סובל מאורגזמה מושהית?

סובל מאורגזמה מושהית?

אורגזמה מאוחרת מתייחס לחוויה של לא להיות מסוגל להגיע לאורגזמה בעקבות גירוי מיני נאות בתוך זמן זה מהנה או נעים לך. אנשים מסוימים יחוו אורגזמות מאוחרות מדי פעם בזמנים מסוימים בחייהם, בעוד שאחרים יחוו זאת באופן עקבי יותר לאורך זמן.

אורגזמה מושהית אינה זהה לאורגזמה. זה אומר במיוחד כי אחד קורה, אבל זה לוקח "יותר מדי זמן". עם זאת, כי אין כמות "נורמלית" של זמן זה צריך לקחת כדי להגיע לאורגזמה, אין הגדרה אחת של כמה זמן ארוך מדי.

אחת הדרכים לחשוב על אורגזמה מתעכבת היא שזו בעיה אם אתה נתקל בה כבעיה.

בהשוואה לתפקוד מיני אחר המוגדר מבחינה קלינית, אורגזמות מושהות אינן מובנות או נחקרות היטב. המונח "עיכוב אורגזמה" אינו מופיע ב- DSM, שבו הפרעות מיניות מקוטלגות לרופאים, אך תיאור החוויה ניתן למצוא באבחנות ה- DSM-5 עבור הפרעת האורגזמה הגברית והפרעת האורגזמה הנשית, שהוגדרו בשני המקרים כ: "עיכוב מסומן, חוסר נדירות של חוסר או אורגזמה".

בשנת 2004, קבוצה של חוקרים וקלינאים הציעה הגדרות מעודכנות לתפקוד המיני של נשים, כולל ההגדרה הבאה של הפרעת האורגזמה של נשים: "למרות הדיווח העצמי של גירוי מיני / ריגוש מיני, קיים חוסר אורגזמה, פחתה במידה ניכרת בעוצמתה של תחושות אורגזמיות או עיכוב ניכר באורגזמה מכל סוג של גירוי ".

אורגזמה מתעכבת אצל גברים ונשים

למרות הניסיון של אורגזמה מתעכב עשוי להרגיש דומה עבור גברים ונשים, הספרות הרפואית והקלינית מתייחסים אליהם אחרת. סיבה אחת לכך היא כי שכיח יותר עבור נשים יש עיכוב (או נעדר) אורגזמות בגלל חוסר גירוי, סיבה כי הוא כמעט אף פעם לא לייחס לגברים.

הבדל נוסף בתיאורים של אורגזמות מושהות בין גברים ונשים קשור לשפיכה. אצל גברים, המונח מתעכב אורגזמה ו שפיכה מאוחרת משמשים לעתים קרובות לסירוגין, למרות שאורגזמה ושפיכה אצל גברים הם אירועים נפרדים ו- DSM מבדיל בין חוויית השפיכה לאורגזמה משפיכה ללא אורגזמה. בגלל שפיכה נשית אינה מוסכמת בדרך כלל ולא מתועדת היטב בספרות הרפואית, היא אינה מוזכרת בהקשר של אורגזמה מאוחרת לנשים.

גורם לאורגזמה מושהית

אורגזמה מאוחרת עלולה להיגרם על ידי תנאים פיזיים או פסיכולוגיים, והם עשויים להיגרם על ידי כמה טיפולים לתנאים. הסיבות לאורגזמה מאוחרת יכולות לכלול:

 • עוררות לא מספקת אשר יכולה לבוא גם מתוך לא מספיק גירוי פיזי, חוסר גירוי נפשי, או שילוב של שניהם.
 • תרופות, בעיקר SSRI המשמש לטיפול בדיכאון. מחקר של למעלה מ -1,600 גברים מצא כי נטילת SSRI הייתה קשורה לעלייה של פי 10 בסיכון לשפיכה מאוחרת.
 • מצבים רפואיים שיש להם השפעה על ייצור ההורמונים בגוף, כולל היפוגונאדיזם ו hypothyroidism.
 • מוגבלות כולל פגיעה בחוט השדרה, טרשת נפוצה ואפילפסיה נקשרו גם לאורגזמה מאוחרת.
 • גורמי הקשר יכולים גם לגרום לאורגזמה מושהית, כולל ציפיות של בן זוג ובעל שותף שיש לו קשיים באורגזמה.
 • גורמים פסיכולוגיים אחרים, כולל לחצים חיצוניים וחוסר יכולת להתמקד במחשבות או ברגשות מיניים, עלולים לגרום לאורגזמה מושהית.

טיפול באורגזמות מושהות

הטיפול באורגזמה מאוחרת תלוי בסיבת הבעיה. אם אתה חווה אורגזמות מתעכב ואתה לא חושב שזה קשור ללחץ מבודד או תרופות עם תופעות לוואי מיניות ידוע, כדאי לשקול לראות רופא להתחיל על ידי שלילת גורמים פיזיים. אם יתברר כי הסיבה קשורה למצב רפואי או לתרופה שאתה לוקח כרגע, קיימות מספר אפשרויות, כולל מציאת תרופות חלופיות ותחליפי הורמונים.

טיפול זוגי וזוגי, אולי עם מטפל מיני, יכול גם להיות דרך יעילה מאוד לטיפול באורגזמה מאוחרת כאשר היא נגרמת על ידי גורמים פסיכולוגיים או קשרי גומלין.

מטפלי מין הם מיומנים בעבודה עם זוגות כדי למצוא דרך עבור שני בני הזוג כדי לקבל את הצרכים המיניים שלהם נפגשו והטיפול יכול לכלול הן מדבר על הערכים המיניים שלך ואת מערכת היחסים ואת שיעורי הבית ספציפיים הקשורים איך יש לך סקס.

מקורות:

האגודה הפסיכיאטרית האמריקנית. מדריך אבחון וסטטיסטי - עדכון טקסט (DSM-IV-TR ™, 2000) וושינגטון הבירה: האגודה הפסיכיאטרית האמריקנית. גישה ל -5 בנובמבר 2007.

Balercia, G., Boscaro, M. Lombardo, F., et. אל. "סימפטומים מיניים במחלות אנדוקריניות: פרספקטיבות פסיכוסומטיות" פסיכותרפיה ופסיכוסומטיקה כרך 76, מס '3 (2007): 134-140.

בסון, ר ', לייבלום, ס', ברוטו, ל ', ואח'. אל. "הגדרות מתוקנות של תפקוד מיני של נשים" יומן של רפואה מינית כרך 1, מס '1 (2004): 40-48.

Corona, G., Mannucci, E., Petrone, L., et al. "פסיכוביולוגים קורלציה של שפיכה מושהית בחולים גברים עם תפקוד מיני" כתב העת של אנדרולוגיה כרך 27, מס '3 (2006): 453-458.

Rosen RC, Lane RM, Menza M: השפעות SSRIs על תפקוד מיני: ביקורת ביקורתית. J Clin Psychopharmacology 1999; 19: 67-85

No Replies to "סובל מאורגזמה מושהית?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  + 40 = 43