישומית Volume 24, (2004), 307-310.

הנציבות האירופית לנציבות הבריאות והקהילה, הוועדה המדעית לבדיקת בטיחות הצרכן על פרבנים. עדכון 22 מרס 2011.

No Replies to "מה הם פרבנים, ומה זה עושה חומר סיכה שלי?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  + 46 = 56