האם הנקה מפעילה אורגזמה? | insightyv.com

האם הנקה מפעילה אורגזמה?

האם הנקה מפעילה אורגזמה?

אם אתה קורא את הכותרת הזאת וחשבתי לעצמך “הא ?!” אתה לא לבד. רוב האנשים שמעולם לא ינקו והרבה אנשים שיש להם, גם אם הם חוו את זה, לא מבינים כי אנשים רבים להניק דוחקים חווה גירוי בזמן שהם breastfeeding, וכמה אנשים גם לדווח על חוויה של אורגזמה במהלך או הבאים הנקה.

כי זה נושא שעד לא מזמן לא נחקר היטב, לאנשים רבים יש ניסיון של עוררות או אורגזמה במהלך ההנקה, ואז להרגיש בושה או אשמה, כאילו יש משהו לא בסדר איתם.

זה מצער במיוחד שכן יש סיבה מובנת היטב עבור החוויה, והבנה מדוע זה קורה יכול ללכת דרך ארוכה כדי להקל על בושה ומבוכה.

הקשר בין הנקה, עוררות ואורגזמה

אוקסיטוצין הוא הורמון הממריץ פליטת חלב מהפטמות, ושחרורו נגרם על ידי גירוי השד. אוקסיטוצין מעורב גם בתהליכים פיזיולוגיים אחרים. יש לציין כי הוא מעורב התכווצויות של הרחם במהלך הלידה ובמהלך האורגזמה, והוא חשב להיות אחראי על הרגשות של רגיעה השבעה בעקבות אורגזמה.

במחקר אחד של אנשים שהניקו את ההנקה, 40.5% מהמשתתפים דיווחו על הרגשה של התעוררות מינית בשלב כלשהו במהלך היניקה של התינוק. 16.7% דיווחו על התעוררות תכופה במהלך ההנקה. במאמר אחר שסקר מספר מחקרים בין 33-50% מהנשאלים תיארו את ההנקה כארוטית (25% מהאנשים הגיבו כך אמרו שהם חשים אשמים).

זה קרה – מה לא בסדר איתי? 

אם היה לך ניסיון זה אתה עשוי להיות בין אלה שמרגישים אשמים, או לכל הפחות weirded על ידי החוויה. זה הגיוני, אבל כדי להיות ברור, אין שום דבר רע עם התגובה הזאת.  

זה מבלבל כי הרגשה פיזיולוגית עורר הוא בדרך כלל משהו שאנו חווים אינטראקציות מיניות המבוגרים שלנו.

באופן דומה, אורגזמה היא משהו שאנחנו מתחברים לתשוקה מינית ולשחרור, בין אם לבד או עם בן זוג.  

אבל הגוף שלנו לא “מבין” משמעות חברתית. הגוף שלנו להגיב. ולחוות את ההתעוררות הזאת לא אומר שיש לך רגשות מיניים לתינוק שלך. זה לא אומר שאתה תהיה מתעלל או סוטה מינית. זה אומר שאתה עוסקת בתהליך כי הוא פיזי עמוק רגשית והגוף שלך מגיב.

כמובן, לא כל מי breastfeeds חוויות הנאה או עוררות. למעשה, יש הרבה אנשים שיתארו את החוויה כהיפוכה של הנאה. ובכל זאת, עבור חלק, מרגיש משהו שנראה כמו להיות מופעלת, חווה התכווצויות כי הם בדיוק כמו סוג שיש להם כאשר הם אורגזמה, הוא גם תגובה צפויה ובריאה לחלוטין מה הם עושים עם הגוף שלהם.

אם אתה נתקל זה ניסיון והם מוטרדים על ידי זה, מומלץ לך לדבר עם חבר מהימן או ספק שירותי בריאות.

מקורות:

Avery, M., Duckett, L., Frantzich, C.R. “חוויית המיניות במהלך הנקה בקרב נשים פרימיפאריות”. כתב העת של המיילדות ובריאות האישה Vol. 45, מס ‘3 (2000): 227-236.

קונברי, ק. & Spatz, D.L. “מיניות & הנקה: מה אתה יודע?” American Journal של סיעוד הילד האימהי Vol. 34, מס ‘4 (2009): 218-223.

No Replies to "האם הנקה מפעילה אורגזמה?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 52 = 55