כמה זה יותר מדי: הגדרת אוננות כרונית – insightyv.com

כמה זה יותר מדי: הגדרת אוננות כרונית

המונח “אוננות כרונית” אינו אבחנה רפואית או פסיכולוגית. אין מבחן או מידה לגבי מה שנחשב לאוננות רבה מדי. למעשה, אם אתה מודאג שאתה מאונן יותר מדי השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא למה אתה מודאג וכיצד אתה מגדיר יותר מדי.

יש כמה פעילויות שהם מוערכים על ידי החברה יותר מאחרים. פעילות מינית, אוננות, בפרט, לא נחשבים בדרך כלל להיות מאוד חשוב או מוערך בחברה.

רוב האנשים רוצים לעסוק בפעילויות אלה אבל מעטים מאיתנו רואים אותם לגיטימיים או בעלי ערך. רבים מאיתנו חושבים על הרצונות שלנו כבעיה. משהו להרגיש אשם או להתבייש. או לכל הפחות, משהו שישמור על עצמנו.

מה מגדיר אוננות כרונית?

בדרך כלל כרוני אומר משהו שנמשך זמן רב, מצב זה לא נפתרה בקלות. ומכיוון שרובנו מאוננות את כל חיינו, על ידי הגדרה אחת לפחות, כולנו עוסקים באוננות כרונית. היבט נוסף של ההגדרה של כרוני הוא שזה משהו שקורה ללא קשר למה שאנחנו עושים, וזה עשוי להיות יותר לנקודה עבור אנשים מודאגים אוננות כרונית.

ברוב המכריע של המצבים, אוננות היא בריאה לחלוטין החששות לגבי אוננות כרונית הם לא מוצדק (ועוד קשור אשמה מכל דבר אחר). אבל עבור חלק מהאנשים כמות שהם מאוננים גורמת למצוקה משמעותית, ובמקרים אלה, ההתנהגות יכולה להיחשב כאוננות כרונית.

אין אבחנה ספציפית לאוננות כרונית, ולכן אין בדיקה פשוטה לקחת כדי להבין אם אתה מאונן יותר מדי. אבל הנה כמה שאלות שאתה יכול לשאול את עצמך, וכמה נסיבות כאשר אוננות עשוי, למעשה, להיות בעיה בשבילך.

האם אוננות גרימת מצוקה?

כמו כל התנהגות, אנו יכולים להשתמש אוננות עבור הימנעות, כצורה של לקיחת סיכונים, או כדרך לדחוף את הגבולות שלנו מחוץ לאזור הנוחות שלנו.

אם אתה מוצא את עצמך בעקביות מרגיש רע על אוננות שלך, גם לאחר אוננות, או כאשר אתה חושב על זה, אז אולי כדאי לקחת הפסקה להבין למה. במצוקה, אני לא מתכוון להרגיש אשמה, כי זה יכול להיות תגובה נורמלית מאוד עבור אלה מאיתנו הרים עם מסרים שליליים על אוננות, מוקף מיתוסים רבים כל כך על אוננות. אבל אם כמות אוננות שלך גורמת לך מצוקה של כל סוג אחר, זה שווה להבין מה הבעיה עשויה להיות.

האם אוננות גרימת (לא רצוי) כאב פיזי או נזק?

אם אתה מאונן עד לנקודה של שפשוף העור שלך או לגרום לכל כאב פיזי אחר או נזק שאתה לא רוצה, אתה עלול להיות מעל אוננות, או לאונן את הדרך הלא נכונה. ייתכן שיש פתרון פשוט או מסובך לכך (פשוט להיות משהו כמו שימוש סיכה אישית, מסובך להיות משהו כרוך טיפול ועוד התבוננות פנימית). אבל אם אוננות היא תוצאה של כאב פיזי או אי נוחות זה עשוי להיות זמן טוב לקחת הפסקה להבין מה הולך בסדר.

האם אוננות נכנס בדרך החיים?

אתה עלול להיות מעל אוננות אם אתה לא למצוא זמן לעבוד, ללכת לבית הספר, ולראות בני משפחה וחברים בגלל תדירות אוננות שלך.

הנה דוגמה שבה אוננות פעם ביום עשויה להיות בריאה לחלוטין וקנס עבור אדם אחד, כפי שהם עושים את זה כאשר זה עובד הכי טוב ואינו להפריע חלקים אחרים של החיים שלהם, כי הם חשובים. אבל אם אתה מאונן פעם ביום בדיוק בזמן שאתה צריך להיות חובה חשובה, אולי יש משהו יותר קורה. אם את שאר החיים שלך להיות משבש באופן עקבי על ידי אוננות שלך, זה יכול להיות מצב שבו אתה מעל מאוננת.

האם אתה מוצא את עצמך לא מסוגלת להפסיק לאונן?

אמנם אין שום דבר מזיק או מסוכן מטבעו על אוננות, זה יכול להיות כפייה או מוקד של אובססיה. אם אתה מרגיש צורך לאונן באמת מרגיש לא מסוגל להפסיק לאונן, סביר להניח שאתה מעל אוננות צריך למצוא קצת תמיכה כדי לחקור מה קורה כי הוא משכנע אותך לאונן בתדירות גבוהה כל כך.

במצבים כאלה זה לא הגיוני להפסיק אוננות תרנגול הודו קר, אבל אולי עדיף למצוא כמה תמיכה (משפחה, חברים, אנשי מקצוע) לפני שתתחיל לשנות את התנהגויות אוננות שלך.

אֶמְצָעִי

מציאת משאב תלוי היכן אתה גר, איזה סוג של טיפול רפואי יש לך, וכיצד מעורב אתה רוצה להיכנס לחקור את הרגשות שלך. אם יש לך גישה חופשית שירותי ייעוץ מינית (באמצעות ארגון כמו הורה מתוכנן או בית הספר שלך) זה עשוי להיות מספיק. אם יש לך חבר אתה יכול לסמוך ייתכן שתרצה לדבר איתם. אם אתה צריך קצת עזרה למצוא מיניות מוסמך מקצועי באזור שלך אתה יכול לבקר את האיגוד האמריקאי של מיניות מחנכים יועצים מטפלים האתר, שבו הם מציעים רשימת הפניה.

היו מודעים לכך שישנן קבוצות וארגונים דתיים רבים, הרואים באוננות כל דבר לא בריא ויכולים לנצל אנשים המחפשים תשובות אמיתיות על ידי הטלת המוסר שלהם בזמן של פגיעות.

No Replies to "כמה זה יותר מדי: הגדרת אוננות כרונית"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.